Sayfa 601/1000 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,801 - 4,808 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. bahsettiğimiz EB 10 gün önce kupon vermiş (17 yıl için 10 günü göz ardı edilebiliriz).. kalan 34 kuponu var..

sizin hesaba göre getiri oranı %6,30.. bankanın hesabına göre 6,51.. YTM formülüne göre 6,54 çıkıyor. sapma daha az. belki daha fazla örnekleme yapıp görmek gerekir. bilemedim..

2. sn creedwar..

ince/kesin YTM hesabının zorluğundan dolayı ben artık daha önce de dediğim gibi alacağım kurumun verdiği orana bakıyorum. ancak bugün karşılaştığım ve iş yatırımdaki “muhteşem” MT min hiçbir fikri olmadığını, sorduğu kişilerin de farklı olmadığını anladığım şu sorudan dolayı durduk yere kafa patlatmak zorunda kaldım.

konu ikinci el sabit kuponlu YP(USD) DİBS alımı..

vade: 25/08/23
    yıllık kupon oranı (1,875 x 2)= 3,75

iş yatırım/bankasında satıcı yok. en son 1 ay kadar önce 100,875 ten işlem görmüş.. alış yazacağız, olura biri satar diye. atıyorum.. yıllık 3,60 getiri oranı için yazacağımız alış fiyatı ne olmalı? DİBS te alış kirli mi temiz fiyattan mı yazılır vs vs.. acı ama bunların cevaplarını verebilecek bir allahın kulu yok iş yatırımda.

bundan bütün bu hesaplara tekrar kafa yormam vs aslında :)

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sn creedwar..

ince/kesin YTM hesabının zorluğundan dolayı ben artık daha önce de dediğim gibi alacağım kurumun verdiği orana bakıyorum. ancak bugün karşılaştığım ve iş yatırımdaki “muhteşem†MT min hiçbir fikri olmadığını, sorduğu kişilerin de farklı olmadığını anladığım şu sorudan dolayı durduk yere kafa patlatmak zorunda kaldım.

konu ikinci el sabit kuponlu YP(USD) DİBS alımı..

vade: 25/08/23
    yıllık kupon oranı (1,875 x 2)= 3,75

iş yatırım/bankasında satıcı yok. en son 1 ay kadar önce 100,875 ten işlem görmüş.. alış yazacağız, olura biri satar diye. atıyorum.. yıllık 3,60 getiri oranı için yazacağımız alış fiyatı ne olmalı? DİBS te alış kirli mi temiz fiyattan mı yazılır vs vs.. acı ama bunların cevaplarını verebilecek bir allahın kulu yok iş yatırımda.

bundan bütün bu hesaplara tekrar kafa yormam vs aslında
    yani şuanki fiyatlarla eurobond bulmak zormu? bende düşsünde alayım diyodum 200 bin nominal almak ıcın devlet mi şirket eurobondumu bulmak kolay olur

4. Bu sene ilk defa eurobond faiz geliri icin beyanname verecegim.

Hazir beyan sisteminde ilgili kutucukta eurobond'un ihrac tarihini soruyor. Ihraç tarihini bir türlu bulamadim. Bankanin kendi sitesinde yok. Is yatirimin bultenini inceledim orada da yok ...nasil bulacagim bilen var mi acaba.

Bir baska konu ihracci'nin unvanini , kimlik no'sunu cinsini cibiliyetini soran iki tane kutu var...bunlardan birine "hazine " yazsak yetiyor mu....

Son sorum,
    Ayni eurobond'u farkli bankalardan aldiysak iki ayri satir mi açılacak yoksa birlestirilecek mi.???

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

5. 1. https://www.hmb.gov.tr/kamu-finansmani-istatistikleri

2. Arama kutucuğuna tahvil yazın.

3. "Merkezi Yönetim Yurt Dışı Tahvil İhraçları"

4. ISIN kodundan ilgili tahvili bulursunuz.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Alıntı Originally Posted by aykut32 Yazıyı Oku
    yani şuanki fiyatlarla eurobond bulmak zormu? bende düşsünde alayım diyodum 200 bin nominal almak ıcın devlet mi şirket eurobondumu bulmak kolay olur
    Ziraat Bankasını kullanıyorum şu ana kadar istediğim EB u alırken herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sadece 2031 tarihli yakın tarihte ihraç olan EB yi hiçbir şekilde alış listesinde göremiyorum. Diğerleri mevcut oluyor hep. İş bankasında ise elde mevcut olanları/olmayanları görebiliyorsunuz. Bazılarına alış giremiyorsunuz haliyle.

7. Sn. JonDowes,

ISIN kodunu buldum ama bu kodu kullanarak ihrac tarihini nasil bulacağımı anlayamadım.
    Buldugum ISIN kodu " US900123AW05"
    .
     Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    1. https://www.hmb.gov.tr/kamu-finansmani-istatistikleri

2. Arama kutucuğuna tahvil yazın.

3. "Merkezi Yönetim Yurt Dışı Tahvil İhraçları"

4. ISIN kodundan ilgili tahvili bulursunuz.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : WYATT EARP; 16-03-2021 saat: 12:29.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

8.  Alıntı Originally Posted by aykut32 Yazıyı Oku
    yanlış anladınız sn aykut32.. benim bahsettiğim ikinci el YP DİBS, yani yabancı para cinsinden devlet iç borçlanma senedi. eurobondda beyan sınırına yakın olduğumdan bunlara bakıyorum.

Sayfa 601/1000 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •