Sayfa 270/1000 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    kupon reset ve erken itfa opsiyonu gecerlilik baslangic tarihi 2024 ocak ayi. ilgili sermaye benzeri tahville ilgili ihrac bilgileri gecen sene bana gelmisti, bilginiz icin paylasiyorum:
    Timing: Expected as early as tomorrow
    Bende sadece YKB batmazsa garanti sanmistim.
    Batmasina gerek kalmadanda, kupon faizinin verilmemesini gectim, ana paranin eksilmesiyle bile karsi karsi kalinabiliyormus anladigim kadari ile.
    Bu durumda sahsen yanasmam böyle bir Eurbond'a.

2.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Yapı kredi bankasının bir eurobondu var, perpetual dediklerinden, bunun itfası yani anapara ödemesi yok, sadece kupon ödemesi var, yıllık %13.875 kupon, süresiz.
    Başta bir kere para yatırıp çok uzun süre düzenli pasif gelir elde etmek isteyenler için cazip görünmüştü bana. Yapı kredi köklü ve sağlam bankadır, ben güvenirim bonosunu almak için.
    Maalesef tüm eurobondlar gibi son dönemde bunun da fiyatı çok arttı, şu an 118 dolardan işlem görüyor, geçen yıl 93'leri görmüş.
    100 dolardan alan bugün yılda 13.8 dolar faizi alıyor demek, TL mevduatın bile çok üstünde.
    linkini bırakıyorum ilgilenenler için:
    https://markets.businessinsider.com/...d-xs1867595750
    Asgari alım miktarı ne kadar ve erkenden kapattı diyelim banka elimiz boş mu kalacak, bilginiz var mı ?

Tapatalk Pro kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Bende sadece YKB batmazsa garanti sanmistim.
    Batmasina gerek kalmadanda, kupon faizinin verilmemesini gectim, ana paranin eksilmesiyle bile karsi karsi kalinabiliyormus anladigim kadari ile.
    Bu durumda sahsen yanasmam böyle bir Eurbond'a.
    araci kurumumun hazine ekibi onermemisti tahvili o gun benim de. portfoyun kucuk bir kismiyla alabilecek olsam alirdim ama benim icin buyuk bir para baglamam gerektigi icin almadim ben de.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    araci kurumumun hazine ekibi onermemisti tahvili o gun benim de. portfoyun kucuk bir kismiyla alabilecek olsam alirdim ama benim icin buyuk bir para baglamam gerektigi icin almadim ben de.
    Dogru karar vermissiniz bence.
    YKB güvenilir bir banka, ama bankalarin TR'de hukümetin baskisi ile nasil islere girdiklerini bilebilmek gercekten zor.
    Yarin öz sermayeleri birdenbire hic düsünemedigimiz noktalara gelebilir.
    Gerci anlamiyorum bu konulardan, ama okuduklarimdan böyle seyler cikariyorum acikcasi.

5. O tahvili sadece ana hissedarlar almış, bireyler alamıyor... diye duydum. Bir nevi bankaların temettü verememe kısıtını aşmış oluyorlar.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

6. Çoğunu unicredit ve YKB almıştı sanırım. Talep atabiliyorduk ama gelir miydi bilmiyorum.
     Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    O tahvili sadece ana hissedarlar almış, bireyler alamıyor... diye duydum. Bir nevi bankaların temettü verememe kısıtını aşmış oluyorlar.
    Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

7. bireylerin almasında bir problem yoktu ama bana yatırım danışmanın önermedi çok riskli dedi bu tahvil için ama isterseniz alım yapabiliriz demişti. ben ihraç sırasında değil de getirisi 14%leri geçtiğinde sormuştum.sonuç olarak ben de almamıştım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    2020 güncel vergi rehberim.
    Detaylar:https://www.vergidegundem.com/docume...0-4bd4bf3a2672

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 270/1000 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •