Sayfa 292/669 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392 ... SonSon
Arama sonucu : 5350 madde; 2,329 - 2,336 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. en hesaplısı ünlüco sanırım.

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    TC vatandaşı olarak yurtdışına doğrudan yatırım yapacak olsaydım, vergi avantajından dolayı Birleşik Krallık olurdu. (Temettü vergisi %0)
    https://www.dividendyields.org/country/united-kingdom/
    RİSKLER:
    -Brexit
    -ABD'den farklı olarak düzenli temettüsü olan şirket sayısının azlığı
    -Sterlin'in TL'ye karşı aşırı değerli olması.

Son düzenleme : Trade Shark; 10-11-2020 saat: 17:43.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    TC vatandaşı olarak yurtdışına doğrudan yatırım yapacak olsaydım, vergi avantajından dolayı Birleşik Krallık olurdu. (Temettü vergisi %0)
    https://www.dividendyields.org/country/united-kingdom/
    RİSKLER:
    -Brexit
    -ABD'den farklı olarak düzenli temettüsü olan şirket sayısının azlığı
    -Sterlin'in TL'ye karşı aşırı değerli olması.
    İngilterede evet temettü stopajı yok ancak 1000 pound üzerindeyse yaptığınız işlem damga vergisi var hisse alırken, 0,5% oranında, ilgilenen arkadaşlara bilgi olsun. Ayrıca Avrupa şirketlerinin genel olarak temettü alışkanlığı ABDye göre daha iyidir bence eğer genellersek ikisini de. ABDde hisse fiyatının artmasını daha çok ister şirketler (hisse olarak maaş ödenmesi ve buna bağlı ciddi vergi ve yönetici bonusu avantajları) bunun için de net karın daha azını dağıtırlar denir.

Bence İngilterenin tek sıkıntısı, yeni dünya ekonomisinde faaliyet gösteren şirket azlığı. ABDde ise yenilikçi şirketler bulmak daha kolay oluyor, ayrıca tabi ki piyasanın da daha büyük olduğunu unutmamak lazım.

4. bir bilgi paylasayim: isyatirimda uzunca bir suredir yurtdisi ETFlerde alim emri verilemiyor. yurtdisi bir saklamaciyla saklama anlasmasi yapilmamis sanirim.

bir de sorum olacakti: hesabi araci kurum adina ya daa yatirimci adina aciyorsa amerika disinda bir konuda hesap acan araci kurum bilen var midir? benim hesabim isyatirimda oldugu ve saklamaci da isyatirimi tanidigi icin sorun olmayacagini dusunuyordum ama ustte yazdigim durum nedeniyle bu kanaldan yatirim yapamiyorum. vergi avantajlari nedeniyle irlanda mukim etflerde alim yapmak istiyordum. gedik yatirimin IBKR araciligiyla yatirimcinin kendi adina hesap actigini ogrendim ama burada da hesabin acildigi yer amerika oldugu icin olasi bir estate tax durumunda yine vergi sikintisina girebilecegimi dusunuyorum.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    bir bilgi paylasayim: isyatirimda uzunca bir suredir yurtdisi ETFlerde alim emri verilemiyor. yurtdisi bir saklamaciyla saklama anlasmasi yapilmamis sanirim.
    .
    saxocapital altyapısı kullanan tüm TR yerleşik kurumlarda öyle şuan (qnbfinans'tan teyit etmiştim)
    Son düzenleme : Trade Shark; 10-11-2020 saat: 22:11.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    saxocapital altyapısı kullanan tüm TR yerleşik kurumlarda öyle şuan (qnbfinans'tan teyit etmiştim)
    doğru bilgi.
    ama ben ünlücoda da bulamadım. ib altyapısı var.
    müşteri temsilcisi de bilemedi. mail atayım dedi geri dönüş çıkmadı

7. Paranoya olabilir, olma olasılığı da düşük olabilir ama çoklu kurlu bir sisteme geçmenin etf, eurobond gibi ürünlerde vergilerin artırılmasından bile daha büyük daha risk olduğunu düşünen tek ben miyim?
    Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Paranoya olabilir, olma olasılığı da düşük olabilir ama çoklu kurlu bir sisteme geçmenin etf, eurobond gibi ürünlerde vergilerin artırılmasından bile daha büyük daha risk olduğunu düşünen tek ben miyim?
    ben olursa fiziksel teslimata yonelik uygulamalar olabilir diye dusunuyorum. coklu kuru tesisi ve uygulamasi itibariyle zor goruyorum. yurtdisi cikislar nedeniyle etf ve eurobondlar da fiziksel teslimat olarak nitelendirilebilir. nette negatif rezervler, gecen sezon gelmemis turizm gelirlerini dusununce kis zor ve gelecek yaz turizmimiz de vaka sayisi raporlamiyor olmamiz nedeniyle riskli olabilir. ben artik piyasayi yola getirme refleksiyle degil ama nakit zaruriyeti kaynakli uygulamalar olabilecegini dusunuyorum.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 292/669 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •