Sayfa 569/960 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon
Arama sonucu : 7675 madde; 4,545 - 4,552 arası.

Konu: DGNMO - Doğanlar Mobilya

1. Bence bilanço taş brüt kar hasılat finansman gideri öncesi kar hepsi çok güzel yataş la neredeyse başa baş şirketin zaten önceliği euro borcunu bir an önce kapatmak o borcun sebebi kelebek mobilyanın satın alınmasıydı 2019 yılında bu tempoda devam ederlerse bu hissenin fiyatı rahatlıkla çift haneli rakamları görür yatırım tavsiyesi değildir şahsi düşüncelerim yorumlarıma bakıp yatırım yapmayın

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Arkadaşlar hasılat ve maliyete bakın gerisi hikaye satın 100 milyon finansman yükümlüğünü düşmüş yinede kar yazmış 2018 ve 2019 bu kağıt uçar

DGKLB aylıkta yabancı değişimi

4.  Alıntı Originally Posted by Fasarya34 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar hasılat ve maliyete bakın gerisi hikaye satın 100 milyon finansman yükümlüğünü düşmüş yinede kar yazmış 2018 ve 2019 bu kağıt uçar
    Bu f/k ile mi uçacak..

tamamen kişisel görüşlerimdir, yatırım tavsiyesi değildir..

5.  Alıntı Originally Posted by İCE MAN Yazıyı Oku
    Bu f/k ile mi uçacak..

Hisse yaklasik 1 yıl evvel 1.9 dan 4.8 e giderken fk si kaçtı ? O zamanda bu fk ile mı gidecek diye düşünen bu hissede para kazanamadı. Bundan sonrası içinde büyük konuşmamak gerek. Fk bir hisse için herşey değildir. Borsada gelecek ile ilgili beklentiler satın alınır, bu hisse de borçlarını yapılandırma , büyüme ve yatak üretimi ile ilgili beklentiler var, bunlar bilanço ile de pekiştirildi. Umarım hisse fiyatına da yansır.

MHA-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ozkan yilmaz Yazıyı Oku
    Hisse yaklasik 1 yıl evvel 1.9 dan 4.8 e giderken fk si kaçtı ? O zamanda bu fk ile mı gidecek diye düşünen bu hissede para kazanamadı. Bundan sonrası içinde büyük konuşmamak gerek. Fk bir hisse için herşey değildir. Borsada gelecek ile ilgili beklentiler satın alınır, bu hisse de borçlarını yapılandırma , büyüme ve yatak üretimi ile ilgili beklentiler var, bunlar bilanço ile de pekiştirildi. Umarım hisse fiyatına da yansır.

MHA-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu şirketi şu an sektoru ile değerlendirirsek yataş ile kiyasliyoruz değil mi?, bunda mutabık olduğumuzu düşünüyorum.

Yataş bir yılda bugünkü hale gelmedi, eski topikte yataş ile ilgili yazılarımı (2011-2014 ) bulabilirsiniz. 2011'den beri yataş 0.80'lerden buralara geldi. 42 mln. Sermayeli bir şirket ve şu an yıllıkta 65-70 mln. kâr getiren bir şirket haline geldi.

Şimdi gelelim kelebeğe, 210 mln. Sermayeli bir şirket ve eski sermaye 50 mln. , Birleşme sonrası yeni sermayeye ulaştı. ilgi çekmesi 2016 olmalı Yabancı fon 1.35' ten bir miktar alınca başladı. pd/dd olarak aynı seviyede görmüyorum ama bu demek değil ki hisse gitmez, yükselmez. Onunla ilgili de bir fikrim var ama kimseyi yönlendirmemek adına o bana kalsın.

Fakat demek istediğim burada bir yataş performansından bahsedebilmemiz için mesela 2020 projeksiyonunda 200 - 300 mln. kâr potansiyeli görebiliyormusunuz?

Cevap evetse sorun yok ayrıntılar daha sonra konuşulabilir ama benim fikrimi sorarsanız o rakamları en azından bahsettiğim dönem için ulaşılabilir görmüyorum. Saygılarımla..

7.  Alıntı Originally Posted by İCE MAN Yazıyı Oku
    Bu şirketi şu an sektoru ile değerlendirirsek yataş ile kiyasliyoruz değil mi?, bunda mutabık olduğumuzu düşünüyorum.

Yataş bir yılda bugünkü hale gelmedi, eski topikte yataş ile ilgili yazılarımı (2011-2014 ) bulabilirsiniz. 2011'den beri yataş 0.80'lerden buralara geldi. 42 mln. Sermayeli bir şirket ve şu an yıllıkta 65-70 mln. kâr getiren bir şirket haline geldi.

Şimdi gelelim kelebeğe, 210 mln. Sermayeli bir şirket ve eski sermaye 50 mln. , Birleşme sonrası yeni sermayeye ulaştı. ilgi çekmesi 2016 olmalı Yabancı fon 1.35' ten bir miktar alınca başladı. pd/dd olarak aynı seviyede görmüyorum ama bu demek değil ki hisse gitmez, yükselmez. Onunla ilgili de bir fikrim var ama kimseyi yönlendirmemek adına o bana kalsın.

Fakat demek istediğim burada bir yataş performansından bahsedebilmemiz için mesela 2020 projeksiyonunda 200 - 300 mln. kâr potansiyeli görebiliyormusunuz?

Cevap evetse sorun yok ayrıntılar daha sonra konuşulabilir ama benim fikrimi sorarsanız o rakamları en azından bahsettiğim dönem için ulaşılabilir görmüyorum. Saygılarımla..

111 milyon finansal giderlere gitmis. Bunun içinde ne kadarı kredi borc ödemesi bilmiyorum ama ileride bu giderin ciddi oranda azaldığını düşünürsek, dediginiz rakamlar pek uzak sayılmaz.. Ytd..

P10S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by gabros Yazıyı Oku
    111 milyon finansal giderlere gitmis. Bunun içinde ne kadarı kredi borc ödemesi bilmiyorum ama ileride bu giderin ciddi oranda azaldığını düşünürsek, dediginiz rakamlar pek uzak sayılmaz.. Ytd..

P10S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dediğiniz rakamların geçici olduğunu varsaysak bile (ki şirketlerde bu kolay kolay sıfırlanmaz) ben burada beklentinin (benzer şirketin son iki yıllık etkileyici performansının bunda etkisi az değil) biraz normalden yuksek tutuldugunu görüyorum. .

Sayfa 569/960 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •