Sayfa 22/1000 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 169 - 176 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Yüklü yatırımda 35% devlete gidiyor

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    valla ne desemki ben su anda sok oldum

Yapi Kredi Bankasinin 6 ay icinde batma ihtimali sifira yakin. Kredi notu BBB- tahmin ettigimden cok dusuk inanamadim. Ama yinede o kredi notu onumuzdeki 6 ay icin degil baska bir sure icindi simdi tam hatirlamiyorum 1 sene olabilir. Bir baska degisle kredi notu bir sirketin onumuzdeki x sene icindeki batma ihtimaline gore hesaplaniyor.

Neden getiri 7.78 demis onuda anlamadim benim XIRR hesap formulu her zaman tutar bu adamlarinkinde hata var.

Bakin tekrar yaziyorum 6 ayda %5.25 getiri kabaca 2 kat yillik getiri demek e adamlarin maturity 6 aydan once onuda hesaba katarsaniz %13 normal (burada %13 ten kasit yillik bazdadir)

Eger yanlis dusunuyorsam lutfen uyarin bende ogreneyim

Sorunuza cevap olarak ben bunu bonoyu alirdim. %7.78 bile inanilmaz yuksek bir getiri.

JonDowes rica etsem bu bonoyu bugun alacakmis gibi getiri hesabi yapabilirmisin. Sence benim hesabim dogrumu yani %13?
    Sayın DonJowes,

Aşağıdaki bilgilerimi teyit edermisiniz?

Eurobondlarda belirtilen kupon oranları yıllık oranlardır.

%5 kupon oranı olan ve yılda 2 defa ödeme yapan eurobondun her ödemede faizi 6 aylık döneme ait olan yıllık faizin yarısıdır.

Her 6 ayda %2,5 faiz alıp senelik %5 faiz getirisi elde edilir.

Sayılarımla,
    Attached Images Attached Images

3. Hesabınız şu açıdan yanlış: kuponlar her bir seferlik ödenecek oran olarak belirtilir. 5.25 kupon sanki 2'ye bölünecek gibi hesap yapıyorsunuz halbuki bu kupondan 2 tane var: 2 x 5.25 ödenecek her yıl bu yüzden getiri de çift basamaklı. Bu tahvil ilk ihraç edildiğinde MTN statüsünde idi, özel bir banka zaten 5.25 gibi bir orana para bulamazdı. (4 defa kupon ödeyen bir tahvil olsa bu sefer 4 tane 5.25 ödenir ve 20'li getiri olurdu yani)

Ahmetg, tatilden dönünce yazarım havuz kenarından bu kadar
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by samadhi Yazıyı Oku
    Sayın DonJowes,

Aşağıdaki bilgilerimi teyit edermisiniz?

Eurobondlarda belirtilen kupon oranları yıllık oranlardır.

%5 kupon oranı olan ve yılda 2 defa ödeme yapan eurobondun her ödemede faizi 6 aylık döneme ait olan yıllık faizin yarısıdır.

Her 6 ayda %2,5 faiz alıp senelik %5 faiz getirisi elde edilir.

Sayılarımla,
    Pztesi bankayi arayip kaca alabilieceginizi teyit edermisiniz?

Benim tahminim 104 dolar veya biraz ustu olmasi lazim. Yalnizca tahmin

5.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Hesabınız şu açıdan yanlış: kuponlar her bir seferlik ödenecek oran olarak belirtilir. 5.25 kupon sanki 2'ye bölünecek gibi hesap yapıyorsunuz halbuki bu kupondan 2 tane var: 2 x 5.25 ödenecek her yıl bu yüzden getiri de çift basamaklı. Bu tahvil ilk ihraç edildiğinde MTN statüsünde idi, özel bir banka zaten 5.25 gibi bir orana para bulamazdı. (4 defa kupon ödeyen bir tahvil olsa bu sefer 4 tane 5.25 ödenir ve 20'li getiri olurdu yani)

Ahmetg, tatilden dönünce yazarım havuz kenarından bu kadar
    Sayın DowJones,

Sanırım yanlış anladınız, sizin dediğiniz gibi olsa eurobondların tümümün getirisinin yanlış olduğunu söylememiz gerekir.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...12300907_1.pdf

Sarı ile işaretlediğim eurobonda bakın, fiyatı 101 usd, kupon oranı %8,1

Sizin dediğiniz gibi senede 2 kere 8,1 den kupon ödemesi alırsanız yıllık faiz getiriniz %16,02 olur, ancak eurobondun getirisi %7,66

Buradaki getiri oranı mı yanlış?

Capture.jpg

6. YKB Eurobond Sayfası (matriks)

03.12.2018

Coupon 5.25

Bid Price 98.825
    Bid Yield 7.83

Ask Price 100.175
    Ask Yield 4.86

Duration 0,47
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. evet haklısınız sn samadhi. Yazılanlardan her bir kuponu 5.25 ödeyecek diye anlamıştım hata oradan çıktı, bakacak fırsatım da olmayınca ona dayanarak getiri hesabını yazdım. Ancak şimdi baktığımda gördüm ki bu eurobond'un her bir kuponu 5.25 değil, yıllık kuponu 5.25. Iki defa kupon ödeneceği için nakit akışı sizin dediğiniz gibi hesaplanıyor.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    evet haklısınız sn samadhi. Yazılanlardan her bir kuponu 5.25 ödeyecek diye anlamıştım hata oradan çıktı, bakacak fırsatım da olmayınca ona dayanarak getiri hesabını yazdım. Ancak şimdi baktığımda gördüm ki bu eurobond'un her bir kuponu 5.25 değil, yıllık kuponu 5.25. Iki defa kupon ödeneceği için nakit akışı sizin dediğiniz gibi hesaplanıyor.
    Jondowes buna eminmisin?

Bu gune kadar devletin eurobond hesaplarini XIRR ile hesapladim hep 6 ayda bir 5.25 verecek gibi oluyordu. Bunu aciklayan bir link varmidir?

Sayfa 22/1000 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •