Sayfa 159/338 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon
Arama sonucu : 2699 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: DGATE - Datagate Bilgisayar

1. 6,20 destektir demiştik biraz önce orayı gördü...umarım oradan tepki verir..hiç olmazsa o desteğin biraz uzağına çıkabilse iyidir...aksi halde orayı aşağı kırabilir..tıpkı dün 6,57 den kapanış yaparak 6,50 desteğini tehdit edip kırdığı gibi yapmasın...6,35 civarlarından kapatabilirse seviniriz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. bu işlem hacmi miktarı ve şu andaki fiyatı (6,25) hiç hoşuma gitmedi...bu görüntü ne yazık ki daha da aşağı düşecek görüntüsü veriyor...datagate her an süpriz yapıp herkesi ters köşe yapma potansiyeli var...eğer süpriz yapmazsa durum pek de iyi görünmüyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. ıhlgm da bir ara 1,58 i görüp düzeltmesini 1,36 ya kadar yapmıştı...ne yazık ki agresif çıkan hisselerin tümünün düzeltmesi bu şekilde....en çok düşenler listesine baktığınızda geçenlerde en hızlı çıkan hisselerin olduğunu görürsünüz....bu tür hisselerin düzeltmeleri bittiğinde yine en sert çıkan hisseler olacaklar..

endekste geçen gün yaptığımız yorumda 99-101 bin aralıklarının direnç olacağını ve ilk etapta endeksin oraya ulaşmasını beklediğimi söylemiştim...şu anda burayı gördükten sonra hafif eksiye geçmiş olduğunu görüyoruz...ilk dirençlerde endeksler de hisseler gibi davranıp eksili olabiliyor...yakında bana göre 101 binler görülecektir...

geçen hafta yabancıların çoğu şu anki kelepir fiyatlarından hisselere doluştular...bu fırsatı kaçırmayacaklardır..bu bağlamda datagatenin bu düzeltmesini de normal görmek lazım...

4. Ufaktan destek attık bakalım

5.  Alıntı Originally Posted by Mr_Orion Yazıyı Oku
    Ufaktan destek attık bakalım
    yarın alsaydın bence daha iyiydi...olumlu işaretler oluşmayıncaya kadar ben alım yapılmaması gerektiğini bu gün söylemiştim...seans içinde zaman zaman buna yeltendiyse de başarılı olamadı...

işlem hacmi 10 milyon tl oldu...dün bu miktar 12 milyon tl idi...bu gün %5 düştü..kapanış fiyatımız 6,26 oldu...bu günkü kapanış ne yazık ki yarın için bize pek de umut vermiyor...dün de benzer bir kapanış olmuştu...gün içinde gördüğü en dip fiyatın hemen yanı başında bir kapanış yapmıştı...

eğer süpriz yapmaz ise bu haliyle yarın tekrardan düşüş yapacak görünüyor...umarım yarın artık bu düşüşlerini sonlandırır..yarın tekrardan yakından takip edecez...

6. Tam uzun vade hissesi, kısa vade girenleri çok fena çarpıyorlar, günlükçülerede sabah en yüksek fiyattan satıp akşam en düşük fiyatlardan geri alıyorlar

7. bu hisse hala elimdedir ve bir çeşit bile bile lades oluyoruz...nedense bazen inatçılığım tutuyor...bu aralar illa ki satmayacam diyorum..orta ve uzunda hisse güzel çıkış yapacaktır ama kısada ne yazık ki trade yaparak lot sayımız artırma imkanından mahrum kalıyoruz...bir topikte çok yorum yaptığımda hisseye de aşık oluyorum...hisseyi sattığımda biraz suçluluk duyuyorum...

artık yapacak bir şey yok iyi günde de kötü günde de birlikte olacaz...ama tavsiyem siz aşık olmayın..şartlar uygun olmayıncaya kadar bence destek atmayın..umudum yarın 6,00 ı aşağı kırmadan düzeltmesini tamamlamasıdır...

endeks ise yarın cuma olması nedeniyle bir miktar eksili olabilir..ama önümüzdeki haftadan itibaren endeksin de düzelmesini ve çıkışlar yaparak ilk etapta 101 bini test etmesini bekliyorum...umuyorum ki datagate de yarın düzeltmesini bitirir ve haftaya çıkışlar yaparak girer...

datagatenin daha ne kadar düşeceğini hala net olarak kestiremiyoruz...sadece bazı göstergelere bakarak bazı tahminlerde bulunabiliyoruz....dediğimiz gibi ne olacağını bize yine datagate söyleyecek...

eğer endeks haftaya yukarı yönelirse ve datagate de düzeltmesini bitirirse ??? datagatenin olası çıkışlarında bu sefer 7,15 direncinin aşılmasını ve 8,50-9,20 aralıklarına ulaşmasını bekliyorum...bakalım nasip ne olacak ???

8.  Alıntı Originally Posted by Omaha Yazıyı Oku
    Tam uzun vade hissesi, kısa vade girenleri çok fena çarpıyorlar, günlükçülerede sabah en yüksek fiyattan satıp akşam en düşük fiyatlardan geri alıyorlar
    aslında sanki birileri sabahtan açıktan satıp akşama yerine koyuyor izlenimine kapılıyorum..malum traderler hem olumlu endekste hem de olumsuz endekste kazanmayı amaçlıyorlar...zaman zaman hisselerin düşüş yapacağını anlıyor olsam bile şahsen bu güne kadar hiç bir zaman açıktan sattığım hisse olmamış...benim hoşuma gitmeyen bir şeydir açığa satış...ama ne yazık ki piyasanın da gerçeğidir bu...

Sayfa 159/338 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •