Sayfa 870/997 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 6,953 - 6,960 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Yazin dolar 3.40 olursa başbaşa oluruz.
    Olmazsa cay icerim artık
    gerek yok üstad, sende dolar kurunun 1,75 olduğu 2013 yılından değil,

dolar kurunun 1,66 olduğu 2003 yılından beri birikim yapmaya başlarsın, o zaman çay içersin, kivi de, ıhlamur da, kuşburnu da

2.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    gerek yok üstad, sende dolar kurunun 1,75 olduğu 2013 yılından değil,

dolar kurunun 1,66 olduğu 2003 yılından beri birikim yapmaya başlarsın, o zaman çay içersin, kivi de, ıhlamur da, kuşburnu da
    Şu an doların bir %20 fazlası var..Yani TL değersiz..Fakat hükümetin faiz politikası ve Amerika'da faizlerin artıyor olması önümüzdeki dönemlerde TL'nin değer kazanma ihtimalini sınırlıyor..

Dolar/TL'nin şu an olması gereken rakam 3.00 falan..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,934
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    1 yıl vade ve 500k+ için küçük bankalarda %15.75 var ve sanırım %16 için pazarlık edilebilir. Büyük ve orta ölçekli bankalarda %15.50 bir yıl vade için zorlanabilir belki denemek lazım. Ama Mart sonu pazarlık için daha uygun olur. O nedenle orta ve büyük banka hassasiyeti varsa mevduatı mart'ın ikinci yarısına temdit edip yıllık mevduat için yapılacak bu pazarlığı o zaman yapmak daha avantajlı olabilir.
    Cevabınız için teşekkür ederim. Evet, öncelikle Mart ayına temditleştirip ona göre vadeyi ayarlamak daha iyi olabilir, belki o zaman 90ar günlük vadeler de kazançlı olabilir...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Gunnar Yazıyı Oku
    Sayın rxpu, elinizde yeterli veri var anladığım kadarıyla. Sabit 2013 başını referans almanın yanında son 1 ay, son 6 ay, son 1 yıl ve son 2 yıl rakamlarını da sunabilir misiniz? Çalışmanız için teşekkürler.

Yaklaşık 2 yıldır forumda aynı formatta bu bilgileri yayınlıyorum. Bundan sonraki bildirimlerde geriye dönük 3 ay 6 ay, 1 yıl ve 2 yıllık pivot noktaları da belirtmeye çalışacağım. Bu bilgileri 1-2 ayda bir periyodik olarak gönderiyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yaklaşık 2 yıldır forumda aynı formatta bu bilgileri yayınlıyorum. Bundan sonraki bildirimlerde geriye dönük 3 ay 6 ay, 1 yıl ve 2 yıllık pivot noktaları da belirtmeye çalışacağım. Bu bilgileri 1-2 ayda bir periyodik olarak gönderiyorum.
    Şimdiden teşekkürler, bir nevi kamu hizmeti, emeğinize sağlık.

6.  Alıntı Originally Posted by Gunnar Yazıyı Oku
    Şimdiden teşekkürler, bir nevi kamu hizmeti, emeğinize sağlık.
    Her mevduatçının yapması lazım. Oranlar rodeo,burger,tbank,anadolubank muadili oranlar olduğu için ayrıca dikkat etmek gerekli örneğin büyük bankaların oranları ele alındığında zarar veya kar faizin faizinin gücü nedeniyle ciddi oranda değişiklik gösterebiliyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. konut hesabı konusunda bilgisi olan var mı? tamam oranlar mevcut piyasa faizlerinden düşük ama devlet katkısı da % 25'e çıkarılıyor. benim sorularım;
    - bu hesabı açtığımızda illa ki konut almak zorunda mıyız?
    - 6 sene sonunda devlet katkısı ile birlikte hesabı kapatabilir miyiz?
    -

8. * - 02.02.2018 16:50:43 - foreks
    *bankaların glp'den yüzde 12,75 faizle kullandığı miktar 79 milyar 334 milyon tl

Sayfa 870/997 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •