Sayfa 997/1252 İlkİlk ... 497897947987995996997998999100710471097 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 7,969 - 7,976 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Şok faiz artışı olmayabilir. Ezbercilik yok. Bence yanlış düşünüyorsunuz.
    O vakit TCMB faizi düşürsün? Zaten çok isteniyor. Denmedi mi faizin nasıl düşürüldüğünü göreceksiniz diye.
    Şakkadanak 500 baz puan şok faiz indirimi yapsın. olsun 12.25 ile repo fonlaması.
    Dolar da 10 tl olsun TCMB faizi kontrol etsin.
    Ekonomik gerçekler ve gereklilikler vardır.
    Doların 6 tl oluşu hala piyasa için faiz artışından daha tehlikeli bir olgudur.
    O nedenle piyasa er ya da geç TCMB'ye şok olmasa da faizi arttırtır.
    faizi indirmez o başka birşey, bir arkadaş söylemiş enflasyon %16 gibi öngürüyorlar ve faiz 21 gibi olsa neti hesaplandığın da eksi faiz yok gibi düşünüyorlar. tabi açıkladıkları enflasyon oranlarını bende gerçekçi bulmuyorum..

bana göre açıkladıkları enflasyonun altına faizi düşürmeyecekler.. ama mevduat sahibi reel anlamda zarar edecek zira açıklanan enflasyonla gerçek enflasyon farklı, (bunu herkes hissediyor)

dolar da olan ciddi şekilde tl bazında kazanmaya devam edecek.. kağıt üstünde tl ciler kaybetmiyor gibi görünecek (tabi kağıt üstünde)

senaryo çok belli, aşağı yukarı enflasyon oranında net faiz verilecek.. (resmi enflasyon oranı) dolarcılar (buna bende dahil) tl olarak çok fazla kazanmaya devam edeceğiz.

BURDA AMAÇ ŞU; ENAYİ GİBİ GÖRÜLEN SIRADAN VATANDAŞ, VE TL CİLERİN CEBİNDEN BİRİLERİNİ ZENGİN ETMEK, YADA BÖYLE BİR NİYET YOK FAKAT İNAT ETTİKLERİ ŞEY NEYSE BUNA NEDEN OLUYOR.. zira sıradan vatandaş (birikimi olmayan) tl olarak maaşı asla dolar kadar artmayacak ,hatta enflasyon kadar bile artmayacak,

tl mevduatçılar da gerçek enflasyona göre eksi reel faiz alacaklar.. yani SİSTEMİ BU İNSANLAR FONLAYACAK, (meşru hırsızlık)

2.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Takipteki kredi oranı en yüksek bankalar hangileri? Hadi bunu konuşalım
    Takipte en yüksek kredisi olan Vakıfbank dır.. 200 milyar TL kredi vermiş takipte olan kredisi 9 küsür milyar..

Garanti 260 milyar tl kredi vermiş takipte sanırım 8 küsür milyar tl...

İş bankası 330 milyar tl kredi vermiş 9 küsür milyar tl..

Akbank 220 milyar tl kredi vermiş takipteki kredi miktarı 5 küsür milyar tl...

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Takipte en yüksek kredisi olan Vakıfbank dır.. 200 milyar TL kredi vermiş takipte olan kredisi 9 küsür milyar..

Garanti 260 milyar tl kredi vermiş takipte sanırım 8 küsür milyar tl...

İş bankası 330 milyar tl kredi vermiş 9 küsür milyar tl..

Akbank 220 milyar tl kredi vermiş takipteki kredi miktarı 5 küsür milyar tl...
    Takipteki kredi oranını yine yeniden klasik benzetme ve teşbih portföyümde bulunan mini eteğe benzeteceğim. Çok şey gösterir ama aslolanı saklar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. Bunların durumu cidden çok kötü,
    son çırpınışlar

ayağa düşmüş mal
    batan geminin malları bunlar tarzı....
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Takipteki kredi oranını yine yeniden klasik benzetme ve teşbih portföyümde bulunan mini eteğe benzeteceğim. Çok şey gösterir ama aslolanı saklar.
    Güzel benzetme....

6. o degilde suriye vatandaslıgına mı gecsek napsak ilac alıyorum katkı payı %20 muyahane oluyorum ucretli eskiden sonuc gosterme suresi 10 gundu ucrette alınmıyordu simdi 3 gune indirdiler 3 gunu gecince sonuc gostermek icin tekrar muyahane sırası alıp muyane ucreti odeyecen ..suriyeliye muyahane beles ilac beles hersey beles ..adam geri donermi donmez tabi .40 milyar dolar para harca karsılıgında ne aldın belki 2-3 milyar dolar oda zengin suriyelilerden isyeri acanlar yoluyla .

7.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku

Bunların durumu cidden çok kötü,
    son çırpınışlar

ayağa düşmüş mal
    batan geminin malları bunlar tarzı....
    s..ıtı cafer bez getir, kokutmadan tez getir moduna girdiler.

8.  Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    haklısın, arkadaşlar belki oranların artmasını istiyorlar (bankaları zorlamamızı istiyorlar) ama tabi olay başka noktaya gidiyor. olmayan oranı bankadan istemek , yada böyle bir oran varmış gibi düşündürülmesi de doğru değil.

bence de bankalar 24-23 gibi oranlar vermiyorlar.. diğer başlıkta faiz tablosu yapan arkadaşın da 24 abank , 23 odea faizini çıkarması gerekir..

tamam herkes ister faiz yükselsin, hatta bankaları zorlamamız lazım kabul ediyorum. bu başka birşey
    ben dun odeaya arkadasın 1 milyon tl si icin sordum 32 gun 21.50 dediler 3 yıldır aynı sube ile isimi yaparım subedekilerle hasır nesir olduk artık hepsini tanıyorum ..daha yuksek verilseydi soylerlerdi .

Sayfa 997/1252 İlkİlk ... 497897947987995996997998999100710471097 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •