Sayfa 477/1000 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577977 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Takashimazu Yazıyı Oku
    Eurobond hakkında hiç bir fikrim yok. Yardım ederseniz sevinirim,Örneğin 70k Euro için ortalama getirisi nasıl hesaplanır ? Eurobond vadesinden önce bozulur mu ? Bozulursa kesintisi nasıl oluyor. Kabaca 3 yıllık bağlasam 70 K her ay mi üzerine neması ekleniyor yoksa vade sonunda mi . Oranlar nedir
    şuradan başlayıp okuyabilirsiniz.

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=1161

2. Buradaki birçok teknik konuya değinmeden, sadece yeni başlayanlar için ben de şöyle bir akış yazmıştım. Serdar dostumun yazısına ek olarak bakılabilir:

https://twitter.com/e507/status/1285881956601929729
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

3. Cds baya artti ama eurobond fiyatlari dusmedi o kadar.

4. Sayin JonDowes, ilgili tweet akisinda 30. mesajdan sonra ozel sektor bondlarini gosterge niyetiyle eklemissiniz.Ben Yapikredi ve Isyatirim kullaniyorum ancak internet sitelerinde online subede eurobond menusu altinda ozel sektor bondlarini bir turlu goremiyorum.Sirf bunun icin kalktim Yapi kredi subeye gittim ust kata ciktim.Ust kattaki musteri temsilcisi de ozel sektor eurobondlarina nereden bakacagini bulamadi.Onumde 5 dakika bilgisayarda bir seyler karistirdi biri birilerini aramadi bir bilgi veremedi.
    Koc holding,Yapi kredi, Isbankasi gibi ozel sektor eurobondlarinin guncel fiyatlarini ve minimum alim miktarlarini nereden bulacagim ben de sasirdim.Bilgi verebilirseniz cok makbule gececek

5. Özel sektör eurobond fiyatlaması çok daha dar (illikit) bir piyasada gerçekleşir. İnternetten alamazsınız, fiyat da göremezsiniz. Şube de göremez; bunların sisteme tanımlı fiyatı olmaz. Her işlemde hazine traderı piyasayı yoklayıp öyle fiyat iletir...

Yani; ancak böyle gösterge niteliğinde raporlardan yaklaşık bir seviye anlaşılabilir... yapılacak tek şey bankadan fiyat istemek.

İşbank raporu 2 3 günde bir yayınlanıyor orayı takip edebilirsiniz.

Piyasa konvansiyonu genel olarak 200 bin nominal minimumdur. Fiyat ile çarparak ne kadar nakit gerektiğini anlayabilirsiniz.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

6. Sn. 507 üstad-ı azam,

Sgmk bültenini kast ediyorsanız iş yatırım günlük yolluyor.

Ki gerçekten yaptıları çok guzel bir amme hizmeti. Teşekkür ederiz.
     Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Özel sektör eurobond fiyatlaması çok daha dar (illikit) bir piyasada gerçekleşir. İnternetten alamazsınız, fiyat da göremezsiniz. Şube de göremez; bunların sisteme tanımlı fiyatı olmaz. Her işlemde hazine traderı piyasayı yoklayıp öyle fiyat iletir...

Yani; ancak böyle gösterge niteliğinde raporlardan yaklaşık bir seviye anlaşılabilir... yapılacak tek şey bankadan fiyat istemek.

Piyasa konvansiyonu genel olarak 200 bin nominal minimumdur. Fiyat ile çarparak ne kadar nakit gerektiğini anlayabilirsiniz.
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    en son 23 temmuz'da yayımlamışlar sanırım.

şu adreste https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...Anull%7D%5D%7D

7. sayfada

Türk Şirketleri Eurotahvili Fiyatlamaları (23 Temmuz)

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...61838798_1.pdf

8. Selamlar, formu sondan başa doğru yavaş yavaş okuyorum. Eurobond konusunda teknik değil de analiz için güncel, tarafsız, takip edilesi kaynak önerebilir misiniz?

Anladığım kadarıyla bakmak gereken parametreler; ABD faiz 0-25 arasında bıraktı, CDS 600 e koşuyor, Türkiye 10 yıllık %13 civarında, altın artışı sürecek gibi vs, tüm bunların ışığında Türkiye deki eurobond ları değerlendiren (al-sat-tut demese de yol gösteren) bir kaynak benim gibi konuya yeni başlayanlar için mihenk taşı vazifesi görür.

Teşekkürler

Sayfa 477/1000 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •