Sayfa 968/1000 İlkİlk ... 468868918958966967968969970978 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,737 - 7,744 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Ötekileri anladık da emlak nasıl batacak ???
    Kepçe getirip yıkacaklar mı!!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,158
     Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Adam söylemiş işte güzelce patlarsa her şey patlayacak benim yatırımlarımda sizin yatırımlarınızda çöp olacak demiş borsa da çöp olacak evler de çöp olacak yani elinde eurobond olmasına gerek yok olan sıkmasın diyor ha eurobond ha hisse ha döviz ya da emlak vs hepsi batacak diyo
    Nasilsa hepimiz bir gun olecegiz.
    Fazla dusunmeye gerek yok.
    Nerede rahat edecekseniz oraya yatirim yapin.
    Ben tarima ve elektrikli araclara yatirim yapiyorum.
    Gelecek bunlarda.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Ötekileri anladık da emlak nasıl batacak ???
    Kepçe getirip yıkacaklar mı!!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Borcu olup, nakdi olmayan birinin evinin değerini kim belirler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Arjantin'e goturuyorlar iste...

Iki defa moratorium ilan etti yakin tarihte..

Oturdu alacaklilarla anlasti..

Bir kismini odedi..

Geri kalanini erteledi...

Odememek baska odeyememek baska...

Bunu bi defa kenara koyalim.

Bu ikisi farkli konular...

Bizimkiler de dolar bitti TL odeyelim derler odemiyoruz demezler bence...

Veya geriye donuk vergi salarlar, ki yaptilar da, siz benden cok para kazandiniz bir kismini geri verin diyerek..

Herkes de seve seve verir...

Cunku bilir ki bu hayvan olurse, bundan faydalanamazlar, onemli olan hayvani oldurmeyecek kadar ondan faydalanmak, hem yiyecekler hem de hayatta kalmasi icin ellerinden geleni yapacaklar...

Diyelim ki TL ye cevirip odediler, hangi kurdan?? Veya siz o degersiz TL ile gidip dolar almaya calissaniz, muhtemelen dolari karaborsadan almak zorunda kalacaksiniz, hangi kurdan cevireceksiniz??

Yuksek ihtimal paranin yarisi gider dolar bazinda..

Syg,
    Bu dediklerinize benzer bir durum gerçekleşirse paranızı, fiziksel dolar, altın belki btc gibi devletin kontrolünde olmayan enstrumanlar dışında hiç bir yerde güvende tutmazsınız. Ne dolar mevdutanın ne fonların ne de borsanın bir anlamı kalmaz. Fiziksel saklasanız da güvende değilsin. Hırsızlık riski var. BTC kısmı ise tam bir muamma saklama problemi yok, likit, transferi kolay devlet kontrolünde değil. Yarın kaçtan fiyatlanır belli değil.
    Gayrimenkule yatırım olabilir ki hem likitit olmayan bir yatırım hem bu dedikleriniz gerçekleştiğinde kime nasıl gayrimenkul satılır? Benim atladığım güvenli olduğunu düşündüğünüz bir enstruman varsa söyleyin lütfen.

Eurbond risk midir? evet risktir ama neyazıkki Türkiye'de şuan herşey risk.

5.  Alıntı Originally Posted by qwerter Yazıyı Oku
    Bu dediklerinize benzer bir durum gerçekleşirse paranızı, fiziksel dolar, altın belki btc gibi devletin kontrolünde olmayan enstrumanlar dışında hiç bir yerde güvende tutmazsınız. Ne dolar mevdutanın ne fonların ne de borsanın bir anlamı kalmaz. Fiziksel saklasanız da güvende değilsin. Hırsızlık riski var. BTC kısmı ise tam bir muamma saklama problemi yok, likit, transferi kolay devlet kontrolünde değil. Yarın kaçtan fiyatlanır belli değil.
    Gayrimenkule yatırım olabilir ki hem likitit olmayan bir yatırım hem bu dedikleriniz gerçekleştiğinde kime nasıl gayrimenkul satılır? Benim atladığım güvenli olduğunu düşündüğünüz bir enstruman varsa söyleyin lütfen.

Eurbond risk midir? evet risktir ama neyazıkki Türkiye'de şuan herşey risk.
    arkadaşım yazdıklarına katılıyorum. ben başka bir şey söylemek istiyorum:
    bu dudu rumuzlu kişi bu platformda uzun zamandır gördüğüm bir insan. bu forumdaki bir çok başlığa yazar. maddi durumu iyi kafası çalışan vakti bol geyiği seven biri. kendisini eleştirdiğinizde bir sürü insandan tepki aldığınız bir insan. bunu bizzat yaşadım. tek söylediğim çok fazla geyik yaptığı ilgili başlıkla ilgili yazılanları okumak için onun başlattığı geyikler yüzünden her defasından sayfalarca bilgi veren entry girilmiş mi diye vakit harcadığımızdı. ha şu bir gerçek istediği zaman çok güzel analiz yapar bilgi verir. ama istediği şu kimse kendi kadar zenginleşmesin. herkes korkak hareket etsin. onun statüsünde insan sayısı toplumda çok artmasın. hani bazı insanlar olur çok sevdiği diziyi insanlar çok izlemeye başlayınca diziden soğur ya da çok sevdiği bir yazar çok okunmaya başlayınca yazarı beğenmez olur falan. ya da gittiği mekandan kimsenin haberi olmasın ister. bu gibi şeylerden kendisine ayrıcalık payesi çıkarmak ister. hah dudu rumuzlu bey işte aynen bu profildir. bir başlıkta faydalı bilgi akışı çoğalmış mı hemen gider orayı sulandırır. burda da yapmaya çalıştığı şey kendisinin yatırım yapmadığı alanda insanlar yatırım yapar eskaza da durumu iyi olursa hatta onun kadar iyi kazanmaya başlarsa kendisinin bir şeyler kaçırdığı düşüncesine kapılmak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,158
    Vay, vay, vay,
    Dudu ne yaman bir adammis...
    Tuttum bu Dudu analizini...

Syg,

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Vay, vay, vay,
    Dudu ne yaman bir adammis...
    Tuttum bu Dudu analizini...

Syg,
    saygılar benden

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,158
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Borcu olup, nakdi olmayan birinin evinin değerini kim belirler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bence alici belirler..
    Benim de var bir daire satisda ciddi alici bekliyorum ama gelmiyor..

Gelse hemen el sikisip hayirli olsun diyecegim ve onu da EREGL'e gomecegim.

Syg,

Sayfa 968/1000 İlkİlk ... 468868918958966967968969970978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •