Sayfa 66/278 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon
Arama sonucu : 2222 madde; 521 - 528 arası.

Konu: DESPC - Despec Bilgisayar

1. Dün kızıl endeks ..,,.:,,.... diyelim ama bugün???
    Bu gün de yeşil endeks ..,,..,... seni spek....
    Bugünle birlikte, 4 iş günü yapılan işlemler de iyi can sıktı...

Bu sığ kağıtta boğulmayız inşallah...
    Paylaşımlarım kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ veya yönlendirme değildir.

2. Şimdi de tek kalem 4,23 e 26 bin küsür alım koydu..
    ????????

3. Son günlerde olanlara anlam veremiyorum. Umarım temettü öncesi silkeleme hareketleridir. Satış kademeleri yine dopdolu.

4. 3 lerden gelindi bu seviyelere, temettü/bedelsiz açıklaması nasıl etkileyecek bakalım ?

5. İyi günler bol kazançlar.ytd

6. Satmaya kol kesmeye meraklı aceleci ne kadar ky varmış bu kağıtta.....,,...

4,12 nin aşağısı .....ktan bu arada ....

7.  Alıntı Originally Posted by ondrgsh Yazıyı Oku
    #DESPC 13/02/2017 tarihinde al veren sistemde günlük grafiğin son durumu:

#despc güncel grafik:

8. Aşağıdaki yorum 12-18 mart 2017 tarihli PARA dergisinden alınmıştır.
    Despec'in 9 mart Cuma kapanış fiyatı: 3.79 TL

''Despec Bilgisayar:

2016 finansallarında, faaliyet oranlarına baktığımızda şirketin ortalama stok süresi 41 gün, alacakların ortalama tahsil süresi ise 80 gün ve borçların ortalama ödenme süresi 40 gün olarak fevkalade.
    2016 finansal tablolarında şirketin herhangi bir borcu görünmediği gibi öz kaynaklarının 5 74'ü oranında yani 41,5 milyon TL' ye karşılık gelen dövizi mevcut.
    Şirket 2016 mart ayında pazarlamasını ve dağıtımını yaptığı küresel markaların arasına Türkiye'nin 10 ilinde yıllık 100 milyon TL. net satış hasılatı elde etmek beklentisi ile pazarlama ve dağıtım için Samsung ile ilgili markanın akıllı telefon aksesuarları için distribütörlük anlaşması yaptı.
    Şirketin son çeyrek özelinde % 44,64 öz kaynak karlılığı ve % 28,77 aktif karlılığı bulunuyor.
    8.05 milyon TL. FAVÖK rakamına sahip şirketin 2016 yılsonu 10.36 milyon TL dönem net karı mevcut.
    Türkiye'de bilişim sektörünün döviz ile fiyatlanması ve ihtiyaçların zorunluluk arzetmesi sebebiyle Despec'ten 2017 yılında da iyi bir performans bekliyoruz.Hisselerin mevcut çarpanlar ile şirketin faaliyet alanını ve şirket ortaklarının küresel düzeyde iş yapan kişiler olmasını da dikkate alarak hisseler için kabacayüzde 100 civarı yukarı potansiyel ile orta ve uzun vadede 7,40 TL hedef fiyat öngörüyoruz.''

Mehmet Ali Kalfa/ Piramit Menkul Kıymetler Portföy Yönetim Müdürü

Ben bu yorum üzerine, 12 mart pazartesi 4.20 TL' den aldım ve tutacağım. Bu fiyatlardan satanların mallarını alldıkları gibi, satmak isteyenlerin mallarını da illaki alacaklardır.

Sayfa 66/278 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •