Sayfa 509/1000 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben de bugün Garantiden baktım.

500 adet (stok :500.000 yazıyordu ) BG46

123 adet (stok : 123.000 yazıyordu) CG37 vardı.

Bu da anladığım kadarıyla 500.000 ve 123.000 nominal olmalı.

Fiyatları Ziraat internetten biraz daha uygun iş yatırımınkinden oldukça pahalıydı. Sanırım iş bankasının fiyatından da biraz daha pahalıydı.
    5 6 ay önce eurobond alırken garantiye de bakmıştım şöyle bir durum vardı görünen değer uygun görünüyor ziraate göre ilerle vs diyorsun hesaptan para çekileceği zaman o değere birikmiş faiz ekliyor ziraatten pahalıya geliyordu.

YTD

2. Kirli fiyattan satılır bu gayet normal bir uygulamadır.

Temiz fiyat olduğunu belirtmişlerdir mutlaka.
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    5 6 ay önce eurobond alırken garantiye de bakmıştım şöyle bir durum vardı görünen değer uygun görünüyor ziraate göre ilerle vs diyorsun hesaptan para çekileceği zaman o değere birikmiş faiz ekliyor ziraatten pahalıya geliyordu.

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Teşekkürler. Eurobondları risk seviyesi en üstte olan yatırım araçlarından biri olarak göstermişler, ilginç...
    Gerçekten çok ilginç, gerekçesi de yok doğru düzgün yazılmamış.
    Yani eurobondu viopla varantla aynı kefeye koymuşlar risk bakımından. Böyle saçma şey olmaz, vade sonunu bekleyecekler için eurobondu en az vadeli mevduat kadar risksiz görüyorum. Vadesinden önce bozacaksanız kayıp yaşama riski var ama göze alınmayacak bir şey değil, tersine kazanç da mümkün. Hisse senedinden daha risksiz görürüm. Bir de TL cinsinden değerini hesaplıyorsanız ve dolar kuru düşerse kayıp mümkün artık onu da siz takdir edin.

4. 20201006_195829.jpg

Taze tahvil 6.40'tan ihraç edildi.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hazine 2025 vadeli dolar cinsinden tahvil ihracı için yetki vermiş. Şubat ayından beri yapmıyorlardı....
    İsmini açıklamayan bir yetkiliye göre faiz oranı %6.7 olacakmış
     Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    20201006_195829.jpg

İsmini açıklamayan bir yetkiliyi 30 baz puan kandırmışlar
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Gerçekten çok ilginç, gerekçesi de yok doğru düzgün yazılmamış.
    Yani eurobondu viopla varantla aynı kefeye koymuşlar risk bakımından. Böyle saçma şey olmaz, vade sonunu bekleyecekler için eurobondu en az vadeli mevduat kadar risksiz görüyorum. Vadesinden önce bozacaksanız kayıp yaşama riski var ama göze alınmayacak bir şey değil, tersine kazanç da mümkün. Hisse senedinden daha risksiz görürüm. Bir de TL cinsinden değerini hesaplıyorsanız ve dolar kuru düşerse kayıp mümkün artık onu da siz takdir edin.
    Size katılıyorum ancak genelde toplum olarak kısa vade eğilimli, sürekli atım satım yapmayı seven ve bir çırpıda köşeyi dönmek isteyen bir yatırımcı profilimiz olduğu için öyle yazmış olabilirler diye düşünüyorum. Zira açıklamalar biraz bunu işaret ediyor gibi geldi. Genel profile baktığımızda orta-uzun vade yatırımcı yok denecek kadar az gibi geliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    20201006_195829.jpg

hemen alabiliyor muyuz bunu ?

8.  Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    Size katılıyorum ancak genelde toplum olarak kısa vade eğilimli, sürekli atım satım yapmayı seven ve bir çırpıda köşeyi dönmek isteyen bir yatırımcı profilimiz olduğu için öyle yazmış olabilirler diye düşünüyorum. Zira açıklamalar biraz bunu işaret ediyor gibi geldi. Genel profile baktığımızda orta-uzun vade yatırımcı yok denecek kadar az gibi geliyor.
    Var aslında, gayrimenkul alıp kiraya vermek bu ülkedeki en büyük yatırım şeklidir, evladiyeliktir. Ben eurobondu da öyle görüyorum, yatır anaparayı yirmi otuz yıl vadeli, kuponunu kira gibi kullan. Böyle kabul edilirse kafaya yatar, yoksa gerçekten sabredemez bizim insanımız ortalama mevduat vadesi bile üç ayı geçmiyor.

Sayfa 509/1000 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •