Sayfa 547/1000 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,369 - 4,376 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben 2002 de 2030 vadelinin getirisinin 16% ya ciktigini cok iyi hatirliyorum.

Syg,
    Teşekkürler.
    Anladım.
    Peki dönemsel kupon faizi olarak maksimum yüzde kaçla eurobond çıkarılmıştı?

Şu anda benim gördüğüm 630 kodlu 2030 vadeli eurobond dönemsel kupon faizi %5.937 ile en fazla olan . Fiyatından dolayı getiri yüzdesi daha düşük tabi ki.

Ama benim merak ettiğim bir diğer şey, bu kupon faizi daha önce her hangi bir eurobondda maksimum kaç olmuş?

İnşallah öyle olmaz ama , mesela işler kötüye giderse TC , atıyorum %15 kupon faizi ile bir eurobond ihraç edebilir mi?
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

2. Merhabalar. konuyu baya karıstırdım fakat kafamda tam oturmadı. eurobond konusunu tam cozebılecegım bır kaynak onerırsenız cok sevınırım.
    duzeltme fırsatı ıcın de anladıklarımı ve sorularımı yazmak ıstedım.( tum yatrm araclarının hazine-devlet ihraclı oldugunu varsayarak)
    1) bond ıhrac sırasında usd /eur faizi ve cds prımıne gore bır faızle ıhrac edılıyor. 2.pıyasadakı ardıl ıslemlerde ıse ıslem sırasındakı cds ve faıze gore 100 olması gereken fıyat artıyor veya azalıyor( yanı 10 larca kagıttan hangısını alırsak alalım aslında aldıgımız anın faızı ve cds ını fıyatlıyoruz)
    2) ılk kupona kalan sureye gore de ekstra fıyat oduyoruz(önceki sahibinin kupondakı hakkı)

sorularım: bu kagıtları ziraat bankasından veya baska kurumdan edinmenin farkı var mı? diğer emtia döviz gibi eurobondlarda da alım satım makas farkı var mı?
    yabancı para cinsi devlet tahvili ve kira sertifikasının eurobond dan getiri/risk olarak farkı var mı

3.  Alıntı Originally Posted by Tornwald Yazıyı Oku
    Merhabalar. konuyu baya karıstırdım fakat kafamda tam oturmadı. eurobond konusunu tam cozebılecegım bır kaynak onerırsenız cok sevınırım.
    duzeltme fırsatı ıcın de anladıklarımı ve sorularımı yazmak ıstedım.( tum yatrm araclarının hazine-devlet ihraclı oldugunu varsayarak)
    1) bond ıhrac sırasında usd /eur faizi ve cds prımıne gore bır faızle ıhrac edılıyor. 2.pıyasadakı ardıl ıslemlerde ıse ıslem sırasındakı cds ve faıze gore 100 olması gereken fıyat artıyor veya azalıyor( yanı 10 larca kagıttan hangısını alırsak alalım aslında aldıgımız anın faızı ve cds ını fıyatlıyoruz)
    2) ılk kupona kalan sureye gore de ekstra fıyat oduyoruz(önceki sahibinin kupondakı hakkı)

sorularım: bu kagıtları ziraat bankasından veya baska kurumdan edinmenin farkı var mı? diğer emtia döviz gibi eurobondlarda da alım satım makas farkı var mı?
    yabancı para cinsi devlet tahvili ve kira sertifikasının eurobond dan getiri/risk olarak farkı var mı
    Sn. Tornwald,

Ziraat bankasından veya baska kurumdan edinmenin farkı alım satım fiyatıdır. Her kurum farklı fiyat ve komisyonlarla fiyatlama yapıyor.

Yabancı para cinsi devlet tahvili eğer yurt dışındaki hukuk kuralları ile ihraç edilmişse eurobond olarak isimlendirilir. Farkı yoktur. Yurt içinde ihraç edilenler ise vergi yönünden farklar vardır.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. Tesekkur ederım.

5.  Alıntı Originally Posted by Tornwald Yazıyı Oku
    Tesekkur ederım.
    Rica ederim. Bol kazançlar.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6. eebbb2.jpgeebbb.jpg

hocam yardımınız ıcın tesekkur ederım bu tablolardakı fıyatla aldıgımda yıllık basıt faız getırımı hangı sutundan anlayabılırım: bunu benım hesaplamam mı gerekıyor. kupon faizi/ banka alıs oranı/ banka satıs oranı dıye 3 farklı oran var

7.  Alıntı Originally Posted by nakila Yazıyı Oku
    Eurobond mevzusunda bilgili ve mazisi olan arkadaşlar.....İnternette aradım ama bulamadım.

Türkiye eurobondlarında en rekor faiz oranı ve en yüksek getiri oranının olduğu zaman, ne zamandı?

O dönem hangi rakamlar mevcuttu? ( getiri ve faiz oranı olarak)

Kabaca da olsa, rakam verebilirseniz çok memnun olurum.
    2030 dibi 16.07.2001:

https://twitter.com/e507/status/1258...791309826?s=20
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

8.  Alıntı Originally Posted by nakila Yazıyı Oku
    Teşekkürler.

Ama benim merak ettiğim bir diğer şey, bu kupon faizi daha önce her hangi bir eurobondda maksimum kaç olmuş?

İnşallah öyle olmaz ama , mesela işler kötüye giderse TC , atıyorum %15 kupon faizi ile bir eurobond ihraç edebilir mi?
    Merhaba, şahsi fikrim

öyle bişey olsada bize yedirmezler diye düşünüyorum

Fiyat süratle 100’ün üzerine tırmanır total’de kazanç düşer.

Sayfa 547/1000 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •