Sayfa 91/1002 İlkİlk ... 41818990919293101141191591 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 721 - 728 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hatta gerçek altın fonları bile gram altının getirisinin altında kalıyorlar.
    Ayrıca GBC'nin %1,679 gideri olmuş.
    Ustad.degiskenlerde gbc su an bir numara

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Herkese tekrar selamlar, kalıcı yerleşmek için epey bir araştırma yapmak amacıyla Macaristan'a gitmiştim. beklediğimden kısa sürdü. Arada takipteydim, ama yazacak çok az zamanım oldu.

2017 yılında şu anda başarılı olan hisse fonlar muazzam başarısız olmuş endekse göre. neredeyse %20 az getirmişler ilginçtir.

Bu arada değişkenlerle ilgili tüm chartları, geçmişe dair verileri vs. inceleyince opb, okd gibi agresiflerin değil, daha önce bir arkadaşın dediği gibi defansif olan sua, suc, eib gibi olanların tercih edilmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum artık

3. Grafik yapabilme becerisi olan bir arkadaş son 1 yılın gram altın ve 2-3 tane altın fonunun grafiklerini çıkartabilirse gram altın ile altın fonları arasındaki ilişkiyi görebiliriz.
    Ons demiyorum çünkü bizim için,
    Ons düşse bile dolar arttığında yada ons yükselirken dolar düştüğüne gram altının fiyatı onstan farklılık gösteriyor.

O yüzden gram altın & altın fonu kıyaslaması daha önemli bizim için.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Herkese tekrar selamlar, kalıcı yerleşmek için epey bir araştırma yapmak için Macaristan'a gitmiştim. Arada takipteydim, ama yazacak çok az zamanım oldu.

2017 yılında şu anda başarılı olan hisse fonlar muazzam başarısız olmuş endekse göre. neredeyse %20 az getirmişler ilginçtir.

Bu arada değişkenlerle ilgili tüm chartları, geçmişe dair verileri vs. inceleyince opb, okd gibi agresiflerin değil, daha önce bir arkadaşın dediği gibi defansif olan sua, suc, eib gibi olanların tercih edilmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum artık
    Defansifler ne oldurur ne guldurur
    Tcd nin bir gunde verdigini
    Eib sua.suc bir ayda veremiuor
    Tabi tcd nin bi gunde goturdugude oluyor
    Ne kadar risk okadar getiri
    30.7 de 6 7 degisken hepsini sattim
    Degisken alsam tek alicagim fon yine TCD
    Olur

5.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Ustad.degiskenlerde gbc su an bir numara

Getirisi güzel haklısınız.
    Ama GBC değişken değilde fon sepeti fonu
    GBC getiriyi altından sağlamış, ama altın fonlarının biraz gerisinde kalmış.
    Fakat getirisi çok iyi gerçekten.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Grafik yapabilme becerisi olan bir arkadaş son 1 yılın gram altın ve 2-3 tane altın fonunun grafiklerini çıkartabilirse gram altın ile altın fonları arasındaki ilişkiyi görebiliriz.
    Ons demiyorum çünkü bizim için,
    Ons düşse bile dolar arttığında yada ons yükselirken dolar düştüğüne gram altının fiyatı onstan farklılık gösteriyor.

O yüzden gram altın & altın fonu kıyaslaması daha önemli bizim için.
    Tefaşta sayfanın altında karşılaştırma kısmında ''altın'' adı altında bir kıyas gösteriyor. O gram altın mı ?
    Son 1 yıl %80 demiş. Eğer gramsa, tüm altın fonları yıllıkta %1,5-2 arası gerideler altından kabaca yıllık.
    O da yönetim ücretine geliyor neredeyse yaklaşık.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Getirisi güzel haklısınız.
    Ama GBC değişken değilde fon sepeti fonu
    GBG getiriyi altından sağlamış, ama altın fonlarının biraz gerisinde kalmış.
    Fakat getirisi çok iyi gerçekten.
    Evet ustad gbc ye nazar degmesin

8.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Defansifler ne oldurur ne guldurur
    Tcd nin bir gunde verdigini
    Eib sua.suc bir ayda veremiuor
    Tabi tcd nin bi gunde goturdugude oluyor
    Ne kadar risk okadar getiri
    30.7 de 6 7 degisken hepsini sattim
    Degisken alsam tek alicagim fon yine TCD
    Olur

Hisse fonlarım var ve yeterince agresifler ancak defansif değişkeni, aslında tam da o nedenle, '' ne öldürsün ne güldürsün'' diye FİL ppf'lerimin yarısı ile alacağım. Planım o. Yani ppf getirisini biraz alttan dürtsün istiyorum.

Sayfa 91/1002 İlkİlk ... 41818990919293101141191591 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •