Sayfa 398/1000 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,268
     Alıntı Originally Posted by deepbreathe Yazıyı Oku
    Düzeltme için teşekkürler,

Peki mesela benim tek gelirim eurobonddan, ve örneğin 50.000 tl eurobonddan gelirim var. 49 bin tl ye kadar muaf olduğumuz için tabi olduğım gelir vergisi 1000 tl için değil mi?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Hayir gectiginiz anda tumunu beyan edeceksiniz..
    Bu nedenle simdiden yavas yavas esinizin ve cocuklarin adina da almak lazim..
    4 kisilik bir aile 200K gelire kadar muaf olur bu sekilde..

Ayrica bu 49K muafiyet ayrica baska bir nedenle beyanname vermeyen icin.. Yoksa bu sinir gecerli degil 20K da olsa beyannameye ekleniyor bu gelir de ve diger gelirlerle birlikte vergisi odeniyor..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,268
    https://www.gib.gov.tr/sites/default...mayebrosur.pdf

Menkul sermaye iradi konusunda hersey bu rehberde yaziyor..

Her sene yenileniyor mart ayi girince www.gib.gov.tr adresinde..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,268
    Gelir Vergisi Kanununa göre, gerçek kişi tam ve dar mükellefler tarafından elde edilen gelirler Kanunda aksine bir düzenleme olmadığı sürece Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi ile beyan edilecektir. Beyan esasına dayanan gelir vergisinde, gelir unsurlarının ayrı ayrı vergilendirilmesi yerine, toplanması ve yıllık beyanname ile beyan edilmesi ilkesi benimsenmiştir.

https://vergialgi.net/gelirin-toplan...ilmayan-haller

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    Kısaca tüm menkul kıymet otobanlarında hız sınırlarına dikkat

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hayir gectiginiz anda tumunu beyan edeceksiniz..
    Bu nedenle simdiden yavas yavas esinizin ve cocuklarin adina da almak lazim..
    4 kisilik bir aile 200K gelire kadar muaf olur bu sekilde..

Ayrica bu 49K muafiyet ayrica baska bir nedenle beyanname vermeyen icin.. Yoksa bu sinir gecerli degil 20K da olsa beyannameye ekleniyor bu gelir de ve diger gelirlerle birlikte vergisi odeniyor..

Syg,
    4 ayrı kısı adına alınırsa durum kurtarıyor ,ben 4 ayrı bont u aldım bunun toplam geliri 49.000 gecerse vergiye giriyor dogrumu ? ,bunun beyanını 2021 mart ayındamı verecegim ?

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Tv de anailst , %35 gelir vergisi veriliyor diyor. Boyle bir vergise anlami yok ki karin
    Tv de anailstlerde konu hakkında çıkar çatışmasına maruz kalıyor olabilir mi?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,268
     Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    4 ayrı kısı adına alınırsa durum kurtarıyor ,ben 4 ayrı bont u aldım bunun toplam geliri 49.000 gecerse vergiye giriyor dogrumu ? ,bunun beyanını 2021 mart ayındamı verecegim ?
    Baska beyana tabii gelir yoksa adam basi 49K gelir altinda kalarak yirtabilirsiniz..
    Bir takvim yilinda elde edilen gelir bir sonraki yil mart ayinda beyan edilir..

Syg,

8. Diyelim ki kupon faizi 49 bin sınırını geçtimi geçmedimi diye hesap yapacağız kupon faizinin yattığı gün.Ancak gün içinde döviz fiyatı değişkenlik gösteriyor. Gün içinde hangi saatteki döviz fiyatını kullanarak TL ye çevireceğiz kuponun TL değerini bulmak için ??

Sayfa 398/1000 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •