Sayfa 861/1000 İlkİlk ... 361761811851859860861862863871911961 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,881 - 6,888 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Eurobond hazırbeyan nasıl doldurulur?

Eurobond vergilerini internet vergi dairesi üzerinden hazırbeyan sistemi ile nasıl doldurup, beyannamemizi verebiliriz.

2021 yılı için kupon gelirleri için beyan limiti 53.000 tl olarak tespit edilmiştir, eğer bu değerin üzerinde gelir elde edildi ise mart 2021 içinde bunun beyan edilmesi ve ilk taksidin mart ayı içinde ve ikinci taksidin de temmuz ayi içinde ödenmesi gereklidir.

2021 yılı için herhangi bir anapara satışı olduğu takdirde onun değerine bakılmaksızın kar oluştuğu durumlarda beyan edilmelidir.

#eurobond #vergi #hazırbeyan

Bu videoda iradi kismina hangi kurdan çevirip TL ye yazmak gerekir?

Bilgisayar ekrani daha dusuk cozunurluk 360p ile cekmistim, dosya cok buyuk olur nete kolay gitmez cekincesi ile ama dediginiz gibi 720p de yapilabilir. yaklasik 700mb filan dosya oldu sonra handbrake yazilim ile bu 60mb a kadar indi... ilk kisimda vergi dairesinin video su ile fikr veriyor sonra benim ufak ta olsa aciklamalarim var, 25dakikalik mutfakta cektifim bir video idi, mikrofon cok iyi degil filan...

Ama genel olarak fikr verecektir...
    Dedigim gibi cok zor bisi degil... yarin bende girer yollarim vergimi...

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    hocam izledim. elinize emeğinize sağlık. ancak sorun şu ki.. videonuzun çözünürlük seçeneklerinde 720p olsa da seçtiğimde 720p göstermiyor, takılıp kalıyor. dolayısıyla sadece 360p izlenebiliyor. bu kalitede de yazılar okunmaz halde oluyor. bilginize.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Kupon odeme gunu MB nin doviz alis kurunu not edin o deger ile odeme yapiyoruz...

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Bu videoda iradi kismina hangi kurdan çevirip TL ye yazmak gerekir?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4.  Alıntı Originally Posted by Gupilya Yazıyı Oku
    merhaba arkadaslar size bir soru soracagim. mevcut bankam ile papaz olduk hesaplarimi kapadim ancak eurobond yatirimim halen bankada bunu baska bankaya aktartabilir miyim? sonucta hisse senetleri aktarilabiliniyor, ama eurobond icin bir fikrim yok. simdiden tesekkurler yorumlariniz icin
    Eurobondları başka kuruma virman etmek mümkün ama genelde uğraşmamak için olmaz diyorlar forumda okuduğum kadarıyla.

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bilgisayar ekrani daha dusuk cozunurluk 360p ile cekmistim, dosya cok buyuk olur nete kolay gitmez cekincesi ile ama dediginiz gibi 720p de yapilabilir.
    720p seçeneği çalışıyor artık. teşekkürler

6. Selamlar,

2006 öncesi ihraç edilen eurobondlardan edilen satış kazançları 58bin liraya kadar gelir vergisine tabi değil. Peki ben bunu 2006 öncesi almış olmam gerekir mi ? yani 2022 yılı içerisinde bu bondu al sat yapıp kazanç sağlasam vergiden istisna olur mu ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,659
     Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    Abd 10y tahvil= 2.40
    2,50 olması sadece 2 iş günü sürdü.

bu işin içinden bu ekonomi politikasıyla ve bu kadrolarla nasıl sıyrılacağımızı çok merak ediyorum.
    şu an piyasadaki bütün fiyatlamalar bence sanal. tabeladaki dolar/tl 14,85 değeri ne kadar doğru? veya asgari ücret ara zammı sonrası neler olacak tahmin edemiyorum.

8. Yılbaşından beri 3.5 milyar dolar yabancının eurobond satışı var onun etkisi de yüksek buralarda olmasının fiyatlarda

Sayfa 861/1000 İlkİlk ... 361761811851859860861862863871911961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •