Sayfa 7/12 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
Arama sonucu : 89 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Hisseler ve endex üzerine ters mantık düşünceler....

1.  Alıntı Originally Posted by FİLOZOF16- Yazıyı Oku
    Herkese sesleniyorum, 30 yıldır bu grafikleri ezbere biliyoruz. Yabancılar ne satıyorsa alın, 18-48 ay sonunda inanılmaz değerler ortaya çıkacak. Yabancılar satsın biz alalım, ben razıyım biz toplayalım.

YİĞİT BULUT..

bu da burada dursun..şeytanın avukatlığını yapmaya devam..
    2009 krizinde..
    arçeliğin 2.den 30.a..
    toaso.nun 1.den 30.a..
    tupras.ın 8.den 150.ye..
    olan yolculukları daha 10 yıl bile geçmedi..

ki o yukselişler dezenflasyon ve düşük faiz ortamında oldu..
    bu kez hemenflasyon hem de yuksek faiz var..
    hisse fiyatları inanılmaz yerlere gelecek..

düz mantık düşünmeyin..hep ters mantık..
    Sayın filozof16 Tarihin hep aynı tekerrür edeceğini düşünmekte düz mantık değil midir?

2.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Sayın filozof16 Tarihin hep aynı tekerrür edeceğini düşünmekte düz mantık değil midir?

tarihin tekerrür etmesi..borsanın ana felsefesi çünkü..
    hiçbir enstrüman sürekli çıkıp düşmüyor..
    trend oluşumları da benzer şekilde..
    burada ters mantık derken piyasa aktörlerinin dayattıklarıyla genel çoğunluğun zıttı yönünde düşünmek önemli demek istedik..

syg.

3. ''sermaye piyasamızda öyle şirketler var ki; bütün gelirleri döviz bazında olmasına rağmen yükselen kurlarla birlikte piyasada satış dalgasına maruz kalıyor.
    BU BAĞLAMDA TL BAZINDA ENSTRÜMANLARIMIZA SAHİP ÇIKMA ZAMANI! BAZI ÇOK DEĞERLİ ŞİRKETLER AŞIRI SATIM BÖLGELERİNDE VE YATIRIM İÇİN BÜYÜK FIRSAT VERİYOR!''

YİĞİT BULUT.29.08.2018

4.  Alıntı Originally Posted by FİLOZOF16- Yazıyı Oku
    ''sermaye piyasamızda öyle şirketler var ki; bütün gelirleri döviz bazında olmasına rağmen yükselen kurlarla birlikte piyasada satış dalgasına maruz kalıyor.
    BU BAĞLAMDA TL BAZINDA ENSTRÜMANLARIMIZA SAHİP ÇIKMA ZAMANI! BAZI ÇOK DEĞERLİ ŞİRKETLER AŞIRI SATIM BÖLGELERİNDE VE YATIRIM İÇİN BÜYÜK FIRSAT VERİYOR!''

YİĞİT BULUT.29.08.2018
    Siz Yiğit BULUT un kendisi misiniz?

Ne diye her forum sayfasına bu adamın yorumlarını ekleyip duruyorsunuz?

Millet parasını sıfırlamış büyük fırsat var deyip duruyorsunuz?

5. değilim..
    ayrıca her forum sayfasına değil cafe.ye ve buraya yazıyorum..bu da sizi ilgilendirmez zaten..
    sn.bulut.a gelince bu forumda 8 yıldır onun ne kadar buyuk bir yurtsever olduğunu ve halkçı tutumuyla insanların ceplerşndeki parasını ülkeyi soymaya çalışan yerli-tyabancı komprodorlara kaptırmamamk için ne kadar çırpındığını çabaladığını yazıyor..
    biz de elimizden geldiğince paylaşıyoruz..

ayrıca siz ve sizin gibi bir çok üye ters algı yaratarak onun hakkında olumsuz algı operasyonları yapıyor..
    2 doalrın altına düşmüş endeks var..
    96 fiyatalarına gelen bankalar var..holdingler var..

ne desin ??
    almayın mı desin..
    bunlar sizin ülkeniziin varlıkları diyor..sahip çıkın diyor..
    bizce siz de sahip çıkın..maldaysanız malınızı kaptırmayın bu kan emiçilere..

6. Bu arkadaş dolar alan yanar demiyor muydu?Daha dün akşam programını izledim.Saçmalamanın bini bir para.Dolarizasyon pompalayan abd şimdi şırınga gibi çekiyormuş doları piyasalardan.Yahu bir fıkra var en sonunda hırsızın hiç mi suçu yok diye biten.Bizim durumumuzda budur.Kapitalist sitemin oyuncağı olmayı seç.Bütün değerlerini sat savur mirasyedi gibi.Sonra da yerli milli diye bir laf türetip çift karakterli şizofrenler gibi kendine savaş aç.

Biz diyoruzki bizi bu duruma düşürenler malına sahip çık demesin artık.Cezalarını çeksinler.Piyasa üzerinde al sat öneriside vermesinler.Onların fikirlerine kapılıpta al sat yapanlar çoktan nalları dikti zaten.Ortada kalan malmı kaldı.Sermayeyi tükettik zaten.

7. Mobius Capitain kurucusu dünyaca ünlü yatırımcı Mark Mobius, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının dün aldığı faiz artırım kararının yatırımcı güvenini artırmayacağını söyledi, ekledi: Cumhurbaşkanı Erdoğana faiz artırımı konusunda katılıyorum. Çünkü faiz artırımı çözüm değil."

Mobius CNBCye verdiği demeçte, "Çözüm, güven Sadece yabancı yatırımcıların değil, yerli yatırımcılara da güvenini kazanmak. Bu da bütçeleri dengelemek için gerekli çalışmaları başlatmanın ve yatırımcı güvenini kazanmanın zorunlu olduğuna bir işaret dedi.

"Faiz oranlarını yükseltmek çözüm olmayacak çünkü bunu dünya çapında gördük. Asıl olan hükümetin insanların güvenini alması. Ancak insanlar yapılanlara güvenmiyorsa o zaman faiz de artırsanız bir etkiniz olamayacaktır.
    TÜRKİYEYE YATIRIM YAPMA ZAMANI

Yatırım gurusu ayrıca, Türkiyedeki gibi hükümetlerin ekonomik durumlarının uluslararası otoritelerin dikkatini çekinceye kadar değişikliklere karşı dirençli olduklarını söyledi. Mobiusa göre Türkiyeye yatırım yapmak için "en uygun zaman" olabilir.

MOBIUS-14.09.2018..

8. MEKSA 6 aylık bilançolar sonrası orta vade(3 ay için) hisse öneri listesi

ALGYO
    ASELS
    ANELE
    DOHOL
    EKGYO
    ISDMR
    KUTPO
    PETKM
    SODA
    TAVHL