Sayfa 658/914 ÝlkÝlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 5,257 - 5,264 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Çok teþekkürler sn. Forza korfez, saðolun.
    yazdýklarým yatýrým tavsiyesi deðildir..

2. Belki de bazen gözümüzden bir þey kaçar burada herkes birbirine girer hayal kýrýklýklarý gýrla gider ama o gözden kaçan görülmez, þu an ben desem ki içerden bilgi aldým þirket yurtiçinde büyük bir müþteri kaybetmiþ inanmaz kimse, evet içerden bilgi almadým kimse de alamasýn zaten ama Lütfi bey zaten son çeyrek bilançonun ciro eksikliðini açýklamýþ diye düþünüyorum yanýlýyor muyum acaba, tabiki ben yönetim dürüst diyemem fiyat hareketlerine bakýnca bariz bir spek hissesi görüntüsü karþý köyden görülüyor lakin þu cümle size ne söylüyor lütfen analiz edin.

Faaliyet raporundan Lütfi beyin aðzýndan bizzat : Kron'un büyümesine en önemli katký dýþ pazardan gelecektir.
    Ayrýca bu hedef yerel pazarlardaki dalgalanmalardan daha az etkilenmemize de katký saðlayacaktýr.

Ben büyük bir müþteri kaybettik çok dalgalandýk dýþarýdaki büyüme bu dalgalanmalardan etkilenmemizi azaltacaktýr diye anladým lütfen yanlýþ anladý isem düzeltin.

Ýçeriden yeni pam müþterisi kazanamýyor iken o kadar arge yapýp müþteri kaybetti isek(varsayýmýmdýr müþteri kaybettiðimiz kesin deðildir Lütfi beyin söyleminden yola çýkýlarak varýlan bir varsayýmdýr) pazar payýmýzý kaptýrýyor isek içeride bu ciddi baþarýsýzlýk sayýlabilir burda olmayaný dýþarda baþarabilmek büyük iddia umarým baþarýrýz.

Yatýrým tavsiyesi deðildir.

3.  Alýntý Originally Posted by tabu Yazýyý Oku
    Belki de bazen gözümüzden bir þey kaçar burada herkes birbirine girer hayal kýrýklýklarý gýrla gider ama o gözden kaçan görülmez, þu an ben desem ki içerden bilgi aldým þirket yurtiçinde büyük bir müþteri kaybetmiþ inanmaz kimse, evet içerden bilgi almadým kimse de alamasýn zaten ama Lütfi bey zaten son çeyrek bilançonun ciro eksikliðini açýklamýþ diye düþünüyorum yanýlýyor muyum acaba, tabiki ben yönetim dürüst diyemem fiyat hareketlerine bakýnca bariz bir spek hissesi görüntüsü karþý köyden görülüyor lakin þu cümle size ne söylüyor lütfen analiz edin.

Faaliyet raporundan Lütfi beyin aðzýndan bizzat : Kron'un büyümesine en önemli katký dýþ pazardan gelecektir.
    Ayrýca bu hedef yerel pazarlardaki dalgalanmalardan daha az etkilenmemize de katký saðlayacaktýr.

Ben büyük bir müþteri kaybettik çok dalgalandýk dýþarýdaki büyüme bu dalgalanmalardan etkilenmemizi azaltacaktýr diye anladým lütfen yanlýþ anladý isem düzeltin.

Ýçeriden yeni pam müþterisi kazanamýyor iken o kadar arge yapýp müþteri kaybetti isek(varsayýmýmdýr müþteri kaybettiðimiz kesin deðildir Lütfi beyin söyleminden yola çýkýlarak varýlan bir varsayýmdýr) pazar payýmýzý kaptýrýyor isek içeride bu ciddi baþarýsýzlýk sayýlabilir burda olmayaný dýþarda baþarabilmek büyük iddia umarým baþarýrýz.

Yatýrým tavsiyesi deðildir.
    Sayin tabu, bu soylediginiz elbette mumkun ama bence Lutfi Bey'in yerel pazarlardaki dalgalanmalardan daha az etkilenme sozunden, "cunku yerelde buyuk bir musteri kaybettik" sozunu cikarmak cok asiri zorlama bir cikarim. Turkiye'de bitmek bilmeyen neredeyse her iki haftada bir cikan krizler ile bogusurken buyumek gercekten kolay degil. Bu hem maddi olarak cok zor hem de psikolojik olarak cok zor. Sadece Kron degil ki durmadan cok yuksek dalgalanmalara maruz kalan. Koca BIST boyle kisa surelerde durmadan yuzde 10-20 dalgalanirmiymis, nerede gorulmus. Speklere de feci ekmek sagliyorlar tabi.

Diger taraftan, Lutfi Bey yerel pazarlardaki dalgalanmalar demis. Yani sadece Turkiye degil, herhangi bir ulkede bir sikinti oldugunda, oradaki satislar etkilenebilse de, global olursaniz, diger ulkelerdeki satislardan dolayi daha az etkilenirsiniz.

Iran satislarimiz ciromuzun buyuk bir yuzdesini olustururken Iran ile ilgili sikinti, sirketi neredeyse batma noktasina getirmis, hisseler yok fiyatina satilmisti. Boyle de bir tecrubesi zaten var sirketin.

Yakin zamanda Ukrayna-Rus savasi, Pakistan'daki ekonomik kriz bunlar da sikinti olusturabilecek diger pazarlar.

Zaten yurtdisi pazarinda buyume hedefi de yeni degil.

Zaten 4. ceyrek bilancosundaki buyuk dusus yurtici kalemi degil, yurtdisi kalemi.

Evet, sirkete belki konduramiyoruz, belki kabul etmek istemiyoruz ama sirketten baska bir aciklama gelmedigi muddetce su an en makul aciklama, Ufone satisinin 4. ceyrekten 3.ceyrege kaydirilmis olmasi. Kaydirilan diger seylerle (haberler, musteri yorumlari, bedelsiz, yatirim fonuna satis, vs) beraber dusunulunce de resim daha bir tamamlaniyor, resmi begenmesek de.

Yatirim tavsiyesi degildir
    Son düzenleme : Usta; 05-03-2023 saat: 01:54.

4. Bu arada sunu da ekleyelim. Super gosterilen 3. ceyrek bilancosuyla beklentilerimizi cok asiri yukari cektiklerinden yillik bilancoyu kotu algiladik belki ama butuncul bakildiginda fena olmayan bir bilancomuz var.

Gecen sene yil sonu kapanisi 13.3 lira, bu sene yil sonu kapanisi ise 18.7 lira.

Bu merkez bankasi degerleri baz alinarak ciroya bakarsak, gecen sene ciromuz 6.34 milyon dolar iken bu seneki ciromuz 8.41 milyon dolar. Yani dolar bazli yuzde 33'luk bir artis var.

Dolar bazli o hic erisemedimiz 10 milyon dolar hedefine cok daha yakiniz. Ve ben artik 2023'te bunu rahat asabilecegimize inaniyorum Lutfi Bey'in Dinamik veri maskeleme ve gerçek zamanlý veri iþleme ürünlerimizin yurtdisi satislarini 2023'te baslattiklarini soylemesine ve bir baska urunun de 2023'te pazara surulecegini soylemesine ve Havelsan ve Jazz partnerliginin meyvelerini vermeye baslayacagini dusunmeme binaen.

Yatirim tavsiyesi degildir.

5.  Alýntý Originally Posted by Usta Yazýyý Oku
    Sayin tabu, bu soylediginiz elbette mumkun ama bence Lutfi Bey'in yerel pazarlardaki dalgalanmalardan daha az etkilenme sozunden, "cunku yerelde buyuk bir musteri kaybettik" sozunu cikarmak cok asiri zorlama bir cikarim. Turkiye'de bitmek bilmeyen neredeyse her iki haftada bir cikan krizler ile bogusurken buyumek gercekten kolay degil. Bu hem maddi olarak cok zor hem de psikolojik olarak cok zor. Sadece Kron degil ki durmadan cok yuksek dalgalanmalara maruz kalan. Koca BIST boyle kisa surelerde durmadan yuzde 10-20 dalgalanirmiymis, nerede gorulmus. Speklere de feci ekmek sagliyorlar tabi.

Diger taraftan, Lutfi Bey yerel pazarlardaki dalgalanmalar demis. Yani sadece Turkiye degil, herhangi bir ulkede bir sikinti oldugunda, oradaki satislar etkilenebilse de, global olursaniz, diger ulkelerdeki satislardan dolayi daha az etkilenirsiniz.

Iran satislarimiz ciromuzun buyuk bir yuzdesini olustururken Iran ile ilgili sikinti, sirketi neredeyse batma noktasina getirmis, hisseler yok fiyatina satilmisti. Boyle de bir tecrubesi zaten var sirketin.

Yakin zamanda Ukrayna-Rus savasi, Pakistan'daki ekonomik kriz bunlar da sikinti olusturabilecek diger pazarlar.

Zaten yurtdisi pazarinda buyume hedefi de yeni degil.

Zaten 4. ceyrek bilancosundaki buyuk dusus yurtici kalemi degil, yurtdisi kalemi.

Evet, sirkete belki konduramiyoruz, belki kabul etmek istemiyoruz ama sirketten baska bir aciklama gelmedigi muddetce su an en makul aciklama, Ufone satisinin 4. ceyrekten 3.ceyrege kaydirilmis olmasi. Kaydirilan diger seylerle (haberler, musteri yorumlari, bedelsiz, yatirim fonuna satis, vs) beraber dusunulunce de resim daha bir tamamlaniyor, resmi begenmesek de.

Bu bakýþ açýsý biraz içimi rahatlattý.

6. Yýlda 1 milyon€ arge personel gideri var. Bilançoda kâr göreceðime personel gideri nedeniyle zarar görmeyi tercih ederdim. Harcamayý kýsýp kâr ederek sektör büyümesini yakalamak zor.
    Havelsan anlaþmasý vs umut verici ancak bu düzeyde arge harcamasý ile (uzun vadede) karþýlanabilecek talep sýnýrlý olur sanýyorum. Yani havelsanin bu konuda birkaç milyon € harcama yapmayý beceremeyip kronu ihya edeceðini düþünmek biraz zor. Istediðiniz kadar harcayýn bazý þeyler zamanla oluyor. Kýsa vadede Kron'un isleri bundan kötü olmaz ama uzun vadede bu gidiþatý beðenmedim.

Türkcell zaten benzer þirket kuruyor.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1114555
    "Þirketimiz Yönetim Kurulu, Þirketimiz veya iþtirakleri tarafýndan, Þirketimize, iþtiraklerine ve yurt içi ve dýþýndaki diðer taraflara siber güvenlik ürünleri ve hizmetleri geliþtirmek üzere bir þirket kurulmasýna karar vermiþtir."

Yönetim planlý projeli hisse fiyatýyla uðraþmak yerine esas iþini yapmalý. Turkcell'in, Havelsan'ýn belki XX M€ ile yapamayacaðýný Kron 1M€ ile yapacaksa yönetiminin farký ile yapacak. Umarým yönetim de böyle düþündüðü için sahiplik konusunda son düzlükteyizdir ve gelecekte baþka þeyler konuþulur.

Yatýrým tavsiyesi deðildir. kront portföyümdeki en riskli hissedir. Yarýn satabilirim ya da ek alým yapabilirim. Bilginize,

7.  Alýntý Originally Posted by Yatýr'ýn tavsiyesi Yazýyý Oku
    Yýlda 1 milyon€ arge personel gideri var. Bilançoda kâr göreceðime personel gideri nedeniyle zarar görmeyi tercih ederdim. Harcamayý kýsýp kâr ederek sektör büyümesini yakalamak zor.
    Havelsan anlaþmasý vs umut verici ancak bu düzeyde arge harcamasý ile (uzun vadede) karþýlanabilecek talep sýnýrlý olur sanýyorum. Yani havelsanin bu konuda birkaç milyon € harcama yapmayý beceremeyip kronu ihya edeceðini düþünmek biraz zor. Istediðiniz kadar harcayýn bazý þeyler zamanla oluyor. Kýsa vadede Kron'un isleri bundan kötü olmaz ama uzun vadede bu gidiþatý beðenmedim.

Türkcell zaten benzer þirket kuruyor.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1114555
    "Þirketimiz Yönetim Kurulu, Þirketimiz veya iþtirakleri tarafýndan, Þirketimize, iþtiraklerine ve yurt içi ve dýþýndaki diðer taraflara siber güvenlik ürünleri ve hizmetleri geliþtirmek üzere bir þirket kurulmasýna karar vermiþtir."

Yönetim planlý projeli hisse fiyatýyla uðraþmak yerine esas iþini yapmalý. Turkcell'in, Havelsan'ýn belki XX M€ ile yapamayacaðýný Kron 1M€ ile yapacaksa yönetiminin farký ile yapacak. Umarým yönetim de böyle düþündüðü için sahiplik konusunda son düzlükteyizdir ve gelecekte baþka þeyler konuþulur.

Yatýrým tavsiyesi deðildir. kront portföyümdeki en riskli hissedir. Yarýn satabilirim ya da ek alým yapabilirim. Bilginize,
    Kuresel siber guvenlik pazari 2022 itibariyle 203 milyar dolarmis yillik ortalama yuzde 12 artmasi bekleniyor 2030 kadar. 2021 PAM pazari 2.3 milyar dolar, Kron'un ilgili oldugu diger alanlarla beraber 6 milyar dolar. PAM alanina onceki 1-2 yil icerisinde zaten cok asiri miktarda yeni aktor katildi, buna bakinca bunu uretmek herhalde daha kolay diyesi geliyor insanin ama birlesip de bekledikleri basariyi goremeyen sirketler de var. Cyberark ve digerleri zaten yillarca Kron'un onlarca kati parayi pazarlama ve ar-ge'ye yatiriyorlar ve boyle bir ortamda ayakta kalabilmek de bir basari.

Turkcell o kadar buyuk pazar arasinda Kron urunlerine mi odaklanir, onlari mi uretmeye calisir, sonucta bizim urunler oncelikle telekom ailelerine yonelik olarak planlanmisti. Arada izledigim bu yerli Siber Guvenlik Haftasi olsun, diger yerlilesme programlari olsun, sunun farkindanligini vermeye calisiyorlardi cogu kez insanlar: Markalasin, birden fazla urune odaklasip, baskasinin alanina girip hem kendinizi hem de baskalarini batirmayin. Siber Guvenlik Kumelenmesinin de amaclarindan biri bu, insanlar birbirlerini tanisinlar, birbirlerini tamamlasinlar, ortak calissinlar, rakip olmak yerine.

Ama elbette Turkcell'in bizim genis siber guvenlik alaninda, yuzde 1'lik bizim alana da yogunlasma ihtimali var. Faaliyet raporunda, tek bir pazar kurtarmayacagindan, kuresel pazarlara acilmak bir zorunluluktu gibi bir ifade vardi. Kron urunlerini sadece kendi sirketi ve istirakleri icin uretmek Turkcell'e pek kazanc saglamayabilir. Yogunlassalar da ayni kalitede olmayabilir. Sonucta az az da olsa, Kron'un yillardir birikmis bir tecrubesi ve gelismisligi var. Belki de bosuna panik yapiyoriz, belki de farkli urunlere yogunlasirlar.

Diger taraftan bildigim kadari ile Turkcell'in bunyesinde zaten siber guvenlik bolumu vardi. Turkcell basliginda haberi kimse iplememis. Zaten siber guvenliksiz bir telekom sirketi mi olurmus.

Hali hazirda Turkcell anlasmamizin bitmesine 1 yil daha var.

8. Kron yeni bir yatirimci sunumu hazirlamis. Bu sekilde her ceyrek sunum hazirlayacaklarsa gelisme var demektir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1120306

Su bilgi onemli olabilir

Veri güvenliði (Database Activity Monitoring ve Dynamic Data Masking) ürünlerimizin geliþtirimleri tamamlandý ve Amerika'nýn öncü finansal kurumlarýndan birine ilk satýþ yapýldý; bu ürün ile önümüzdeki yýllar için önemli bir yeni ciro kaynaðý oluþturuldu

Akan büyük veri yönetimi ihtiyaçlarýna yönelik mevcut ürünlerimizin (Data Stream Processing and Deep Packet Inspection) yetkinliklerini artýrmak üzere Ar-Ge çalýþmalarý yapýldý ve Amerika'da büyük bir müþteriyle bu ürün için sözleþme imzalandý

Sayfa 658/914 ÝlkÝlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •