Sayfa 43/996 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 337 - 344 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Koronavirüs (Kovid-19) salgını dünya genelinde hızla yayılmaya devam ederken, Fed de virüsün yayılmasını engellemek amacıyla Asya'dan ülkeye dönen dolarlara yönelik 21 Şubat itibarıyla yeni bir tedbir uygulamaya koydu.

Bu kapsamda, Fed şubelerinin Asya'dan ülkeye dönen dolarları finansal kurumlara dağıtmadan önce 7 ile 10 gün arasında önlem olarak tuttuğu aktarıldı. Uygulamanın ne zamana kadar süreceği ise belirtilmedi.
    Dolari hiç bir şey öldürmez de işte bu virüs öldürebilir. Malum az yaşlı değil bu meret.

Olur ölürse de pnomoni deriz ölüm raporunda... Düşmanca yaklaşımlara bakarak gene de az yaşamadı muteveffa...epey de hüküm sürdü dünyada...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Suriyeliden çok Türk yakalanmış, Yunanistanda!
    valla imkanim olsa bende giderdim sinira ama cesaretim yok

issiz gucsuz dolasiyoz. Ama ben demistim kesin araya bizimkilerde kaynar diye ve dedigim cikti

Merkez bankasından tüketici kredilerine önlem ..

Merkez Bankası, zorunlu karşılıkları, temel para politikası aracı olan kısa vadeli faiz oranlarını destekleyici, makro ihtiyati bir araç olarak esnek ve etkin bir şekilde kullanmaya devam etmektedir.

Son dönemde tüketici kredilerindeki belirgin artışın, büyüme kompozisyonu, enflasyon ve dış denge üzerinde yaratabileceği etkiler ile yabancı para nakdi kredilerin erken kapatılması veya vadesinden önce yapılandırılması amacıyla kullandırılan Türk lirası kredilerin kredi büyümesinde yol açtığı artış dikkate alınarak mevcut zorunlu karşılık düzenlemesinde bazı değişiklikler yapılmasına karar verilmiştir.

Bu çerçevede, yıllık reel kredi büyüme oranı;

Yüzde 15’in üzerinde olan bankalar için; selektif sektörlere kullandırılan 2 yıldan uzun vadeli krediler ile 5 yıl ve daha uzun vadeli konut kredileri reel değişimlerinin tamamı büyüme oranı formülünün pay kısmından düşülerek hesaplanan uyarlanmış reel kredi büyüme oranının yüzde 15’in altında olması,

Yüzde 15’in altında olan bankalar için; 5 yıl ve daha uzun vadeli konut kredileri dışında kalan bireysel kredi reel değişiminin %75’i ve yabancı para nakdi kredilerin erken kapatılması veya vadesinden önce yapılandırılması amacıyla 9 Mart 2020 tarihinden itibaren kullandırılan Türk lirası kredilerin tamamı büyüme oranı formülünün pay kısmından düşülerek hesaplanan uyarlanmış reel kredi büyüme oranının yüzde 5’in üzerinde olması,
    durumunda zorunlu karşılık teşviklerinden yararlanılabilecektir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    o Rus bu çocukluğu
    33 askerimizi şehit eden O Rus bu çocuğunun yanında ayağa dikilenler !!!

Son düzenleme : british; 07-03-2020 saat: 11:56.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    valla imkanim olsa bende giderdim sinira ama cesaretim yok

issiz gucsuz dolasiyoz. Ama ben demistim kesin araya bizimkilerde kaynar diye ve dedigim cikti
    Ahmet... senin bu başlıkta ve diğer başlıklarda sadece son iki yıl yazdıklarını okuyan biri kafayı yer yahu..

Karar ver ,ABD demi yaşıyorsun TR demi? petrol şirketinde 80 yaşında bir müdürün altın damı çalışıyorsun yoksa Keçiören de işsiz misin? yahu sen nesin?

Bu arada dolar haftayı; 6.0887 den kapattı...

6.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Merkez bankasından tüketici kredilerine önlem ..

Merkez Bankası, zorunlu karşılıkları, temel para politikası aracı olan kısa vadeli faiz oranlarını destekleyici, makro ihtiyati bir araç olarak esnek ve etkin bir şekilde kullanmaya devam etmektedir.

Son dönemde tüketici kredilerindeki belirgin artışın, büyüme kompozisyonu, enflasyon ve dış denge üzerinde yaratabileceği etkiler ile yabancı para nakdi kredilerin erken kapatılması veya vadesinden önce yapılandırılması amacıyla kullandırılan Türk lirası kredilerin kredi büyümesinde yol açtığı artış dikkate alınarak mevcut zorunlu karşılık düzenlemesinde bazı değişiklikler yapılmasına karar verilmiştir.

Bu çerçevede, yıllık reel kredi büyüme oranı;

Yüzde 15’in üzerinde olan bankalar için; selektif sektörlere kullandırılan 2 yıldan uzun vadeli krediler ile 5 yıl ve daha uzun vadeli konut kredileri reel değişimlerinin tamamı büyüme oranı formülünün pay kısmından düşülerek hesaplanan uyarlanmış reel kredi büyüme oranının yüzde 15’in altında olması,

Yüzde 15’in altında olan bankalar için; 5 yıl ve daha uzun vadeli konut kredileri dışında kalan bireysel kredi reel değişiminin %75’i ve yabancı para nakdi kredilerin erken kapatılması veya vadesinden önce yapılandırılması amacıyla 9 Mart 2020 tarihinden itibaren kullandırılan Türk lirası kredilerin tamamı büyüme oranı formülünün pay kısmından düşülerek hesaplanan uyarlanmış reel kredi büyüme oranının yüzde 5’in üzerinde olması,
    durumunda zorunlu karşılık teşviklerinden yararlanılabilecektir.
    Yeni uygulamanın, kredi arzının tüketimden ziyade sürdürülebilir büyümeyi destekleyecek verimli ve üretim odaklı sektörlere yönlendirilmesine, cari işlemler dengesinin olumlu etkilenmesine ve finansal istikrarın desteklenmesine katkı sağlaması planlanıyor.

Ayrıca hesaplamalara sektörel kısıt getirilmiş oldu. Değişiklikle krediler daha çok konut ve seçilmiş sektörlerdeki ticari faaliyetlere yönlendirilirken, kredi büyümesine bağlı talep kaynaklı enflasyonun önlenmesi amaçlanıyor.

7. Putin frikik atacak bizim kabile baraj kurmus !!!
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    33 askerimizi şehit eden O Rus bu çocuğunun yanında ayağa dikilenler !!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Suriye dosyasının geldiğimiz nokta itibariyle gelecek günlerde TSKnı ve de ülkemizin güvenliğini, huzurunu tehdit edecek bir çok yönü bulunuyor..

Çok kalın çizgilerle aklımdakiler:

1. Türkiye'nin gözetimine bırakılan İdlib ve çevresinde yerleşik silahlı dinci silahlı gruplara karşı , Türkiye ve Rusya'ya verilen yeni görevler temelinde (M4 karayolunun kuzey ve güneyinde altı KM güvenli bölge oluşturulması gibi), bugüne kadar bizi rahatsız eden en azından bu terörist gruplarla çatışma yaratan bir durum sözkonusu değildi. Bu anlaşmayla bölgedeki rolleri azalacak, ve de en azından M4 karayolunda oluşturulan güvenli bölgede silahlarını bırakmak durumunda kalacak bu cihat örgütlerinin söz dinleyeceği konusunda herkesin şüpheleri var. Savunma Bakanı Akar'ın ifadesine göre bu durumda bölgedeki Türk kuvvetlerinin bu gruplara silahlı müdahalesi söz konusu. Bu potansiyel ve ihtimali yüksek bir rahatsızlıktır ülkemiz için.

2. Haritaya bakınca Suriye Milli Ordusu ile bizim silahlı kuvvetlerimizin oluşturduğu tampon bölge arasında sıkıştığı görülen ESED rejimi aleyhtarı çok sayıda eli silahlı cihatçı, bir Rus-İran-Suriye temizliğinde, doğal olarak bizim bölgemize ve hatta ülkemiz sınırları içine kaçmaları büyük olasılık dahilindedir. Bu durumun ülkemiz ve silahlı kuvvetlerimiz üzerinde yaratacaklarını düşünmek dahi istemiyorum..

3. Uzun lafın kısası, Moskova'da imzaladığımız anlaşmayla, üzerimize takvimli olarak verilen sorumluluklar sonunda tatsız olaylara gebe kaldığımızı sanıyorum.

Sayfa 43/996 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •