Sayfa 421/556 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon
Arama sonucu : 4443 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Yanılmıyorsam Euro alanların durumu daha kötü.

Bu durumda kimse Türkiye'de yatırımından kar falan elde etmiyor herkes zararda?

2.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Yanılmıyorsam Euro alanların durumu daha kötü.

Bu durumda kimse Türkiye'de yatırımından kar falan elde etmiyor herkes zararda?
    Borsa haric evet. Fonlari taniyor olup da yok ppf yok altin fonu alanlari da anlamiyorum madem bu sistemi taniyorsunuz en az 50% bist100 portfoye de girmiyorsaniz para kazanma sansiniz yok maalesef

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    iletişim konusunda bu kadar kötü bir süreç yaşayıp sınıfta kalan fonda hala para tutanların olması bana ilginç geliyor.
    normal bir ülkede o fonda tek kuruş para kalmaması gerekirdi.

hayır kalanlar ne bekliyor anlamıyorum., seçil erzan olayı gibi olacak işin sonu.
    ben de kararsız kaldım çıkıp çıkmamakta girer girmez böyle bir düşüş oldu %5 kadar zarar oldu, belki bir şekilde telafi ederler dedim ama çok zor herhalde, bir darbe daha yeme ihtimalimiz de var.

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    ben de kararsız kaldım çıkıp çıkmamakta girer girmez böyle bir düşüş oldu %5 kadar zarar oldu, belki bir şekilde telafi ederler dedim ama çok zor herhalde, bir darbe daha yeme ihtimalimiz de var.
    Üzülmeyin Ersun bey hepimiz zarardayız

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Daha fazla yönetim ücreti ve komisyon kazandırmaya niyetim yoktu ilk pozitife geçtiği gün satım emri verdim ben. Yanından yöresinden daha da geçmem.

6.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Açıklama bile yapamayacak rezil bir durum yaşanıyor demek ki.Spk nın görevini yapıp tepelerine çökmesi lazım.

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Sevgili vatandaş, ister inanın ister götünüzle gülün geçin. Şu yaşıma kadar gördüğüm puştluklar nedeniyle vücudumdaki tüm çift sayılı organlarımı birbirine kavga ettiririm. 2 kulak, 2 göz vb. organlar birbirlerine güvenmez ve her an bir ihanete uğrayacağını düşünerek uyanık bulunurlar.

Bu başlıkta da bazen alakasız gibi görünen ironi içeren şeyler yazarım. İnsanların '' hadi ulan beyni sulanmış adam '' diyerek geçtiklerini de bilirim. Yalnız en fazla 3 ay içinde önceden burada yazılmış olan hikayeyi yaşayanlarında kendi kendine '' Vay a.q . yahu adam yazmıştı ama ben geyik yapıyor diye ciddiye almamıştım '' dediğini de tahmin ederim.

Her şeye rağmen hiç bir insanımızın maddi - manevi huzursuzluk yaşamamasını dilerim.
     Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Bazen para kazanmak çok kolay olabilir. Parayı tutmayı becermek kazanmaktan zordur. Bu nedenle sürekli arayış içindeyizdir. Oysa , finansal bilgi yetersizse daha fazla kazanmayı değil olanı muhafaza etmeyi denemek daha doğrudur. Bunu da eskilerin altın, gümüş, ev- arsa alarak yaptığından anlıyoruz.

Üniversitede okuyan genç kardeşimiz sosyal medyadaki bazı şarlatanların gazıyla bilmediği hisselerden, fonlardan alıyor. 10 gün sonra zaten zorlukla kazanılmış ebeveynin gönderdiği harçlığın pisi pisine gittiğini görüyor. Kurtaracağım hırsıyla daha da yanlış işlere bulaşıyor. Oysa , alın teriyle kazanarak, tasarruf ettikçe her gün takip etmek zorunda olmadığı şeylere yönelmeli.
    Yazılanları hızlıca okuyup geçen, anlık olarak işine yaramadığını düşünen insanlar, sonra işler ters gidince yazının özünü oluşturan mağduriyetlerini yeniden - yeniymiş gibi anlatmaya başlarlar. Oysa YAŞANMIŞ- DENENMİŞ İŞLERDEN DERS ÇIKRILMALI.

7. DVT IJZ YAY DTZ OJT vs vs.

Yarın bazı yabancı TEFAS Hisse fonlarında çok ciddi eksi değerleme göreceğiz.

8. bakın son kez şuraya bir uyarı bırakayım. Üzerime vazife değil ama vicdanen sorumluluk hissediyorum.

Seçimden en geç 10 gün sonra hiç bir şey eskisi olmayacaktır. Beklentileri doğrultusunda pozisyonları şimdiden alanlar , doğru pozisyonda ise kazacak, yanlış konumlandıysa yüklü zarar edecektir. Bütün piyasalar diken üstünde eller tuşlarda bekliyor. Döviz bürolarındaki kuyruklar alımmı satımmı bilemedim. Sormanız lazım. Tapu dairelerinde yoğunluk olmamasını incelemek lazım. otomobil satışlarını izlemek lazım. En önemlisi de cebi göğsünde olanların kuyumcu trafiğine bakmak lazım.

herkese bol ve sağlıklı kazanç dileğiyle.

Sayfa 421/556 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •