Sayfa 829/1002 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,625 - 6,632 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Bütün fonları bıraktım hjb’ye odaklandım.
    Değişken fon ama hiç değişmiyor🙂

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    dua edin de re-pie falan değişken fonlar süratle hisse pozisyonu artırması gerekirken dövize atlamasın. kkm'yi döviz getirisi+faiz ödemesi olarak değiştirirlerse dünyanız tersine döner. devletin kasasında para mı kaldı diyenleri zaten allah bildiği gibi yapsın. 3 senedir aynı muhabbet. 90 milyonluk ülkeden vergi toplayan adamın parası bitermi?
    Ama onu yapmaları için sebep yok
    Zaten kurun yükselmesi isteniyor artık.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ama onu yapmaları için sebep yok
    Zaten kurun yükselmesi isteniyor artık.
    hocam o şekilde öngörüler yapmanızı hiç tavsiye etmem. hem öyle olduğu net değil öyle bir açıklama yok (öyle olsa kkm'yi niye devam ettrsin?) hem de bu adamlar o sabahki ruh hallerine göre karar veren tipler. öyle makro stratejik çapta kararlar alma kapasiteleri yok.
    Son düzenleme : friendly_1980; 07-06-2023 saat: 12:08.

4. iry ppzâ€den iyi diye gectik bu kez de ppz gunlukte daha iyi. sansa bak.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam o şekilde öngörüler yapmanı hiç tavsiye etmem. hem öyle olduğu net değil öyle bir açıklama yok (öyle olsa kkm'yi niye devam ettrsin?) hem de bu adamlar o sabahki ruh hallerine göre karar veren tipler. öyle makro stratejik çapta kararlar alma kapasiteleri yok.
    Benim düşüncem şöyle
    -Döviz serbest bırakılacak yani devalüasyon olacak ki oluyorda.
    Kur olması gereken seviyeye çıkartılacak
    -KKM yavaş yavaş bitirilecek

Ayrıca bundan sonra faiz arttırımınında kur üzerinde ciddi bir etkisi olmayacak, belki artışı yavaşlatır.

Kur atağıyla şimdi bir tur daha fiyat artışı ve enflasyon geliyor.

Sonrasına bakacağız artık🙂

Yeni yönetimin artık daha gerçekçi ve yeni bakanın da dediği gibi daha rasyonel politikalar izleyeceğini umuyor ve bekliyorum.

Tabi tamamen kendi şahsi düşüncelerim

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Benim düşüncem şöyle
    -Döviz serbest bırakılacak yani devalüasyon olacak ki oluyorda.
    Kur olması gereken seviyeye çıkartılacak
    -KKM yavaş yavaş bitirilecek

Ayrıca bundan sonra faiz arttırımınında kur üzerinde ciddi bir etkisi olmayacak, belki artışı yavaşlatır.

Kur atağıyla şimdi bir tur daha fiyat artışı ve enflasyon geliyor.

Sonrasına bakacağız artık��

Yeni yönetimin artık daha gerçekçi ve yeni bakanın da dediği gibi daha rasyonel politikalar izleyeceğini umuyor ve bekliyorum.

Tabi tamamen kendi şahsi düşüncelerim
    ya olması gereken tam olarak bu zaten. ama ben artık bunların laflarına veya olması gerekenlere göre değil tamamen geçmiş tecrübelerime göre strateji kuruyorum. fon yönetici olsam da öyle yapardım. bu da benim görüşüm.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İzlediniz mi .Varmıymış bir planları
    Benim tavsiyem tüm fonla ppz almaları olacak😊
    baktım sonradan. yoğuşmalı kombi gibi, portföyde yoğunlaşma olabilen bir fon diyor. anladığım , yüksek olasılıklı potansiyel getiri beklentisi olan enstürmana ( bu hisse olur başka bi şey , izahnamertöründe fondaki parayı nelere margarinleyebilecekleri yazıyor zati ) yapıştırıyorlar parayı...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    çoğun, bir çok isse senedi fön yöneticisi , isse senedi seçimi ile iştigal eder, nasıl olsa föna para geliyor diye para yönetimi işini dışlar...

zaten dışlamasa yapabileceği kısıtlı... zati en az üzde seksen isse taşımak zöründa... eee bunun bir kısmını viopda şortlasa bu sefer heğdç fön gibi bi şeye evrişmiş olacak... bunu sürekli yapmaz....

onun içün nitekim, PÖRTFÖY yönetiminde hayati öneme sahip olan '' vade '' ve kertik (mangır) yönetimi işi , isse senedi yöğün fon yatırımcısının kendisindedir, maşallah...

balans ve manevra yapan, aktif olarak yönetilen değişken fönlarda , para yönetimi işini fön yöneticisi zati yapıgelir , lakin burada da en önemlü hüsüs, kişinin yatırımının vadesi ile fönün doğasının pirlikte ahenk ile dans etmesi. hella sis farları eşliğinde , as usual ...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 829/1002 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •