Sayfa 514/1002 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564614 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 4,105 - 4,112 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Gene içinde dolanıyor
    En azından uğursuz sayılarda değil. Bu da bir bakıma olumlu yönü.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.20 ler yeni aşılmaması gereken yer olarak görülecek ve savunulmaya çalışılacak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. 8.1529 vurdu çekti.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. 5,15'lerde verilen faiz devam etseydi bu seviyeleri belki de hiç görmeyecekti, o zaman ipin ucu kaçırıldı, hadi onu geçtim bir ara 5,80'lerde de epey dinlendi orada da müdahale edilebilirdi, ertelendikçe, faiz enflasyona neden oluyor dendikçe, buraya kadar geldik, bence ip falan kalmadı koptu, bundan sonrası meçhul.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken faiz ve enflasyon açıklaması!
    EKONOMİ HABERLERİ
    | 06.01.2020 05:47 |
    Son Güncelleme
    06.01.2020 05:47
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CNN TÜRK ve Kanal D ortak yayınında soruları yanıtladı. Daha önceki sistemde Merkez Bankası Başkanını görevden alma yetkisinin olmadığını ifade eden Erdoğan, "Çok kısa zamanda 2019 yılı içerisinde faizi düşürdük. Düşürdükçe de neredeyse tek haneli rakamı yokladı. 2020'de tek haneli rakama faiz de enflasyon da gelecek. Bu neyi getirecek? Bu bir yatırımı getirecek. Ciddi manada yatırımlar artacak." dedi.

"Hatırlıyor musunuz? 2008 ekonomik krizi olduğu zaman ben bir çıkış yapmıştım. Demiştim ki, 'Bu kriz bizi teğet geçer.' Şu anda parti kurma çalışması yapan bazı arkadaşlar var ya onlar da o zaman benim yanımda olanlar bana karşı çıkmışlardı. 'Yok şöyledir, yok böyledir.' Niye? Çünkü talimatı IMF'den alıyorlardı. İnandığımı ben de kararlı bir şekilde sürdürdüm. Böyle bir noktadaydılar. Zaten onlar faizciydi. Ben faizlerin devamlı düşürülmesini istiyordum. Niye? Ortada bir gerçek var. Yüzde 63 politika faiziyle Türkiye'yi devraldık. Yüzde 63'ten aldık ve faizi 4,6'ya kadar indirdik, bunu indirdiğimiz zaman enflasyon da 6,5-7'ye falan gelmişti. Çünkü benim alanım da ekonomi. İnancım şu, sebep netice ilişkisi. Faiz sebeptir, enflasyon neticedir ve doğru orantılıdır. Faizi düşürdükçe, enflasyon da düşer. Ters orantılı değildir. Benim tezim hala budur. Olay öyle domates, patates meselesi falan değil. Bunların hepsi hikaye. Onlar yan meseleler."

5. çarşamba yarım gün mü?
    perşembe tatil mi?

olsun...

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Şey sürtünmesiz ortamda 8.93 formasyon hedefine gidecek gözüküyor

Grafik istemeyin atamam teknik analiz bilenler görür dediğimi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. 8.18'den girdim...
    Ya nasip, ya kısmet...
    Kazandırmayacak olsa aldırmaz...

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Sayfa 514/1002 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •