Sayfa 516/1000 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    USD Eurobond'ları bankadan bankaya virmanlayabiliyor muyuz?
    Virmanlanabiliyor diye duymuştum, sanırım @british virmanlamıştı. Ama hangi banka ne gibi bir zorluk veya maliyet çıkarır. (veya ücretsiz halleder) biraz muamma.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. Birkaç cevap...

Garanti: gelen döviz havale maliyeti %0.60, min 28$ max $160. sitesinde yazıyor; tüm büyüklerde yazar.

Swift: uluslararası mesaj kodu, dolara has bir şey değil. konvertibl pek çok döviz swift mesajı ile yollanır ancak yol aldığı sistem parasının merkez bankası (ve muhabir bankalarıdır)

Tahvil virmanı: Her tür tahvil (maliyetine katlandıgınız sürece) yurtiçi ve yurtdışı saklayacılara virmanlanabilir.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

3.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Birkaç cevap...

Garanti: gelen döviz havale maliyeti %0.60, min 28$ max $160. sitesinde yazıyor; tüm büyüklerde yazar.

Swift: uluslararası mesaj kodu, dolara has bir şey değil. konvertibl pek çok döviz swift mesajı ile yollanır ancak yol aldığı sistem parasının merkez bankası (ve muhabir bankalarıdır)

Tahvil virmanı: Her tür tahvil (maliyetine katlandıgınız sürece) yurtiçi ve yurtdışı saklayacılara virmanlanabilir.
    -Tahvil virmanı maliyeti kabaca hangi aralıkta dalgalanır? (min maks)

- Garanti bankasında CG37 tahvili için diğer bankalara göre (iş yatırım da dahil) çok daha düşük bir fiyat vardı. Hatta Lüksemburgtaki borsada en düşük fiyat dün 88.58 gözüküyordu. O fiyatın da altına almam mümkün oldu (88.50 temiz)
    (zamanlama olarak TEB (89.5) ve işbankasının (89.3) fiyatı aynı anlık, işyatırım (89.1) ve lüksemburg borsasının (88.58) dünkü fiyatlardı)

Garanti bankası eurobond işlemlerinde tahmin ettiğimden daha büyük bir hub olabilir mi?

Ben hep işbankası ve işyatırıma konsantre oldum . Ama son aylarda bu ikisinin fiyatlarının daha az rekabetçi olduğunu görüyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

4.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Virmanlanabiliyor diye duymuştum, sanırım @british virmanlamıştı. Ama hangi banka ne gibi bir zorluk veya maliyet çıkarır. (veya ücretsiz halleder) biraz muamma.
    Teşekkürler, eurobond virmanlamanın bazı bankalarda ücretsiz olduğu bilgisi de geldi. Öncesinde konuşmak gerekiyor sanırım.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. arkadaslar US900123AL40 ve US900123CY43 arasında kaldım almak için https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=2378 sitesinden hesaplama yatıgımda kupon ödemelerinde ucurum var bu işten çok anlamıyorum bir bilen anlatabilirmi...

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Çok kafanızı yormayın, eurobondlar arasında kaydadeğer bir farklılık yok, biri diğerine göre çok daha cazip bir getiri sunuyor onu bulayım diye düşünmeyin, piyasa hepsini dengelemiş, vade uzadıkça getiri ufak ufak artar, yani 20 yıllık bononun getirisi 10 yıllıktan, 10 yıllık da 5 yıllıktan biraz daha yüksektir.
    Yine de karşılaştıracağım diyorsanız tüm bankalar getiri oranını yazar (yield), yüksek olanını seçin.
    Kafa yoracağım derseniz de iyice çalışıp öğrenirsiniz, o zaman kupon oranlarına, vergi dilimlerine, kupon tarihlerine göre kendiniz zaten anlayarak ince ayar ve seçim yaparsınız.
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Teşekkürler paylaşım için. Bu Eurobondları neden mobilden alamıyoruz acaba? İş ve teb bankacılık mobilde gözükmüyor. Var mı başka bankaların mobilinde?

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
     Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    Ben mevcut Eurobond portfoyumde cesitlendirme yapmak istedigim icin asagidakileri takibime almistim; bugun saat 12:05 civari HSBC'den aldigim kirli fiyatlarini paylasabilirim:

15.01.2030 vadeli US900123AL40 --- 129.719
    14.02.2034 vadeli US900123AT75 --- 101.825
    17.03.2036 vadeli US900123AY60 --- 89.740

Gerekli alimlari tamamladim. Av sezonumuz simdilik kapanmistir.

Bilgi notu: bu Eurobondlarin hicbiri Garanti'de satista degil.
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Ben soyle anlatayim
    kupon da kesinlikle eline gececen para miktaridir
    diyelim ki kupon orani yuzde 4
    sen bu yuzde 4u aliyorsunuz cds isterse 1000 isterse 100 olsun
    tamam mi
    digerine gelelim yield 6.18 mi yazmis o zaman
    senin 100 e 6.18 lik yillik kazancin olacak imis... buraya kadar ok mi
    ok ise sikinti yok
    2030un getirisi 8.13 su ara ama....

ek bir ornek daha

bunun degeri 1050 olsun ama kuponu da %6 olsun
    100 de 6 ise sen ne alirsin 60 dimi
    kupon gunu bunun degeri 990 olur ok mu simdi daha clear mi hersey
     Alıntı Originally Posted by blackmagic Yazıyı Oku
    arkadaslar US900123AL40 ve US900123CY43 arasında kaldım almak için https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=2378 sitesinden hesaplama yatıgımda kupon ödemelerinde ucurum var bu işten çok anlamıyorum bir bilen anlatabilirmi...
    US900123AL40 ile ilgili geçmişte konuşulmuştu. Onları inceleyebilirsiniz.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by blackmagic Yazıyı Oku
    arkadaslar US900123AL40 ve US900123CY43 arasında kaldım almak için https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=2378 sitesinden hesaplama yatıgımda kupon ödemelerinde ucurum var bu işten çok anlamıyorum bir bilen anlatabilirmi...
    AL40'ın getirisi hafifi yukarı gibi gözükse de getiri anlamında aralarında uçurum yok.

Ancak çok cüzzi daha fazla getiriyor gibi gözüken AL40'ı alırken çok dikkatli olmak gerekir. Zira eğer üst vergi dilimine giriliyorsa (%35 %40 lık dilim) o zaman AL40'ın efektif getrisi keskin düşüş gösterir. Ve CY43 çok avantajlı hale gelir.

Eurobond basit bir enstruman değil ve vergilendirmesini de efektif getiri hesabına dahil etmek gerekir.

NOT: Kısaca eğer yıllık kupon faizi ve diğer gelirler (kira, şirket temmettü ödemesi v.b) 1 yıl içinde 40.000TL'yi geçecekse kesinlikle CY43 çok daha avantajlıdır. AL40 çok dezavantajlı duruma düşer.
    Ayrıca kıymetin ne kadar elde tutulmak istendiği de bir parametredir.

Ekleme:AY40 değil AL40 olacaktı düzelttim.

8. çok teşekkürler...

Sayfa 516/1000 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •