Sayfa 523/653 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon
Arama sonucu : 5217 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Madem eskiden oyleydi Simdi 7.00 den 9.00 tl ye hangi sebeple geldi ? aciklarmisiniz?
    Açıkladım ya hocam. Fiyat 7 iken FK 2.8lere düşmüştü. Fiyat 9lara Fk da sektör ortalaması olan 4lere gelerek piyasa hakkettiği fiyatı hisseye yansıttı.( Hakettiği tabiki daha fazla ama şu ortamda bu kadar oluyor.)

2.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Madem eskiden oyleydi Simdi 7.00 den 9.00 tl ye hangi sebeple geldi ? aciklarmisiniz?
    Yılbaşından bu yana Akbank endekse yenilmiş ama karlılık ve özsermaye artışı açısından endeksin genelini yenmiş. Bu nedenle ortada fiyatlanan da bir şey yoktur. Öte yandan şimdiye kadar fiyatlanmayan bir şey, bundan sonra hemen fiyatlanacak diye de bir şey yok.

3. Böyle saçma bir soruya oturmuş cevap yazıyorsunuz. Belli ki zamanınız bol.

Bu soruyu soran, markete gidip herhangi bir malın fiyatı bu kadardı, şimdi niye bu kadar diye sorabilir mi acaba. Soramaz ama burada yazmak konforlu tabi.

y.t.d.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
     Alıntı Originally Posted by denizebakan Yazıyı Oku
    Böyle saçma bir soruya oturmuş cevap yazıyorsunuz. Belli ki zamanınız bol.

Bu soruyu soran, markete gidip herhangi bir malın fiyatı bu kadardı, şimdi niye bu kadar diye sorabilir mi acaba. Soramaz ama burada yazmak konforlu tabi.

y.t.d.
    Lutfen biraz saygi ve seviyeyi muhafaza edelim.Bastan okuyarak gelseydiniz ne demek istedigimi anlardiniz.Bu bilancolar bankacilik sektorunde aylardir biliniyordu/bekleniyordu ve ne kadari daha onceden satin alindi acaba seklinde dusunmeye calismaktan,farkindalik yaratmaya calismaktan baska bir sey degil.Borsada bilanco onceden satin alinir gerceklestiginde ise surpriz bir kar rakami gelmediyse genelde satilir.Bu gercegi hatirlatmak amacli yazilmis bir soru idi.Insanlara onyargili yaklasmadan once lutfen beynimizi biraz zorlayalim.

Katki saglayan yorumlar genelde vasat insanlari rahatsiz eder cunku onlar duymak istedikleri yorumlari arar dururlar.Islerine gelmeyenlerden rahatsiz olurlar.

5. yüksek kar beklentisiyle çok kısa zamanda 7 liradan 9 liraya yükseldi endeks ise artmadı. ytd

6.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Lutfen biraz saygi ve seviyeyi muhafaza edelim.Bastan okuyarak gelseydiniz ne demek istedigimi anlardiniz.Bu bilancolar bankacilik sektorunde aylardir biliniyordu/bekleniyordu ve ne kadari daha onceden satin alindi acaba seklinde dusunmeye calismaktan,farkindalik yaratmaya calismaktan baska bir sey degil.Borsada bilanco onceden satin alinir gerceklestiginde ise surpriz bir kar rakami gelmediyse genelde satilir.Bu gercegi hatirlatmak amacli yazilmis bir soru idi.Insanlara onyargili yaklasmadan once lutfen beynimizi biraz zorlayalim.

Katki saglayan yorumlar genelde vasat insanlari rahatsiz eder cunku onlar duymak istedikleri yorumlari arar dururlar.Islerine gelmeyenlerden rahatsiz olurlar.
    Vasatmıyım bilemem ama ben sadece bir bilanço dönemi ile bakmayıp 2010 dan gelen dolar trendinin yırtılıp yırtılmayacağına odaklı bakıyorum. Eğer bu olmayacaksa bu sektör ne olur onu da bilemem. Zira dolar karşısında sürekli sermayeleri eriten bir sektörden bahsediyoruz ve çoğu bankanın taşıdığı kur riski içeren ya tahvil yada sendikasyon kredisi pozisyonu vardır diye tahmin ediyorum Beklentinin alınıp gerçekleşenin satılacağını bilmeyen zaten borsada olmasın. Eğer bu bir bakış açısı ise foruma bir katkı ise sağolun gerçekten büyük katkı sağladınız.

Benim bakış açıma göre enflasyonist dönem devam ettiği sürece bankalar hep ilk tercih olacaktır, enflasyon düşerse de döner sanayiye bakarım.

Bence Akbank mali sektörde diğer bankalara göre çok baskılandı ve açılan makası son dönemde kapandı. Belki de sebebi telekomda ki payından kaynaklıydı onu bilemem. Zaten telekom işi netleşince de hızlıca açılan makası kapatmaya yürüdü.

Yarın düşer yada gider beni ilgilendirmez. Sizlerede bu foruma ,'Beklenti satın alınır, gerçekler satılır kavramını' kazandırmanızdan ötürü teşekkürler. Oysa ben vasatlıktan yakınan birinden daha fazlasını beklerdim en azından bir finansal rapor analizi beklerdim.

y.t.d.

borsa böyle bir yerdir: elinde varsa pozitif bakarsın. bir nedenle alamamış, hisse yükselmiş ise tu kaka olur.

8.  Alıntı Originally Posted by duygum09 Yazıyı Oku
    yüksek kar beklentisiyle çok kısa zamanda 7 liradan 9 liraya yükseldi endeks ise artmadı. ytd
    Aşağıdaki grafikte yılbaşından bu yana seçilirse Nisan ayında endeksi yense de yılbaşından bu yana endekse yenildiği görülür. Siz Nisan ayındaki mini hareketi dikkate alabilirsiniz ama öncesinde endeksten fena dayak yemiş hem de bankacılık karları kategoriye ayrılarak ay ay açıklanmasına rağmen.

https://tr.tradingview.com/chart/?symbol=AKBNK%2FXU100

Sayfa 523/653 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •