Sayfa 726/997 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 5,801 - 5,808 arası.

Konu: Viop XXXIII

1. Vatandaşa "finansal okur yazarlık" fetvası veren SPK, BIST, TAKASBANK önce kendileri "finansal okur yazar" olsunlar...
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    merkel görevi bırakırken almanya alkışladı diye haber vardı.
    sadece almanlar mi bizim bile hayranlığımizi kazandı. tek değilsiniz ben de okudum mesela eminim cok insan vay be demistir.
    bir insan daha ne ister ki. onur gurur bir ömür taşır.
    bizim oralara erismemize cok zaman var daha.
    bizde 1 kisi 20 kamu şirketine yönetim kurulu üyesi oluyor. başka bir kişi yokluktan canına kıyıyor.

bazı seyler artik cok ayip oluyor cok cok ayip...
    Esas soru, 4-5 maaş alanların fazladan aldıkları maaşlar gerçekte kime gidiyor?

Bir de hala kumarhanede kural arayan arkadaşlar var. Boşuna zaman harcamayın.

Alıntı Originally Posted by Sanane Yazıyı Oku
    ....
    ....
    ....

Gün içerisinde işlemler başlayınca, piyasa fiyatına uygun olarak uzlaşma fiyatını güncelleyen Borsa, Takasbank artık her kimse bu güncellemiye piyasa kapanan kadar hiç yapmamıştır.

SPK adam olup bu işin üzerine gitse, en az 10-15 kişi fiyatları manipüle etmekten hapis cezası alır. Ama öyle bir SPK yok maalesef ortada...
    bütün gün uzlaşma fiyatlarını ne zaman makul yapacaklar diye bekledim ama olmaadı, akşam kapanıştan sonra iki tür opsiyonda değeri düşürülerek görece makul seviyelere geldi ama hala piyasa fiyatlarından çok daha yüksek.. işlem olan kullanım fiyatlarında (yani kotasyonun sürekli olduğu strike larda) kurallara göre bu gün içi işlem geçen fiyatların (son 10 dakika) ortalaması olmak durumunda ama gece açıklanan uzlaşma fiyatları kritik zamanlarda alakasız rakamlar açıklanıyor.. bu durum daha önce de problem yaratmıştı ben de bu nedenle marjlı poz açıyorum kendime alan bırakıyorum.. ama dün akşam olan her ikisi içinde yüksek açıklamaları..eninde sonunda stratejin sağlamsa o parametrelerin içine gelecek her şey ama bazen sıkıntı oluşuyor böyle bir kaç gün.. bence de kurumlarda bir problem var..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    bu arada viop jetonu demişken

viop : vadeli işlem ve opsiyon piyasası
    Biz opsiyonu çıkartıp vip jetonu diyelim..bak V.İ.P olduk
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

5. dolarda sert bi hareketin eli kulağında...yükselen takoz genelde aşağı kırılır ama izleyelim bakalım...

[IMG][/IMG]

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,635
    özellikle Opsiyonlarda işlem yapan arkadaşlara tavsiyem,

aracı kurumunuzdan Foreks Trading Platform programını isteyin.

hangi opsiyonunuz ne kadar teminat istiyor/hangi pozisyon ne kadar teminat geri veriyor. (tam nokta atışı net olmasa da) Deltası nedir vs vs takip edebilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ne amaçla hangi akla hizmet böyle bi eylem yaptık anlamak mümkün değil ülkemize nasıl bi katkısı olabbilir ki böyle bi kararın
    Öyle gazeteci tutukladı diye yaptırım mı olur?
    yol yabmamak lazım, kabul edersek yol olur. yol yabarlar.

8.  Alıntı Originally Posted by altnygt Yazıyı Oku
    dolarda sert bi hareketin eli kulağında...yükselen takoz genelde aşağı kırılır ama izleyelim bakalım...

[IMG][/IMG]
    Eline sağlık,
    Günlük çizebilirmisiniz lütfen...
    Bana göre üstte ve back test ediyor çizgi üzerine geldi...
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

Sayfa 726/997 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •