Sayfa 775/1000 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ayni korku bende de var...

Yas ilerledikce daha da artiyor..

Bir sey olsa cocuklar bi de veraset isleri ile ugrasacaklar..

Syg,
    alın benden de o kadar. bir de burada yazılmıştı, aşırı yüksek veraset vergileri falan iyice korkutmuştu beni.

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    alın benden de o kadar. bir de burada yazılmıştı, aşırı yüksek veraset vergileri falan iyice korkutmuştu beni.
    Kesin emin olmamakla beraber TR Eurobondlari veya yurt disi hesapta olan para icin veraset vergi alma hakki sadece vergi mükellefi oldugunuz ülkeye ait diye biliyorum. GER böyle uyguluyor vergi mükellefi olmayanlar icin. Öyle de olmasi gerek aslinda cifte vergilendirme anlasmasi cercevesinde (genelde). Ancak veraset vergisi konusunda bir cok ülkenin özel bir cifte vergi anlasmasi yok.
    Mülk veya hisse senedinde ise mülk/hisse senedinin oldugu ülke vergi alma hakkina sahip önce. Daha sonra vergi mükellefi oldugunuz ülke (mahsup ederse ne ala) geliyor. Sansiniz yoksa bir de vatandasi oldugunuz ülke alir.

TR Eurobondlarinda cifte veraset vergisi sorunu cikmaz diye düsünüyorum TR'de vergi mükellefi (mirasci) olanlar icin

Yurt disi broker veya bankalarda hesaplara genelde bir sey olmaz. Bir sekilde eninde sonunda mektup gelir dogru adres bildirilmisse.
    Mirascilar zaten genc olduklarinden bir caresini bulurlar hesaplara ulasmak icin.

En iyisi ise bir usb-stick icinde sifre data bankinda (örnegin keepassx) sifreleri saklamak. Master sifreyi de bir yere yazip sonunda cocuklarin bulabilecegi bir yerde saklamak.
    Ama siz cortladiktan sonra bakacagi bir yer olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    2029 vadeliyi ufak miktara vermedi burger. 200k istedi. Bunu alabilen varmı küçük tutarlarla? 2036, 2038, 2040 var diyor MT alacaksan ufak tutarlar için.

2030 ve altı vadeli bir şey alayım dedim yok vermiyor. Burada da var katakulli. Uzun vadelileri çakmaya çalışıyorlar.

2038'i aldığıma pişman oldum biraz Böyle olacaksa Eurobond macerası benim için bitmiştir.

ytd
    2029 vadeyi en son 20 Aralıkta TEB'den almışım ufak miktarla vermiş.

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    2029 vadeliyi ufak miktara vermedi burger. 200k istedi. Bunu alabilen varmı küçük tutarlarla? 2036, 2038, 2040 var diyor MT alacaksan ufak tutarlar için.

2030 ve altı vadeli bir şey alayım dedim yok vermiyor. Burada da var katakulli. Uzun vadelileri çakmaya çalışıyorlar.

2038'i aldığıma pişman oldum biraz Böyle olacaksa Eurobond macerası benim için bitmiştir.

ytd
    Dun ziraatten 2029 vadeli 1000 nominal aldim hocam, 1015 usd fiyattan.
    Ziraat için gözlemlediğim sabah cok erken bakmamak gerekiyor, listelerini genelde 12 den sonra guncelliyorlar, sabah göremediğim eb leri ogleden sonra görüyor oluyorum,
    Bu arada ziraat artik sadece elinde stok olanları gösteriyor, böyle olması çok daha iyi olmuş,

6.  Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Dun ziraatten 2029 vadeli 1000 nominal aldim hocam, 1015 usd fiyattan.
    Ziraat için gözlemlediğim sabah cok erken bakmamak gerekiyor, listelerini genelde 12 den sonra guncelliyorlar, sabah göremediğim eb leri ogleden sonra görüyor oluyorum,
    Bu arada ziraat artik sadece elinde stok olanları gösteriyor, böyle olması çok daha iyi olmuş,
    Ben de teb den aldım 2029 iki gun önce. Qnb garanti akbank isbank kontrol ediyorum ara ara. En kötüsü qnb şubede musteri temsilciniz ile işlem yapmak zorundasınız kendiniz göremiyorsunuz. Sürekli min alış koyuyorlar 30 40k nominal

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

7. En iyisi kendinize yetecek kadar bir para ayirin.
    Gerisi ile fiziki altin alin. Mirasçılarinizin adina hesap acilmis bir bankanin kiralik kasasina koyun.
    Kaybolmaz, akmaz, kokmaz...!!!
    Aklima daha saglam bir çözüm gelmedi...
    "Kiralık kasa ücreti.." demeyin sakın...o kadar olacak artık
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bence normal bu korku, yaşla da çok ilgili değil, hayatta herşey var, özellikle bizim ülkede her gün şansa yaşıyoruz.
    Geride bırakacağınız çoluk çocuk varsa özellikle düşünmek lazım bu tür şeyleri.
    Ben iki tane güvendiğim yakınıma hangi banka ve aracı kurumlarda hesabım olduğunu yazılı olarak verdim bunları kaybetmeyin diye tembihledim. Miktarını bilmiyorlar ama nerede para var onu biliyorlar en azından. Her yıl bankalarda unutulan şu kadar mevduat hazineye devredildi diye haberler çıkar ya ondan mütevellit bende de bu korku oluştu. Onlar unutulan falan değil adam gizli hesap açıyor kimsenin haberi yok, aniden ölüyor para kalıyor. Bu tür ani bir ölümde geride kalanların haberi yoksa peşine düşmezse hesaplar hazineye gidiyor. Hele kripto para işleri vb iyice riskli, mutlaka birilerine söylemek lazım nerede ne var diye.
    Benzer şekilde evdeki fiziki altınların yerini de yine iki farklı akrabama gösterdim bilsinler yerini. 99 depreminde evi yıkılıp ölen bir tanıdık vardı, akrabalarından biri altınların yerini biliyormuş, gidip yıkıntıların içinden bulup çıkarmışlardı da hayatta kalan çocuklarına kullanmışlardı, iyi saklamışlar yağmalanmamış yerini bilmeseler enkazla birlikte gömülür giderdi.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

8.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    En iyisi kendinize yetecek kadar bir para ayirin.
    Gerisi ile fiziki altin alin. Mirasçılarinizin adina hesap acilmis bir bankanin kiralik kasasina koyun.
    Kaybolmaz, akmaz, kokmaz...!!!
    Aklima daha saglam bir çözüm gelmedi...
    "Kiralık kasa ücreti.." demeyin sakın...o kadar olacak artık

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Birde ildeki merkez şubede kasa tercih edin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 775/1000 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •