Sayfa 63/250 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 497 - 504 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar şimdi herkes USD'a ver yansın ediyor. USD da yükseliş bu ekonomide kaçınılmaz. Lakin bir yatırım aracı sürekli sürekli sürekli çıkmaz... Her zaman saçma sapan fikirler, saçma sapan tahminler vardır. Ben Eylül ayında 3,50 TL altında USD alırım dediğim zaman bana güldüler...

3,43 TL de FULL USD da idim.. O zaman TL ciler saldırmış, USD 3,35 TL oradan 3,25 TL oradan 3,00 tl hatta 2,60 TL tahmin veren Yatırım Şirketleri dahi vardı...

Yapmayın etmeyin dedim. 3,43 TL den USD 3,38 TL olunca AFAROZ edilmiştim...

USD nerdeyse 3,38 TL den 3,9750 TL ye 2 ay da rally yapmıştı... 2 ayda %17 net kazanç.. Ben ortalama 3,93 TL ile %90 TL %10 USD portföyümle kalmıştım..

O zamanda USD 4,15 oradan 4,35 oradan 4,65 TL olucak gibi tahminler vardı...

Her fikre saygılıyım ama en son kararı kendi mantığınız ile vermek koşulu ile...

Bu fikrimide "USD da Yükseliş Kaçınılmaz" başlığında yazdığımda

-Arkadaşlar 3,97 TL USD da alım için çok riskli yerler; satış için kısa vade de çok iyi yerler ; aman alım yapmayın pozisyon azaltın dediğimde Linç edilmiş başlıktan AFAROZ edilmiştim...

Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar misali bu başlığa geçip daha özgürce yazmak istemiştim..

Şimdi USD 3,97 TL den 3,81 TL ye kadar geldi.. Kısa vadede de birşey olacağı yok.. Çünkü MB sının bir sonraki PPK toplantısında yeniden 75 yada 50 baz faiz artırması baskısı devam ediyor..

Ayrıca FED 2018 yılı 3 artış bekliyorum dedi. 3 artış 2018 yılında maksimum 2 artış demektir. Aralık ayında bir 25 baz puanlık artış yapıldığına göre USD üzerindeki bu baskıda ötelenmiş oluyor...

2 artış varsa; FED son artışı her zaman Aralık ayında yaptığına göre geriye 1 artış kalıyor... Bunun da Temmuz en iyi ihtimal ile Haziran olduğunu düşünürsek USD da 6 aylık bir rahatlama sürecine girmiş olabiliriz...

Yalnız malum başlıkta USD nasıl düştü? USD bitti.. USD cılar ne oldu? usd öldü gibi soruları okuyorum...

Arkadaşlar USD bir dünya parasıdır. Ama, TL değil... Unutmamalı....

USD da zamanlama çok önemlidir.. Aksi halde zarar edersiniz...

Benim naçizane düşüncem şudur...

Ocak-Şubat-Mart ayında USD da yatay bandda hareket bekliyorum.. Ancak Mart ayında uygun yerlerde USD 'ı görürsem yeniden ciddi kademeler ile alıma geçeceğim...

Mart ayında bir tahminim var; ama bu tahminim Şubatta gerçekleşir ise bu sefer en az %25 lik kademeler ile alıma geçerim..

Yalnız PPK nun baskısını ciddiye almak gerekir...

O sebeple saçma sapan yazıları görünce üzülüyorum. Birbirimize ihtiyacımız var. Yabancı zaten çok zengin. En azından onun karşısında az da olsa yerli yatırımcı olsun tek düşüncemdir....

Özelden sürekli yazıştığım Sn.Samadhi ve Sn.Bir Esnaf ne demek istediğimi tüm samimiyetimle anladığına eminim...

Tüm samimiyetimle herkese

Bol kazançlar...

Alım Satım Tavsiyesi Değildir. Kendi Paranız Kendiniz Karar Veriniz. İster USD alın, ister TL... Neye inanıyorsanız...
    Ben mb nin kur eger bu veya daha dusuk seviyelerde olursa baz etkisi ma etkisi diyerek ocak şubat martta faiz artıracağını pek tahmin etmiyorum .bakalım artık.

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar şimdi herkes USD'a ver yansın ediyor. USD da yükseliş bu ekonomide kaçınılmaz. Lakin bir yatırım aracı sürekli sürekli sürekli çıkmaz... Her zaman saçma sapan fikirler, saçma sapan tahminler vardır. Ben Eylül ayında 3,50 TL altında USD alırım dediğim zaman bana güldüler.......
    ........
    ..........
    Foruma geldiğim zamandan çok kısa bir süre sonra SELKA abimin yorumları takibe aldığım birkaç kişiden birisi olmuştu.
    Üslubu, hatipliği, bilgi birikimi ve nezaketi ile hiç tanımadan sempati duydum kendisine.
    Sonra mesajinda bahsettiği tatsız durumlar gelişti, resmen linç edildi fikirleri yüzünden. ..
    Ben uzaktan bu durumları izlerken üzüldüm, hem onun adına hemde artık yazılarından mahrum kalacağım için kendi adıma....
    Çünkü kim olsa artık yazmazdı.. Sanki maaş mı alıyor ona ne milletten, kim ne yaparsa yapsın dı..
    Ama o öyle yapmadı. Birkez daha sabır ve büyüklüğünü gösterdi. Geldi kendi başlığını açtı.
    O kadar mutlu oldum ki kendisini hiç tanımadan başlığı açtığı için teşekkür mesajı attım. .
    Öyle başladı samimiyetimiz.
    Ben kendi adıma sanal bir forumdan en büyük kazancı kendisini tanimak ve yakınlaşmak olarak elde ettim.
    Tanıştığımıza çok memnun oldum, umarım her zaman burada olursun abi.

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar şimdi herkes USD'a ver yansın ediyor. USD da yükseliş bu ekonomide kaçınılmaz. Lakin bir yatırım aracı sürekli sürekli sürekli çıkmaz... Her zaman saçma sapan fikirler, saçma sapan tahminler vardır. Ben Eylül ayında 3,50 TL altında USD alırım dediğim zaman bana güldüler...

3,43 TL de FULL USD da idim.. O zaman TL ciler saldırmış, USD 3,35 TL oradan 3,25 TL oradan 3,00 tl hatta 2,60 TL tahmin veren Yatırım Şirketleri dahi vardı...

Yapmayın etmeyin dedim. 3,43 TL den USD 3,38 TL olunca AFAROZ edilmiştim...

USD nerdeyse 3,38 TL den 3,9750 TL ye 2 ay da rally yapmıştı... 2 ayda %17 net kazanç.. Ben ortalama 3,93 TL ile %90 TL %10 USD portföyümle kalmıştım..

O zamanda USD 4,15 oradan 4,35 oradan 4,65 TL olucak gibi tahminler vardı...

Her fikre saygılıyım ama en son kararı kendi mantığınız ile vermek koşulu ile...

Bu fikrimide "USD da Yükseliş Kaçınılmaz" başlığında yazdığımda

-Arkadaşlar 3,97 TL USD da alım için çok riskli yerler; satış için kısa vade de çok iyi yerler ; aman alım yapmayın pozisyon azaltın dediğimde Linç edilmiş başlıktan AFAROZ edilmiştim...

Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar misali bu başlığa geçip daha özgürce yazmak istemiştim..

.
    Teşekkürler değerlendirme için, ben de size benzer hareket etmişim, o kadar iyi dip-tepe ayarlayamadım ama, düşüş sırasında ortalama 3.58'den topladığım dolarları çıkış boyunca artan hızda boşalttım, en son 3.96'dan da sattım ama ortalamam sanırım 3.80lerde oldu. Bu aralar yine minik alımlara başladım 3.80 altına kayarsa hızlanacağım.
    Bizim forumlar berbat durumda, elimdeki hissenin forumuna birşeyler yazayım diyorum, olumsuz yorum yazanı, hisse düşecek/düşebilir yazanı hakarete boğuyorlar, fetöcülükten başlayıp vatana ihanete kadar suçluyorlar. Hisse düşerse de satıp düşürenlere küfrediyorlar. Böyle akıldışı insanlar dolu. Bildiğin hisseye tezahürat yapıyorlar sanki yeteri kadar uğraşırlarsa çıkarabilecekler kağıdı gibi.

4.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Foruma geldiğim zamandan çok kısa bir süre sonra SELKA abimin yorumları takibe aldığım birkaç kişiden birisi olmuştu.
    Üslubu, hatipliği, bilgi birikimi ve nezaketi ile hiç tanımadan sempati duydum kendisine.
    Sonra mesajinda bahsettiği tatsız durumlar gelişti, resmen linç edildi fikirleri yüzünden. ..
    Ben uzaktan bu durumları izlerken üzüldüm, hem onun adına hemde artık yazılarından mahrum kalacağım için kendi adıma....
    Çünkü kim olsa artık yazmazdı.. Sanki maaş mı alıyor ona ne milletten, kim ne yaparsa yapsın dı..
    Ama o öyle yapmadı. Birkez daha sabır ve büyüklüğünü gösterdi. Geldi kendi başlığını açtı.
    O kadar mutlu oldum ki kendisini hiç tanımadan başlığı açtığı için teşekkür mesajı attım. .
    Öyle başladı samimiyetimiz.
    Ben kendi adıma sanal bir forumdan en büyük kazancı kendisini tanimak ve yakınlaşmak olarak elde ettim.
    Tanıştığımıza çok memnun oldum, umarım her zaman burada olursun abi.
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Teşekkürler değerlendirme için, ben de size benzer hareket etmişim, o kadar iyi dip-tepe ayarlayamadım ama, düşüş sırasında ortalama 3.58'den topladığım dolarları çıkış boyunca artan hızda boşalttım, en son 3.96'dan da sattım ama ortalamam sanırım 3.80lerde oldu. Bu aralar yine minik alımlara başladım 3.80 altına kayarsa hızlanacağım.
    Bizim forumlar berbat durumda, elimdeki hissenin forumuna birşeyler yazayım diyorum, olumsuz yorum yazanı, hisse düşecek/düşebilir yazanı hakarete boğuyorlar, fetöcülükten başlayıp vatana ihanete kadar suçluyorlar. Hisse düşerse de satıp düşürenlere küfrediyorlar. Böyle akıldışı insanlar dolu. Bildiğin hisseye tezahürat yapıyorlar sanki yeteri kadar uğraşırlarsa çıkarabilecekler kağıdı gibi.
    Değerli arkadaşlar kıymetli düşünceleriniz için çok teşekkürler... Maalesef memlekette insanlar sürekli yaptıkları hataları kendisinden kaynaklandığını kabul etmek istemezler; hep bir başkasına sorumluluğu yüklerler...

Kimse müneccim değildir... Ben bilirim, ben yaparım, ben doğruyum demek mümkün değildir...

Lakin mantıklı olmak, rasyonel düşünmek ve bu çerçevede hareket etmek en önemli şeydir. Ben USD ın 4,05 TL ye kadar Zarrab davası ile yükseleceğini düşünmüştüm. Ama olmadı. Lakin 3,86 TL den sonra pozisyon azaltmak en mantıklısı idi...

Bende öyle yapmıştım....

O sebeple her zaman dediğim gibi milyarca USD Forex piyasasında USD tahmin ederim demek 10 beden büyük bir laftır... Sadece düşüncelerimiz, analizlerimiz ve haber takibi ile tahmin yürütebiliriz...

En önemli unsur yaptığımız tahminler doğrultusunda hareket edip etmediğimizdir.. Burada en kötü şey USD ı satıp yükselecek demek; yada USD alıp USD düşecek demektir...

Asıl samimiyet yaptıklarımız ile dediklerimizin paralel olmasıdır.. Yoksa USD ı tahmin etmek mümkün değildir...

Benim için güzel düşüncelerinizi paylaştığınız için tekrar teşekkür eder,

Bol Kazançlar Dilerim....

5.  Alıntı Originally Posted by banucann Yazıyı Oku
    .. ben büyüklerimin hoşgörüsüne sıgınarak. latife yapıyorum. yazdıklarım için bana kızdıklarını düşünmüyorum. bitcoin konusunda hiç endişem yok. 6 adet bitcoin duruyor. alış fiyatım beher adet'i 10.000(USD).. ben sana sık, sık hatırlatayım da unutma. hatırlıyorsan toplam 12 adet almıştım. 6 adetini 15.000'den sattım. yani. toplam yatırımın. 90.000(USD)'ını geri aldım. kaldı 30.000(ISD).böl, elde kalan 6 bitcoin'e. danesi 5.000(USD)'ye düşse no problem ..
    Mesela böyle tipler vardır... BITCOIN yükselirken "Alın Alın Uçucak Kacıcak 60,000 USD olucak, oradan 100,000 USD olucak geleceğin parası almayan yaya kalır.. Ben aldım çok da iyi ettim derler...

Yalnız dikkat edin mallarını satarlarken asla size sattım demezler... Hep alın alın, ben alıyorum derler..

Lakin; ne zaman %30- %50 düşüş yazarlar....

O vakit ben zaten şu rakamdan satmıştım...

Ne sen satmadın mı? Satmamışmıydın derler...

Ben %50 düşüşten hiç zarar etmedim ki

Ne yoksa sen ettin mi? derler...

Seni alık; kendisini akıllı yerine koyar...

Samimiyet neden yoktur...

Çünkü btc 15,000 usd olduğunda ben sattım diye yazmaz...

SOnra şu an tam bilmiyorum BTC ederini; 15,000 USD edince ben zaten 3 ay önce 15000 USD dan satmıştım der...

Oysa forumlarda bu tip insanların yazdıklarıda kayıtlıdır, benim yazdıklarımda...

Ben 3,43 TL den alıyorum diye bas bas yazdım... 3,96 TL den satıyorum derken de....

Dedim ya....

Üzülüyorum böyle yazılara...

6. [QUOTE=selka;1429091] Lakin bir yatırım aracı sürekli sürekli sürekli çıkmaz...

Bu söz çok doğru, 4-5 yıllık yatırım tecrübem var diyebilirim, yatıımlarım sanal iken (borsa,elektronik dolar yada altın)hareketleri kazanca çevirmek için al-sat işine giriyor birkaç başarıdan sonra illa başarısızlık ile yaptığım kazanç gittiği gibi sermayedende yemeye başladım, nihayet 2017 başlarında fiziki altın&dolar toplamaya başladım, aldığım günden bu yana net yüzde 9 civarı bir getiri var ortalama faiz getirisi ile aynı duruyor şuan ama fiziki altının verdiği rahatlığıda hiçbirşey vermiyor.yatırımın büyük bir kısmı psikolojik herhalde.

7.  Alıntı Originally Posted by shadowfags Yazıyı Oku
    Önceden dediklerini dinlerdim. programını kacirmazdim.
    Ama ne zaman yanaştılar ondan suya savunan dokunmuyor.
    Hele en son programi izlediğimde nefret ettim.

Sayfa 63/250 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •