Sayfa 778/1312 İlkİlk ... 2786787287687767777787797807888288781278 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Nisan 2022 den bu yana mücadele ettiğim kiracım 2 gün önce anahtarı teslim etti.
    Hemen perdeleri taktık,kilit göbeklerini değiştirdik.
    artık kiracı defterini kapattık.
    Allah tüm uğraşanlara sabır versin.
    Rahmetli annem ve babamın kiradaki dairelerini ben takip ediyorum. Bir tane kiracı çok sorunlu o nedenle evi satılığa çıkarttım. satılırsa gelecek para ile başka ev alacağım ama avukat kuzenimle doğru dürüst bir özel sözleşme ile kiraya vereceğim verirsem. Bıktırdılar resmen.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Rahmetli annem ve babamın kiradaki dairelerini ben takip ediyorum. Bir tane kiracı çok sorunlu o nedenle evi satılığa çıkarttım. satılırsa gelecek para ile başka ev alacağım ama avukat kuzenimle doğru dürüst bir özel sözleşme ile kiraya vereceğim verirsem. Bıktırdılar resmen.
    maalesef adalet terazisi dengede değil ( özellikle bu konu için) terazinin kefesi kiracıdan yana ağır basıyor.
    kiracının bir "tapuyu üzerime yapsana" demediği kaldı.şımarıklık had safhada
    ne zaman terazinin kefeleri dengeye gelir o zaman bakıcaz.
    artık kiracı yok.boş dursun.
    zaten ev sahibinin çok bir hakkı yok tüm yasal haklarınızı önceden avukatla alarak kiracı işine grin
    bilimum taahhüt,elden gelen her çeşidi vs
    allah kolaylıklar versin size

3. Geçmiş olsun sayın Caliagra.
    Bende de var bir tane tatlı su kurnazı.
    Sözleşme bitiminden 6 ay önce ihtarname çektim "çık, ev bana lazım" diye.
    "% 25 zam yapar otururum" gibi bir cümle içeren "karşı ihtarname" çekmiş bana. (5. yılı nisanda dolacak)
    Nisan ayı yaklaşsın onunla çeliktepe üslubuyla bir konuşma yapacağım gibi görünüyor.

4. Bu devirde evi kiraya vermek iş değil. Resmen paranla rezil oluyorsun.

5. Geçen hafta arkadaşın evi izmaritten çıkmış itfaiye raporu priz patladı diye yalan söylemiş üstelik eve kira arkadaşı da almış kirasından daha çok kira alıyormuş evden de çıkmıyor arkadaş avukata verdi bu hafta .

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun sayın Caliagra.
    Bende de var bir tane tatlı su kurnazı.
    Sözleşme bitiminden 6 ay önce ihtarname çektim "çık, ev bana lazım" diye.
    "% 25 zam yapar otururum" gibi bir cümle içeren "karşı ihtarname" çekmiş bana. (5. yılı nisanda dolacak)
    Nisan ayı yaklaşsın onunla çeliktepe üslubuyla bir konuşma yapacağım gibi görünüyor.
    sizede sn.djoz,sağolun
    işimiz allaha kaldı gibi.hak,hukuk; gukuk olmuş durumda
    bu konuda minnacık da olsa hukuki haklarınızı sonuna kadar kullanın
    davaysa dava geri durmayın,yalnız bu tip edepsiz,ar damarı çatlamış ve bunu bir meslek haline, bir yaşam tarzı haline getirmiş
    asalak gürüh var.( azınlık düzgünleri tenzi ederim)haklıyken haksız duruma düşmeden hakaret,küfür vs konularına dikkat ederek yol almakta fayda var.
    asabi bir kişiliğim olmasına rağmen allah bana bir güç verdi ve hiç hakaret,küfür vs yeltenmedim ve sonuca ulaştım,çevrem yakınlarım hayret içindeler
    Allah sabır ve kolaylıklar versin tüm bu durumdakilere,esen kalın

7.  Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    Bu devirde evi kiraya vermek iş değil. Resmen paranla rezil oluyorsun.
    aynen kesinlikle iş değil.4 gün önce evim boşaldı. kiracı olayı bitmiştir bende.
    konu maddiyatı geçmiştir.keriz yerine konmak yada konmamak mesele budur
    malı gasbedilen tüm arkadaşlarıma sabır ve metanet dilerim.

8.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    aynen kesinlikle iş değil.4 gün önce evim boşaldı. kiracı olayı bitmiştir bende.
    konu maddiyatı geçmiştir.keriz yerine konmak yada konmamak mesele budur
    malı gasbedilen tüm arkadaşlarıma sabır ve metanet dilerim.
    Kiracımın çıkıp gitmesini dört gözle bekliyorum. Reis sağolsun kiracılara yaptığı kıyaktan sonra kavga etmekten yoruldum.
    Belirli bir süre kiraya vermeyi düşünmüyorum.
    Bizimkinin de pek çıkacağı yok.
    Kanunlara göre satsan bile evde oturma hakkı ona ait...

Sayfa 778/1312 İlkİlk ... 2786787287687767777787797807888288781278 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •