Sayfa 1126/1312 İlkİlk ... 12662610261076111611241125112611271128113611761226 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,001 - 9,008 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Bence, arabada tek giden duraktan 3 kişi almazsa arabasına el konulsun, evde iki araba varsa biri arabası olmayana verilsin, bankada parası fazla olanın paraları da olmayanlara dağıtılsın, buzdolabında 3 günlükten fazla besin maddesi olanın buzdolabına el konulsun, vücut kitle endeksi 30 u geçen lerin bütün mal varlığına el konulsun.

Not : yetmez ama evet.

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    2013 de ilk "dolarda yükseliş kaçınılmaz" konu başlığında yazanlardandım.

Aktroller sürekli gelip dolar düşecek derdi... Sonra artık oraya uğramaz oldular nedense bu başlığa salça oldular, konut fiyatları düşecek diye milleti trollüyorlar.

Malınızı kaptırmayın..

Silkelenmeyin

----
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Konut fiyatları TL bazında asla düşmez.

Ama dolar bazında euro bazında pandemi zirvesine göre düştü.

Seçimden önceki hafta Yalıkavak ta bir tanıdığa 1 Milyon Euroya ev baktık. Ben manyak mısın dedim ısrar ettim aldımadım. Bugün emlakçı tekrar aramış tanıdığı 800 bin Euroya düştü cazip hemen alın dedi. Ben karışmam sen bilirsin dedim. Durum böyle. Gerçek hayattan gerçek bir örnek.

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Konut fiyatları TL bazında asla düşmez.

Ama dolar bazında düştü. Seçimden önceki hafta Yalıkavak ta bir tanıdığa 1 Milyon Euroya ev baktık. Ben manyak mısın dedim ısrar ettim aldımadım. Bugün emlakçı tekrar aramış tanıdığı 800 bin Euroya düştü cazip hemen alın dedi. Ben karışmam sen bilirsin dedim. Durum böyle. Gerçek hayattan gerçek bir örnek.
    Seçimden önce, seçimden sonra... bunlar bir aylık kısa vadeler...
    Konut yatırımına en az 5 yıllık vadede bakmalısınız. Benim gurme peynirim ve antirkotum ve hatta şuan içtiğim lüks şarabım bile son bir ayda dolar bazlı düştü... Şuan mevcut olanlar stokta rafta olanlar... Fiyatlara Yeni üretilenlerden sonra bakacaksınız...

-----
    Yazdıkalrım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Boşuna kendinizi yerlere atmayin devlet öyle bir karışır ki aklınız şaşar. Bak nasıl kitledi ikinci mtvyi. Ayrica iyi oldu oy verenlere dediğiniz bu isin bir de kiraci tarafı var herkesi ev sahibi zannetme sanrinizdan kurtulun lütfen
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Boş tutmak ev sahibinin kararıdır, mal adamın sana ne, sen mi yardım ettin adama ev almaya da kiraya ver sat vb diyorsun, kiracı kirayı ödemezse veya kaçarsa veya eve zarar verirse devlet karşılıyor mu, mahkeme kaç yıl sürüyor avukat , ücretini , parasını hem mal sahibinden hem davayı kaybeden kiracıdan alıyor , bu sistem yürümez saçma ötesi bir durum , bir kiracıya kirayı öde demek için noterden protesto çekmek 1000 lira 30 gün ek süre veriliyor adam kirayı öderse 1000 lira gitti, ödemezse bir kez daha ödemezse o zaman tahliye davası açılıyor 2 yıl dava sayın devletimiz bu esnada nerede duruyor? Adalet mülkün temelidir.
    Bazı sığırlara iyi oldu beter olsunlar. Mööö diye böğğrsünler
    sığırlar. Not sığır lafı üstüne alınan içindir kim kendini sığır hissediyorsa sığırdır hissetmiyorsa değildir. Zaten.
    M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Bence, arabada tek giden duraktan 3 kişi almazsa arabasına el konulsun, evde iki araba varsa biri arabası olmayana verilsin, bankada parası fazla olanın paraları da olmayanlara dağıtılsın, buzdolabında 3 günlükten fazla besin maddesi olanın buzdolabına el konulsun, vücut kitle endeksi 30 u geçen lerin bütün mal varlığına el konulsun.

Not : yetmez ama evet.
    Ek olaraktan bugün tavan yapan hisseden alanlar alamayanlara da vergi olaraktan birazını versin.
    sadece enflasyonu düşürmek için enflasyon düşene kadar, yersen kirşen.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

6.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Seçimden önce, seçimden sonra... bunlar bir aylık kısa vadeler...
    Konut yatırımına en az 5 yıllık vadede bakmalısınız. Benim gurme peynirim ve antirkotum ve hatta şuan içtiğim lüks şarabım bile son bir ayda dolar bazlı düştü... Şuan mevcut olanlar stokta rafta olanlar... Fiyatlara Yeni üretilenlerden sonra bakacaksınız...

-----
    Yazdıkalrım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Globale göre Türkiye hala ucuz. Ancak kalitesi düşük bir kentlesme modeli olduğu için büyük yatirimci gelmiyor.

Şöyle Manhattandaki gibi baklava tepsisi şeklinde dizilsek farklı değerlemeler olur. Bir sokağa caddeye bakınca neden en az 1 kaç kilometre ötesini göremiyoruz bilemiyorum.

Şehircilik ve Planlama konusunda rezil durumdayız. Bu sebeple bir üst lige geçemiyoruz.

7.  Alıntı Originally Posted by parmenidesxenophanes Yazıyı Oku
    çok yerinde bir karar . umarım yaparlar . eskiden de uygulanırdı adı da çift bozan vergisi .
    Ben ironi olsun diye yazmıştım. Vatandaş neden devletten ekstra vergi talep etsin ki ?
    Bu arada sayenizde osmanlıdaki vergiyi öğrenmiş oldum.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Boşuna kendinizi yerlere atmayin devlet öyle bir karışır ki aklınız şaşar. Bak nasıl kitledi ikinci mtvyi. Ayrica iyi oldu oy verenlere dediğiniz bu isin bir de kiraci tarafı var herkesi ev sahibi zannetme sanrinizdan kurtulun lütfen

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Devletimizin kararları karşisinda boynumuz kıldan incedir, ama, böyle de bir durum var deme hakkımızı kullanıyoruz , yere atma falan yok, vergide ödenir .
    Bazı kararlar alınırken alkış tutanlar bu ülkeye neden Wolkswagen gelmekten vazgeçti, GM neden kapattı gitti vb. diye merak etmesinler.
    O yüzden batı başkentleri yerine ancak onların emriyle para verebilecek olan Arap başkentlerini turluyoruz.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Sayfa 1126/1312 İlkİlk ... 12662610261076111611241125112611271128113611761226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •