Sayfa 54/1000 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 425 - 432 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku
    Başka konu da güven konusu, aldığımız eurobond devlet olabilir veya özel sektör olabilir. Mesala ben devlet eurobondu aldım ve TEB bankasından aldım, oldu ki bir kriz çıktı ve TEB battı fakat Devlette herhangi bir ödeme sıkıntısı doğmadı. Bizim Eurobondlarla ilgili bir evrağımızda yok, Bunu nasıl talep edeceğiz, Nereye başvurmak gerekir, nasıl önlem alınır? Bilen bir arkadaş var mı?
    TEB bankası, Fransız BNP Paribas’ın niye batsın? En kötü ihtimalle ana sermayedar ucuza bankayı fonlar. Ayrıca bankadan saklama makbuzu da talep edebilirsiniz. TC devleti hazinesinin ihraç ettiği eurobondlar euroclear denilen takasbank benzeri Brüksel merkezli bir kuruluşta adınıza saklanmaktadır.

Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    TEB bankası, Fransız BNP Paribas�ın niye batsın? En kötü ihtimalle ana sermayedar ucuza bankayı fonlar. Ayrıca bankadan saklama makbuzu da talep edebilirsiniz. TC devleti hazinesinin ihraç ettiği eurobondlar euroclear denilen takasbank benzeri Brüksel merkezli bir kuruluşta adınıza saklanmaktadır.
    En iyisi dediğiniz gibi bankadan saklama makbuzunu alayım. Ne olur ne olmaz

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku
    Selamlar, Bu da çok güzel fikir. Sonuçta karşılıklı alışveriş yapılıyor. Onun TL hesabından benim hesaba TL karşılığı kadar EFT yaparım. Bu fikir için çok teşekkür ediyorum.
    Peki ben çok kereler hanımın hesabına havale veya Eft yaptım, para orda kaldı veya belli süre sonra geri geldi. Ama hiç şimdiye kadar maliyeden vergisini verin gibi bir şey gelmedi. Sanırım bu transferleri çok takip etmiyorlar.

Bu uygulama teoride iyi görünüyor, bu konu üstüne de bayağı düşündünüz. Tam yöntem tespit etmişken keyfinizi bozmak istemem ancak potansiyel problemi yine de söyleyeyim, kararı siz verin.
    Siz eşinizin hesabına ya da ortak hesaba virman yaptınız, karşılığını da eşiniz size gönderdi. Bu durumda, yasal olarak, siz eşinize eurobondu satmış oldunuz. Alım-satım zararı söz konusu ise problem yok, ancak piyasasının dışında bir mecrada satsanız da eurobond alım-satım kazancı elde etti iseniz sorun olabilir. Unutmayın ki alım-satım kazancında beyan sınırı diye bir şey yok, tutar ne olursa olsun beyan edilir. Eurobondu aldığınız gün ile satışı yaptığınız günkü dolar kurları çok farklı ise, intikal vergisinden daha yüksek bir vergi rakamı çıkması mümkündür.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Bu uygulama teoride iyi görünüyor, bu konu üstüne de bayağı düşündünüz. Tam yöntem tespit etmişken keyfinizi bozmak istemem ancak potansiyel problemi yine de söyleyeyim, kararı siz verin.
    Siz eşinizin hesabına ya da ortak hesaba virman yaptınız, karşılığını da eşiniz size gönderdi. Bu durumda, yasal olarak, siz eşinize eurobondu satmış oldunuz. Alım-satım zararı söz konusu ise problem yok, ancak piyasasının dışında bir mecrada satsanız da eurobond alım-satım kazancı elde etti iseniz sorun olabilir. Unutmayın ki alım-satım kazancında beyan sınırı diye bir şey yok, tutar ne olursa olsun beyan edilir. Eurobondu aldığınız gün ile satışı yaptığınız günkü dolar kurları çok farklı ise, intikal vergisinden daha yüksek bir vergi rakamı çıkması mümkündür.
    Saygılar.
    Hatırlatma için çok teşekkürler, sanırım satıştan kazanç değil zarar var. Hafta içi tam hesaplayıp ona göre hareket edeceğim. Bilgi için teşekkürler

Ahmetg Guest
    Bugun itibari ile isbankasinin 10 ekimde sonlanan eurobond u %15 yillik bazda getirisi var

Ya alla alla benmi kafayi yiyorum Isbankasinin onumuzdeki 40 gun icinde iflas etme ihtimali yok gibi bir sey. Ee bu piyasa neden sacma bir sekilde fiyatlandirmis bu bonoyu?

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...13728534_1.pdf

6. Yerli yatirimcı dolar TL cok yuksek oldugu icin bu kadar kisa cade icin girmez bence..yuzde 1 civari gelicek. Dolar 5,95 olsa gitti getirisi.
    Yabancılarda hiç bir türk varliğina bakmiyor şu an.. sebebi bu bence.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bugun itibari ile isbankasinin 10 ekimde sonlanan eurobond u %15 yillik bazda getirisi var

Ya alla alla benmi kafayi yiyorum Isbankasinin onumuzdeki 40 gun icinde iflas etme ihtimali yok gibi bir sey. Ee bu piyasa neden sacma bir sekilde fiyatlandirmis bu bonoyu?

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...13728534_1.pdf

7. Dediğiniz doğru. Ayrıca alım komisyon oranları da yüksek...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Dediğiniz doğru. Ayrıca alım komisyon oranları da yüksek...
    komisyon fiyatin icinde

isyatirimi aradim ogrendim
    ayrica kisa vadeye kimse girmez demissiniz ama isyatirim raporunda bir suru baska banka eurobondlari var daha uzun vadeli ve getiri yine %15 civarinda

ben yalnizca ornek olsun diye 40 gun sonra son bulacak olani gosterdim

isbankasi kale gibibanka neden bu kadar yuksek faiz var acaba yabancilar cok zor gunlermi bekliyor bizim goremedigimiz?

Sayfa 54/1000 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •