Sayfa 162/255 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212 ... SonSon
Arama sonucu : 2038 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by canalican Yazıyı Oku
    Ortiler orge takibimde, çok beleş kalmış bir hisse gibi geldi bana... Olayı nedir neden buralarda sürünüyor ki?
    Aynı soruyu bende soruyorum,fk düşük ,karlı bir şirket ve karı faliyetten geliyor,
    Nasıl ve neden böyle düşük fiyatlanmış pek anlıyamadım ben.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Aynı soruyu bende soruyorum,fk düşük ,karlı bir şirket ve karı faliyetten geliyor,
    Nasıl ve neden böyle düşük fiyatlanmış pek anlıyamadım ben.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bu sorunun cevabını bulamadık, umarım sizler bulursunuz belki zamanı gelmemiştir diyoruz, karı gördüğüm müddetçe beklerim, kar düşerse sıkıntı olursa o zaman düşünürüz artık, o zaman kadar bekleyip sabretmekten başka yapacak bir şey yok..

3.  Alıntı Originally Posted by 1m$ Yazıyı Oku
    Ne söylüyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    https://www.borsagundem.com/haber/ne...-gecti/1531450

sanırım hissenin gitmesini istemiyor, ki giden hisseye tabiri caiz ise ÇAKMIŞ... borsada oynayan patronlar hep hesap peşinde oluyorlar.. o manada demiştim.. böyle yapan birisinin hissesine kim neden yatırım yapar ki? bazı patronlar hisse zirvedeyken geri alım programı açıkılyor.. beyefendi de yatırımcı düdükleme peşinde izlenimi yaratıyor. sanırım şirketin en büyük engeli bu. rasyolara bakarak bir miktar taşıyorum uzun da zaman oldu ama hala aynı yerde sayıyor. aşağıda geldi yukarı da çıktı ama maliyetler civarında hala.. borsa tarihi rekorler( TL bazlı) kırarken 7 FK ile patronun baskılaması ilginç geldi bana.. o tarihten sonra da millet sattı sanırım bir daha 8 leri göremedi. başını biraz kaldırınca verip gidiyorlar gibi bir görüntü var..
    dün bile EKSİ kapattılar. satın gidin mi diyor diye düşünmeden edemedim... YIL SONU bilançosunu bekleyeceğim. kendi adıma pozisyon arttırmak isterken durdum. şu an borçsuz/ karlı düşük FK lı hisse çok az kaldı borsa da... onalrdan birisi olduğunu düşündüm ama yanıldım galiba...
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

4. Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"

5.  Alıntı Originally Posted by borsa tilkisi Yazıyı Oku
    https://www.borsagundem.com/haber/ne...-gecti/1531450

sanırım hissenin gitmesini istemiyor, ki giden hisseye tabiri caiz ise ÇAKMIŞ... borsada oynayan patronlar hep hesap peşinde oluyorlar.. o manada demiştim.. böyle yapan birisinin hissesine kim neden yatırım yapar ki? bazı patronlar hisse zirvedeyken geri alım programı açıkılyor.. beyefendi de yatırımcı düdükleme peşinde izlenimi yaratıyor. sanırım şirketin en büyük engeli bu. rasyolara bakarak bir miktar taşıyorum uzun da zaman oldu ama hala aynı yerde sayıyor. aşağıda geldi yukarı da çıktı ama maliyetler civarında hala.. borsa tarihi rekorler( TL bazlı) kırarken 7 FK ile patronun baskılaması ilginç geldi bana.. o tarihten sonra da millet sattı sanırım bir daha 8 leri göremedi. başını biraz kaldırınca verip gidiyorlar gibi bir görüntü var..
    dün bile EKSİ kapattılar. satın gidin mi diyor diye düşünmeden edemedim... YIL SONU bilançosunu bekleyeceğim. kendi adıma pozisyon arttırmak isterken durdum. şu an borçsuz/ karlı düşük FK lı hisse çok az kaldı borsa da... onalrdan birisi olduğunu düşündüm ama yanıldım galiba...
    Cevap İçin teşekkür ederim. Evet şu an borsa da fk sı düşük kalan ender şirketlerden , patrona rağmen güzel şirket mi soru işareti. Diğer bir patron şirketi Özkgy de ciddi baskı yiyor. Ucuz diye ikisine de girdik umarım üzmezler

6. Sabırı zorlayıp pes ettirme çabası devam ediyor. hiç bir yükselişe eşlik etmemiş hisseyi endekste gelen en ufak kar al satışında basmak çok iyiymiş. kendi kendilerine tepişiyorlar. KY bu seviyeden satmayacağına göre %2-3 yukarı çekip herkesi dökmeyi planlıyorlar her halde...
    şirket 2019 ve 2020 karlarını ne yapacak ya bedelsiz verecek ya da temettü dağıtacak..
    patron uyanık çok mutlu olmalı hissenin durumundan... kına yollamak lazım

7.  Alıntı Originally Posted by borsa tilkisi Yazıyı Oku
    Sabırı zorlayıp pes ettirme çabası devam ediyor. hiç bir yükselişe eşlik etmemiş hisseyi endekste gelen en ufak kar al satışında basmak çok iyiymiş. kendi kendilerine tepişiyorlar. KY bu seviyeden satmayacağına göre %2-3 yukarı çekip herkesi dökmeyi planlıyorlar her halde...
    şirket 2019 ve 2020 karlarını ne yapacak ya bedelsiz verecek ya da temettü dağıtacak..
    patron uyanık çok mutlu olmalı hissenin durumundan... kına yollamak lazım
    45-50 milyon $ şirket, şu paranın bolluğunda yabancı için 7-8 fk şirket bulunmaz hint kumaşı, patron ucuz ucuz versin yabancıya, en sonunda şirketi de alırlar elinden baka kalır arkasından

8. tahtada işlem yapanları da anlamadım... sabah biraz yükselt akşama kadar sat en düşükten kapat ... nasıl bir mantık anlamadım..?!

Sayfa 162/255 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •