Sayfa 916/997 İlkİlk ... 416816866906914915916917918926966 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 7,321 - 7,328 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    en basit olarak BİM'e git ortalama senelik %25 pahalıya satmaya başladılar.BİM'in sahipleri salak değil enflasyon ne kadarsa o kadar zam yapıyorlar.Tüik her zaman gerçeğin yarısını açıklar. reel faiz bu durumda -12 civarında yani TL de kalan tam battı. dolara gelirsek dolar yolunu bulur o konuda şüphem yok. o zaman burada tüh nasıl almadık ağlaşmaları duyulacak.

geçen gün evde lavabo tıkanmış, açıcı istediler 2 sene önce 1 TL.ye adığım lavabo açıcı
    bimde 1.90 TL., 101 ise 2.10 TL. idi,
    sağlık sebepleri gerekçesiyle ekmek yemiyor olabilirsin, aracın da olmayabilir akaryakıt enflasyonundan etkilenmek için
    lakin en temel ihtiyaç olan 5 lt. su -3 sene önce 1 TL.idi, halihazırda 1.90 TL.

2. Benim işyerime de tüik elemanları aylık uğrarlar. Her ay sattığımız ürünlerin fiyatlarını sorar, ellerindeki tablet cihazdaki bilgiyi günceller. Bende gıda sektöründe butik sayılabilecek, ancak 3 şubesi olan bir işletme sahibiyim. Bazı gıda sektörlerinde çok ciddi zamlar oldu. Özellikle son zamanlarda süt ve ürünlerine ciddi zamlar geldi. En basiti marketlerdeki peynirlerde fiyatlar belli. Ancak burada spekülatif fiyat geçişi yapmayan da Yok. Gerçekte %10 zam gelmişse, üreticiler bir o kadar da spekülatif zam yaptı. Öyle ki maliyetlerde öyle %25 zam olsa, memlekette küçük diyebileceğimiz tüm işletmeler kepenk kapatırdı.

En basiti, 250gr hellim peyniri bimde 4.25 tl ye satılırken, bu spekülasyon ile anlamsızca 5,75 e dayadılar. Alan kim, tek tük, sonra fiyatta indirim yaptık deyip katologlara koydular. Yada diğer bazı ürünlerde. Neyse gıda fiyatları Yüksek spekülatif derlemeye sahip. Benim ürünlerimde yılda 1 fiyat değişir, onu da zar zor yaparız, müşterileri incitmemek için. Ve yapılan zamlar %6-7 civarında olur.
    Neyse kısaca, ülke şartlarını bahane eden çok.

3. Bu arada lojistik maliyetleri de ciddi oranda arttı. Bundan dolayı da her kalemden ürüne zamlar geldi.

4.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    geçen gün evde lavabo tıkanmış, açıcı istediler 2 sene önce 1 TL.ye adığım lavabo açıcı
    bimde 1.90 TL., 101 ise 2.10 TL. idi,
    sağlık sebepleri gerekçesiyle ekmek yemiyor olabilirsin, aracın da olmayabilir akaryakıt enflasyonundan etkilenmek için
    lakin en temel ihtiyaç olan 5 lt. su -3 sene önce 1 TL.idi, halihazırda 1.90 TL.
    su fiyatı en güzel enflasyon ölçütüdür.bende bimdeki 5lt su fiyatını takip ediyorum. 3 senede %90 zam yani yıllık %30 zam yapılmış. ama uyduruk tüik 11 açıklamış bu yalanları ancak zombi beyinler yer.

5.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    su fiyatı en güzel enflasyon ölçütüdür.bende bimdeki 5lt su fiyatını takip ediyorum. 3 senede %90 zam yani yıllık %30 zam yapılmış. ama uyduruk tüik 11 açıklamış bu yalanları ancak zombi beyinler yer.
    3 yaşındaki kızım için yaklaşık 1,5 yıldır 6 lı “organik” süt alıyoruz,8 lira ile başlamıştık bugün 14 tl ye aldım,durum vahim.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Rodeo + 350 k 35 gun 14:20 bağlandı. Maalesef ☹️

7.  Alıntı Originally Posted by mkdmkd Yazıyı Oku
    Rodeo + 350 k 35 gun 14:20 bağlandı. Maalesef

Denizbankin banka bonosu vardı cuma günü ..m.k 15.09 galiba ..bende yazmayı unuttum foruma .belkide devam ediyordur .yoldaşların bilgisine ..bu bana bonolarindan 15 li rakamlar bulundumu 78 100 günlük bağlanmalı diye düşünüyorum ...bu arada bir arkadaşla tartıştık bu konuyu x bankanın bonosu var diyelim.. diyor ki x bankası batarsa senin bononu ödemez ama mevduatıni öder .( 1000.000 degil tamamini demek istiyor )......mevduat başka kanunlarla destekleniyor..sen bonoda bankaya borç veriyorsun mevduatta öyle değil diyor ...var mıdir böyle bir durum yoksa banka batarsa ikisinin de birbirinden farkı yok mudur ... (yine 100.000 garantiden ayrı sordum).

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by 038poyraz Yazıyı Oku
    Benim işyerime de tüik elemanları aylık uğrarlar. Her ay sattığımız ürünlerin fiyatlarını sorar, ellerindeki tablet cihazdaki bilgiyi günceller. Bende gıda sektöründe butik sayılabilecek, ancak 3 şubesi olan bir işletme sahibiyim. Bazı gıda sektörlerinde çok ciddi zamlar oldu. Özellikle son zamanlarda süt ve ürünlerine ciddi zamlar geldi. En basiti marketlerdeki peynirlerde fiyatlar belli. Ancak burada spekülatif fiyat geçişi yapmayan da Yok. Gerçekte %10 zam gelmişse, üreticiler bir o kadar da spekülatif zam yaptı. Öyle ki maliyetlerde öyle %25 zam olsa, memlekette küçük diyebileceğimiz tüm işletmeler kepenk kapatırdı.

En basiti, 250gr hellim peyniri bimde 4.25 tl ye satılırken, bu spekülasyon ile anlamsızca 5,75 e dayadılar. Alan kim, tek tük, sonra fiyatta indirim yaptık deyip katologlara koydular. Yada diğer bazı ürünlerde. Neyse gıda fiyatları Yüksek spekülatif derlemeye sahip. Benim ürünlerimde yılda 1 fiyat değişir, onu da zar zor yaparız, müşterileri incitmemek için. Ve yapılan zamlar %6-7 civarında olur.
    Neyse kısaca, ülke şartlarını bahane eden çok.
    İşte ahlaklı dürüst temiz .hesabını bilen kar marjini adam gibi koyan bir esnaf arkadaşımız ..tuik verileriyle uyumlu ..müşterisi her daim eksik olmaz .tebrikler

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 916/997 İlkİlk ... 416816866906914915916917918926966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •