Sayfa 897/1000 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947997 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,169 - 7,176 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. 10% altın, 5% gümüş, 30% dolar (vadeli) , 15% eurobond, 40% hisseyim (yerli + yabancı tamamına yakını temettü hissesi) şu an.

Sağlam bir crash yersek 30% doları 10% civarına çekeceğim.

ytd

2. Herkese selam. Eurobond ve temettü amaclı yabancı hisse yatırımlarım var yalnız eurobond-hisse dağılımında kafamda soru işaretleri var. Şöyle ki şayet seçim sonucunda ülkede bir seyler değişirse dolar kuru ne olur düşerse ne kadar düşer?Eurobond olunca dolar dusse bile tahvilin dolar cinsinden degeri artar diye biliyorum ama hissede sonucta boyle birsey yok. Bu konuda benim gibi dusunceleri olan var mi varsa nasil dusunmek lazim.Simdiden tesekkurler

3. EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by Burak8753 Yazıyı Oku
    Herkese selam. Eurobond ve temettü amaclı yabancı hisse yatırımlarım var yalnız eurobond-hisse dağılımında kafamda soru işaretleri var. Şöyle ki şayet seçim sonucunda ülkede bir seyler değişirse dolar kuru ne olur düşerse ne kadar düşer?Eurobond olunca dolar dusse bile tahvilin dolar cinsinden degeri artar diye biliyorum ama hissede boyle birsey yok. Bu konuda benim gibi dusunceleri olan var mi varsa nasil dusunmek lazim.Simdiden tesekkurler
    Kur artışı enflasyon ve maaşlara yansıdıktan sonra fiyatların kolay kolay değişeceğini düşünmüyorum.
    Ha olduda çılgın para girişi oldu. Bu durumda ben merkez bankası olsam gelen parayı rezerve akıtırım. Bu durumda kurdaki gerileme sınırlı olur.
    Sonuç olarak konu merkez bankasının hangi seviyede kendini rahat hissedeceği ile ilgili.

4.  Alıntı Originally Posted by Burak8753 Yazıyı Oku
    Herkese selam. Eurobond ve temettü amaclı yabancı hisse yatırımlarım var yalnız eurobond-hisse dağılımında kafamda soru işaretleri var. Şöyle ki şayet seçim sonucunda ülkede bir seyler değişirse dolar kuru ne olur düşerse ne kadar düşer?Eurobond olunca dolar dusse bile tahvilin dolar cinsinden degeri artar diye biliyorum ama hissede sonucta boyle birsey yok. Bu konuda benim gibi dusunceleri olan var mi varsa nasil dusunmek lazim.Simdiden tesekkurler
    Siyasi/ekonomik büyük olaylar neticesinde finansal piyasalar hızlı oynayacaksa, bu genelde kurda daha sert etki yaratır. Eurobond fiyatlarındaki hareket kur değişimini yumuşatır ama terse geçiremez. Her zaman değil ama çoğunlukla böyledir. Yani mutlaka birinden birini öne alacaksanız; kur değişimine dair senaryolar üzerinden hareket edin.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

5.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Siyasi/ekonomik büyük olaylar neticesinde finansal piyasalar hızlı oynayacaksa, bu genelde kurda daha sert etki yaratır. Eurobond fiyatlarındaki hareket kur değişimini yumuşatır ama terse geçiremez. Her zaman değil ama çoğunlukla böyledir. Yani mutlaka birinden birini öne alacaksanız; kur değişimine dair senaryolar üzerinden hareket edin.
    Cevap icin tesekkurler secime kadar zaman da var zaten o zamana kadar neler yasanır neler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Kur artışı enflasyon ve maaşlara yansıdıktan sonra fiyatların kolay kolay değişeceğini düşünmüyorum.
    Ha olduda çılgın para girişi oldu. Bu durumda ben merkez bankası olsam gelen parayı rezerve akıtırım. Bu durumda kurdaki gerileme sınırlı olur.
    Sonuç olarak konu merkez bankasının hangi seviyede kendini rahat hissedeceği ile ilgili.
    Cevabiniz icin tesekkurler sn Westwind

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    ....
    Korkarım şu anda yine aynı sarmala giriyoruz. Bana göre bunun sebebi döviz azlığıdır.

Ve ileride bu döviz azlığı devam ederse ithalat vergilerinde artışları göreceğiz ki bunun ilk adımı geldi 1 Mayıs'tan itibaren kargo ile gelen ithal ürünlerde sınır 1500 eurodan 150 euroya indirildi. Eskiden 1500 euro'ya kadar tek maktu vergi alınıyordu, şimdi 150 euro üstünde devreye farklı vergiler de girecek. Bu da daha fazla vergi alınarak ithalatın azaltılmaya çalışılması demek.

https://www.cnnturk.com/ekonomi/1-ma...tirecek?page=2
    150 euro üstünde alışveriş yapanlar biraz beklemeye geçebilir, zira halen yürürlükte olan kanuna göre 1500 euroyu geçen ürünler için bir kaç kez gümrük müşaviri tutmak zorunda kalmıştım ve hatırı sayılır masraflar ödemiştim, şimdi bu sınır 150 euro:
    https://www.youtube.com/watch?v=TyRteah-6iw
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    150 euro üstünde alışveriş yapanlar biraz beklemeye geçebilir, zira halen yürürlükte olan kanuna göre 1500 euroyu geçen ürünler için bir kaç kez gümrük müşaviri tutmak zorunda kalmıştım ve hatırı sayılır masraflar ödemiştim, şimdi bu sınır 150 euro:
    https://www.youtube.com/watch?v=TyRteah-6iw
    Sistem patlamak üzere diye okumak lazım

Sayfa 897/1000 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •