Sayfa 819/1000 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,545 - 6,552 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    benim bildiğim internetten sadece portföy görüntüleme yapabiliyorsunuz, işlem yapamıyorsunuz. geneli öyle mi bilmem ama bana denk gelen mt ler vasat altı. bir keresinde iş yatırıma (30k) usd aktarmak için işbank'a yaptığım swiftten 150 dolar kestiler. parayı kesen gönderen banka değil. o sadece 5 dolar kesti. işbank kesmediğini söyledi güya ama muhabirleri güzel geçirdi sanırım. hakem heyeti dahil her türlü itirazda bulunmama rağmen geri alamadım. sonrasında hep elden yatırdım. işyatırım hesabına direkt swift yapmak mümkün mü bilmiyorum ama bu sebeple denemeye cesaret edemedim hiçbir zaman.
    Bildiğim kadarıyla iş yatırımdan da diğer banka ya da iş bankasına para aktarırken komisyon kesiliyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    benim bildiğim internetten sadece portföy görüntüleme yapabiliyorsunuz, işlem yapamıyorsunuz. geneli öyle mi bilmem ama bana denk gelen mt ler vasat altı. bir keresinde iş yatırıma (30k) usd aktarmak için işbank'a yaptığım swiftten 150 dolar kestiler. parayı kesen gönderen banka değil. o sadece 5 dolar kesti. işbank kesmediğini söyledi güya ama muhabirleri güzel geçirdi sanırım. hakem heyeti dahil her türlü itirazda bulunmama rağmen geri alamadım. sonrasında hep elden yatırdım. işyatırım hesabına direkt swift yapmak mümkün mü bilmiyorum ama bu sebeple denemeye cesaret edemedim hiçbir zaman.
    Ben de zaten bu kritik nokta nedeniyle çekinceliydim. Anladığım şu.
    İşyatırım diyor ki eğer iş bankasından iş yatırıma para gidecekse işbank'tan işyatırıma nispeten düşük ücret ile iş halloluyor(3-5 dolar). İş yatırımdan da İş bankasına 3.15$'a döviz gönderilebiliyor.

En büyük sorun başka bankadan iş bankası ve iş yatırıma transferler zira iş bankası ve işyatırım hiç ücret almasalar dahi muhabir banka kontrol dışında. Muhabir hiç acımaz. Maksimumdan geçirebilir. Yani başka bankadan işyatırım hesabına direk swift mümkün olsa da muhabir yine arada pis geçirir. affetmez. Ben de elden yatırıyorum gerekirse.

Peki işbankasına elden yatırdığımız $ için internet şubesinden işbank-işyatırım hesapları arası transfer yapabiliyor muyuz? Yoksa gişede bunu işyatırım hesabına yatırın mı diyoruz. Aynı şekide işyatırımdan işbanka giden döviz transferini de işyatırım internet sitesinden yapmak mümkün mü?

Bir de şu bilgiye ulaşamadım. İş bankasında özel bankacılık kullanan var mı? Limit nedir? Özel bankacılıkta da masrafsızlık tanımlanırsa belki işbank-işyatırım işlemleri en azından işbank yönünde biraz daha ekonomik olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bilgilendirme için çok teşekkürler. İtfa tarihi derken sanırım 6 ayda bir olan kupon ödeme tarihlerini kastediyorsunuz.

Genelde itfa tarihi deyince eurobondun sonlanıp anaparanın hesaba yattığı tarih anlaşılıyor.

Ben genelde 2040 ve 2045 vadelerde işlem yapıyorum. İnternette yayınladıkları genel fiyat listesinde fiyatlama bulunuyor. Ancak internet sitesine girdiğimde dediğiniz gibi sadece daha kısa vadeli 2025-2030 arası kıymetler gözüküyor.

Müşteri temsilcisine sorma şansınız olursa öğrenmiş oluruz. Ama yazılanlardan anlaşılan Ziraat eurobond konusunda çok derinlikli işlemler yapmıyor. Yapıyorsa da perakende müşterileri için böyle bir hizmet sunmuyor.
    Evet kavramları karıştırdım özür.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    İş yatırımdan neden memnun kalmadınız?
    1) Üç tane uygulama var, arayüzlerine alışamadım beğenmedim, hepsi de ayrı bir işe yarıyor ama üçü de lazım oldu.

2) Para gönderip almayı kendim yapamıyorum, verilen ibana para gönderebiliyorum ama para çıkaramıyorum, müşteri temsilcisini arayıp ona söylemek lazımmış biz yapamıyormuşuz.

3) Hesaptaki paramı viop teminat hesabına yatıramıyorum, uygulamada seçenek var ama hata veriyor, müşteri temsilcisini arayıp ona söylemek lazımmış o yapıyormuş.

4) Hesabımdaki parayla fon alamıyorum, uygulamada seçenek var ama hata veriyor, müşteri temsilcisini arayıp ona söylemek lazımmış o yapıyormuş.

5) Komisyon oranlarını ziraatteki mevcut komisyonlarımın iki katı olarak verdiler ( bu da indirimli hali üstelik)

6) Viopta teminatımın yarısı kadar işlem yapmamı yarısını boşta tutmamı istedi müşteri temsilcisi.

7) ücretsiz canlı fiyat göremiyordum 15 dakika gecikmeliydi arayıp söyleyince ancak tanımladı, ücretsiz derinlik/kademe bilgisi yine yoktu.

Bir haftada bunları yaşayınca parayı geri çektim ziraat yatırıma döndüm yine.
    Ziraat yatırımda da viopta dolar+altın 500 bin lira limiti var, müşteriyi korumak için koymuşlar bugün aradım rica ettim artıramazlarmış yönetimin kararıymış. Millet dolar/altın almasın tabii.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben genelde 2040 ve 2045 vadelerde işlem yapıyorum. İnternette yayınladıkları genel fiyat listesinde fiyatlama bulunuyor. Ancak internet sitesine girdiğimde dediğiniz gibi sadece daha kısa vadeli 2025-2030 arası kıymetler gözüküyor.
    ziraat online şubede uzun vadeler bulunmuyor maalesef, birkaç ay önce kur atağından önce hepsi vardı artık yok, param az olduğu için de müşteri temsilcisiyle uğraşmadım, ama paranız önemli değil pek ilgilenmiyorlar yazdığınız şekilde memur zihniyeti mevcut.

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    ziraat online şubede uzun vadeler bulunmuyor maalesef, birkaç ay önce kur atağından önce hepsi vardı artık yok, param az olduğu için de müşteri temsilcisiyle uğraşmadım, ama paranız önemli değil pek ilgilenmiyorlar yazdığınız şekilde memur zihniyeti mevcut.
    En önemli detaylardan birisi. Müşteri temsilcisi.Detaylı bilgiler için teşekkürler.

İşyatırımdan eurobond alımını denediniz mi? İnternet uygulamasında işbankası hesabından döviz alıp vermek yine müşteri temsilcisine mi bağlı? Ben tümüyle dijitalleşmişlerdir diye düşünmüştüm yanılmışım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    6) Viopta teminatımın yarısı kadar işlem yapmamı yarısını boşta tutmamı istedi müşteri temsilcisi.

Ziraat yatırımda da viopta dolar+altın 500 bin lira limiti var, müşteriyi korumak için koymuşlar bugün aradım rica ettim artıramazlarmış yönetimin kararıymış. Millet dolar/altın almasın tabii.
    Zor bir hafta geçirmişsiniz. Geçmiş olsun.

Altıncı madde oldukça saçmaymış. Ayrıca ziraatin'de müşteriyi korumaya çalışması tam komedi...
    Spekülasyon olacak ki piyasa oluşsun....
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    1) Üç tane uygulama var, arayüzlerine alışamadım beğenmedim, hepsi de ayrı bir işe yarıyor ama üçü de lazım oldu.

2) Para gönderip almayı kendim yapamıyorum, verilen ibana para gönderebiliyorum ama para çıkaramıyorum, müşteri temsilcisini arayıp ona söylemek lazımmış biz yapamıyormuşuz.

3) Hesaptaki paramı viop teminat hesabına yatıramıyorum, uygulamada seçenek var ama hata veriyor, müşteri temsilcisini arayıp ona söylemek lazımmış o yapıyormuş.

4) Hesabımdaki parayla fon alamıyorum, uygulamada seçenek var ama hata veriyor, müşteri temsilcisini arayıp ona söylemek lazımmış o yapıyormuş.

5) Komisyon oranlarını ziraatteki mevcut komisyonlarımın iki katı olarak verdiler ( bu da indirimli hali üstelik)

7) ücretsiz canlı fiyat göremiyordum 15 dakika gecikmeliydi arayıp söyleyince ancak tanımladı, ücretsiz derinlik/kademe bilgisi yine yoktu.

Bende iş yatırımda hesap açmıştım. Sizi bilmiyorum ama benim gibi küçük bir yatırımcıyı pek takmadıklarını söyleyebilirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 819/1000 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •