Sayfa 157/383 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257 ... SonSon
Arama sonucu : 3058 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. A380 uçan gemiyle 1 defa uçtum gerçekten muhteşem bir deneyimdi benim için.
    Ürkmedim diyemem,üretimin durmasına hem üzüldüm hemde sevindim.(karışık bir duygu)

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Sn Selka'nin yazdığı konuların çeşitliliğine bakıyorum da...Bilmediği konu yok gibi. Bu konularda da uzman gibi kesin ifadeler kullanıyor. Ben herkesten öğrenmeye hazırım. ama Sn Selka'nin anlattıkları eğer Türkiye'nin petrol üretimi olarak verdiği rakamlar gibi ise yanlış şeyler öğrenmiş olacağım diye korkuyorum. Bizler bildiği yanildigina yetmeyen insanlarız. Ne denirse inanmaya hazırız...
    Estağfurullah Sn.Yaşar..

Kısaca izah etmek isterim.. Film gibi hayatım oldu... Belki bilmediğim konu olmaması, o sebeptendir...

Aslında 1996 yılında ODTÜ jeoloji mühendisliği bölümü mezunuyum.. Artvinde 1 yıl maden ocaklarında delme ve patlatma şantiye mühendisi olarak çalıştım. Kazakistan'a gönderilince jeolojiden vazgeçtim..

Banka sınavlarına hazırlandım.. 1997 yılında Halkbank'ta Kambiyo Uzman Yardımcısı olarak sınavı kazandım. Ekonomi, ithalat, ihracaat, firmalar, bilanço okumayı orada öğrendim... Bankaya, 1 yıl dayanabildim... Bıraktım...

Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Hava Trafik Kontrol bölümünü bitirdim.. Sivil Havacılıktan lisans aldım. Devlet Hava Meydanları İşletmesine 1998 yılında katıldım. DHMİ Genel Müdürlüğünde Kontrolör ünvanı ile sürekli İngiltere, Almanya, Brüksel, İtalya da eğitim ve teknik SID (Standard Instrument Departure Aletli kalkış) Uçakların kalkış rota çizimleri ile RNAV( Area Navigation) teknik çizim ve hava trafik yönetimi alanında eğitim aldım. O zamandan beridir DHMİ de Kontrolör ve Takım Şefi olarak çalışmaktayım...

22 yıldır havacılık sanayisi içindeyim.. Yeri geldiği için fikirlerimi paylaşmak istedim, o kadar...

Borsa ve piyasa bilgim bankadan kalma, hobby amaçlı meraktır.. Madencillik ve jeoloji ise lisansımdır.. Havacılık ise işimdir...

Petrol üretimi hakkında yanlış yazmış olabilirim. Sonuçta jeolojiyi takip etmiyorum. 22 yıl önce bıraktım..

Asla herşeyi ben bilirim demedim.. Her zaman fikirlerimi paylaşmak istedim...

Amacım asla sizleri yanıltmak değil.

Öyle olsa idi, bazılarının yaptığı gibi 1,5 senedir USD alın; USD 12 TL olacak derdim.. Oysa, tam tersi USD almayın USD düşecek sayfasında paylaşımlar yaptım. 2019 yılının Kasım ayı geldi ve USD 5,69 TL ye geldi ve hala da düşme durumu var...

O sebeple samimi olduğumu, yaptığım yada yazdığım bazı rakamların heyecan ile yazdığımı ama vermek istediğim genel anlamı bozmadığını düşünüyorum...

Biraz değişik ve farklı bir hayatım olmuş olabilir. Bu da genel kültür IQ seviyemi yukarılara taşımış olabilir. Bilmiyorum...

Ama siz yine de herkesin her dediğine inanmayınız...

Unutmayınız; Kontrol etmek, güvene mani değildir...

Bazen 2019 yılında kesinlikle USD 12 TL olacak deyip, usd aldırmaya çalışanlara dahi...

Sağlık ile...

3. Yıllara göre et fiyatları

4.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Estağfurullah Sn.Yaşar..

Kısaca izah etmek isterim.. Film gibi hayatım oldu... Belki bilmediğim konu olmaması, o sebeptendir...

Aslında 1996 yılında ODTÜ jeoloji mühendisliği bölümü mezunuyum.. Artvinde 1 yıl maden ocaklarında delme ve patlatma şantiye mühendisi olarak çalıştım. Kazakistan'a gönderilince jeolojiden vazgeçtim..

Banka sınavlarına hazırlandım.. 1997 yılında Halkbank'ta Kambiyo Uzman Yardımcısı olarak sınavı kazandım. Ekonomi, ithalat, ihracaat, firmalar, bilanço okumayı orada öğrendim... Bankaya, 1 yıl dayanabildim... Bıraktım...

Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Hava Trafik Kontrol bölümünü bitirdim.. Sivil Havacılıktan lisans aldım. Devlet Hava Meydanları İşletmesine 1998 yılında katıldım. DHMİ Genel Müdürlüğünde Kontrolör ünvanı ile sürekli İngiltere, Almanya, Brüksel, İtalya da eğitim ve teknik SID (Standard Instrument Departure Aletli kalkış) Uçakların kalkış rota çizimleri ile RNAV( Area Navigation) teknik çizim ve hava trafik yönetimi alanında eğitim aldım. O zamandan beridir DHMİ de Kontrolör ve Takım Şefi olarak çalışmaktayım...

22 yıldır havacılık sanayisi içindeyim.. Yeri geldiği için fikirlerimi paylaşmak istedim, o kadar...

Borsa ve piyasa bilgim bankadan kalma, hobby amaçlı meraktır.. Madencillik ve jeoloji ise lisansımdır.. Havacılık ise işimdir...

Petrol üretimi hakkında yanlış yazmış olabilirim. Sonuçta jeolojiyi takip etmiyorum. 22 yıl önce bıraktım..

Asla herşeyi ben bilirim demedim.. Her zaman fikirlerimi paylaşmak istedim...

Amacım asla sizleri yanıltmak değil.

Öyle olsa idi, bazılarının yaptığı gibi 1,5 senedir USD alın; USD 12 TL olacak derdim.. Oysa, tam tersi USD almayın USD düşecek sayfasında paylaşımlar yaptım. 2019 yılının Kasım ayı geldi ve USD 5,69 TL ye geldi ve hala da düşme durumu var...

O sebeple samimi olduğumu, yaptığım yada yazdığım bazı rakamların heyecan ile yazdığımı ama vermek istediğim genel anlamı bozmadığını düşünüyorum...

Biraz değişik ve farklı bir hayatım olmuş olabilir. Bu da genel kültür IQ seviyemi yukarılara taşımış olabilir. Bilmiyorum...

Ama siz yine de herkesin her dediğine inanmayınız...

Unutmayınız; Kontrol etmek, güvene mani değildir...

Bazen 2019 yılında kesinlikle USD 12 TL olacak deyip, usd aldırmaya çalışanlara dahi...

Sağlık ile...
    Sizin hatanız dolar düşecek demeniz.
    Bu forum 2 ye bölündü dolar yükselecek ve dolar düşecek konusunda.
    Dolar düşecek derseniz ya trol derler yada parti taraftarı.
    Dolar yükselecek derseniz deniz43 gibi yanılırsınız ama büyük saygı görürsünüz.

YTD

Bu forum 2 ye ayrılmış değil dolar düşecek ve yükselecek konusunda. 4 e ayrılmıştır.

1.Dolar kesin yükselecek , asla TL ye güvenmeyenler

2.Mevcut hükümet davranışlarının rasyonel olmadığından hareketle zerre kadar güven duyulmadığından ve bu hükümetin Dolar ile manipülasyon , spekülasyon adını ne koyarsanız koyun dolar ile yapabilecekleri , TL ye göre kaynak yetersizliğinden dolayı çok sınırlı olduğunu bilenlerin sadece ve sadece mevcut birikimlerini korumak içgüdüsüyle dolarda durmanın TL ye göre daha avantajlı olabileceğini düşününler

3.Siyasi görüşlerini ekonomik davranışlarına yansıtmayıp , TL de kalmanın dolara göre mevcut birikimlerini korumada daha avantajlı olduğunu düşünerek dövizin düşeceğine inananlar ki bu gruba trol denemez (yani 2 numaranın tam tersi düşünenler)

4. Siyasi görüşlerini tam anlamıyla ekonomik davranışlarına yansıtarak ve arada dolarda kalanların Amerikan uşaklığı yapan vatan hainleri olduğuna dair beyanlar verip doların düşeceği görüşünün altını bu şekilde dolduranlar ki bunlar trol olarak düşünülmekte forum ahalisi tarafından

1 , 2 ve 3 e kimsenin finansal tercih olarak bir şey dememesi gerekir. Yaptıklarının karşılığını kar vaya zarar olarak zaten görecektir , görmektedir . Ama 4 ler çekilmiyor. Biraz daha düşse de nasiplensek grubu olduklarına özellikle 1 ve 2 temsilcileri tarafından gayet iyi biliniyor.

deniz43 ü savunmak bana düşmez kendisi zaten savunmasını yapar. Ama dövizin yükseleceğini düşündüğü için saygın değil o forumdaş , savunduğu fikirin altını bilimsel verilerle doldurduğu için saygın adlediliyor. Yanılması, saygınlığını bu yüzden etkilemez.

7.  Alıntı Originally Posted by herif2 Yazıyı Oku
    Sizin hatanız dolar düşecek demeniz.
    Bu forum 2 ye bölündü dolar yükselecek ve dolar düşecek konusunda.
    Dolar düşecek derseniz ya trol derler yada parti taraftarı.
    Dolar yükselecek derseniz deniz43 gibi yanılırsınız ama büyük saygı görürsünüz.

YTD
    Hatasi su , tek vizyonu beton uretmek olan !! bir partiyi gizliden desteklemek.
    Bir

8. Uzulerek goruyorum ki, bu basligi da siyaset arenasina cevirme cabalari artmis. Kendi adima bu sayfada ki bilgilerden faydalaniyordum. Ciddi sayilabilecek parada kazandim. Bu basligi da bilindik basliga dondermenin kime ne faydasi var?
    Digerleri yetmiyor mu?

Sayfa 157/383 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •