Sayfa 358/997 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458858 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,857 - 2,864 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Şu enparayı anlamış değilim.

Mevduat müşterlerini 3 gruba ayırmışlar 0-100bin, 100 bin-500bin ve 50o bin üstü diye. farklı mevduat faizleri veriyorlar.

Sanal yani internet bankacılığı yapılıyor. dekont yok, personel yok, işlem masrafı yok. şubede olsa 1 milyon tl si olan müşteri ile 10 bin tl si olan müşteri farkı anlaşılır. bir milyon tl lik müşteriye karşılık 100 tane 10 bin tllik müşterinin zaman ve iş gücü maliyeti tabii ki farklıdır. lakin sanal dünyada bir müşteri ile 100 müşterinin ne maliyet farkı oluyor ki.

internet bankacılığında şubelerdeki gibi mevduat büyüklüğü farkı oluyor ise... şubesiz internet bankacılığının mantığını herhalde ben anlayamadım.

Bana daha büyük mevduat getir diyo ..

3.  Alıntı Originally Posted by Yenice Yazıyı Oku
    Şu enparayı anlamış değilim.

Anlamaya calismamiza, kafa yormamiza gerek yok ki...enpara ile mevduat baglamayacagiz, bu kadar basit...

enpara'nin su anda verdigi en yuksek oran % 14.00. Bu oran piyasanin altinda, hatta kendi subeli bankasi/Finansbank'in bile altinda...

Ben coook uzun zamandir enpara ile mevduat calismiyorum, cunku "Mevduatiniza her zaman Zengin Faizi"
    "10 TL.'nize bile yuksek faiz" gibi soylemlerini yuttular, unuttular, sozlerinde durmadilar, bizim de unuttugumuzu zannediyorlar...

4. Enpara matematiğini sadece faiz diye düşünmeyin. Alınmayan eft ücretleri ve HİÜ'ler, ücretsiz servisler, kampanyalar ve indirimler hep kişi başı hesaplanıyor ve sonra tüm mudilerin toplamına yediriliyor (şube bankacılığında alınan ücretleri almamak bir kayıptır ve bu kaybın da düzenli bütçelenmesi gerekir). Yani; enparanın 1 milyon tane ufak mevduatçıyı toplamasıyla 100 bin tane orta boy mevduatçıyı toplaması birbirinden farklı maliyet yapısına sahip. Bu da doğal olarak stratejilerini etkiliyor. Her banka bunu yapmayabilir ama enpara halen segment lideri, yapması garip değil.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

5. Herkese günaydın.
    Bu öğlen itibariyle toplam elimdeki nakiti topladığımda 145 K gibi bir rakam olacak.
    13.75 ile Enpara'ya 32 gün bağlamayı düşünüyorum.
    Büyük bankalardan bu kadar az rakama özel oran veren olmaz değil mi ?

olur ise şansımı nasıl denemeliyim ?

Mt lerin yanina gidip sorman en dogrusu akbank 13.5 veriyordu 100-250k para araligina ykb 13.30 veriyor diger bankalara da sormak lazim

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Altın Toplama Tam Bir Fiyasko
    3.000 Ton Niyetiyle Başadılar
    2 haftada .5 ( yarım) Ton Toplanabildi

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017...firsat-kacmadi

Bugün için alınan Odea Burgan. dolar Mevduat oranı varmı?(eski ve yeni)

Sayfa 358/997 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •