Sayfa 381/637 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bende var aylık azar azar alıyorum yapıkredi abd teknoloji fonu ile akbank avrupa hisseleri, şimdilik memnunum

ama vergi muhabettini bilmiyorum umarım sadece%2,5-3lük fon gideri kesilir. Akbanktaki fonda yatırımcı sayısı 600 küsür baya talep az umarım vergiden patlamayız

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Satarken kardan %10 stopaj ödeyeceksiniz.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Temel analiz konusunda bir soru sormak istiyorum, yorumlayabilecek varsa sevinirim. Özellikle Sn. Cautionary ve Sn. Dudu.

İki şirket düşünelim; bir tanesinin özkaynak karlılığı yüksekken(40%) faaliyet karlılığı ve kar marjı 5-6% seviyelerinde. Diğerinin de özkaynak karlılığı yükseliş trendi içerisinde ve diğer şirkete göre nispeten düşükken(25-30% seviyesinde) faaliyet karlılığı ve kar marjı 20% seviyelerinde.

Bu durumu iki şirketi karşılaştırırken nasıl yorumlarsınız veya bu durum iki şirket hakkında bize bir şeyler söyler mi?

Teşekkürler.
    Hangi kritere bakarsak bakalım, önemli olan trendin nasıl olduğu..mümkünse zarardan kara geçen ve bunu yıldan yıla arttıran hisseler tercih edilmeli...bir de doyum noktasına gelmiş olabilir hisse, buna çok dikkat etmek lazım...25-30-40% brüt kar marjı trendi olan bir hisse muhtemelen doyuma doğru gidiyordur, hele hele temettu verme gibi bir eğilimi de yoksa firmanın yavaş yavaş uzaklaşmak gerekebilir.

3. ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

http://m.milliyet.com.tr/amp/yazarla...mara--2616288/

Ne dolar, ne borsa, altın bir numara..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by butlan Yazıyı Oku
    http://m.milliyet.com.tr/amp/yazarla...mara--2616288/

Ne dolar, ne borsa, altın bir numara..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    en yüksek temettü verimi ISYAT demişler topikte adı bile geçmiyor.

yurtdışında da bu iş böyle mi acaba temettü için sanayi şirketleri mi gözde.

bir de foruma ANHYT aldım demiştim bugün ba dedim aldığımdan beri 6% artmış, şahsen düşmesini tercih ederdim

daha yeni başladığım için bu ayda az da olsa alacağım.

5. Ismarlama bir yazı olmuş sanki.

Bist100 endeksi ile herhangi bir hissenin getirisi bir değildir. 10 yılda Bist100 ne kazandırmış, Aselsan, Tüpraş, Hektaş, Soda, Egeen, Toaso, Froto, Kords, ne kazandırmış bir de öyle yayınlasınlar.

Ne dolar, ne altın, ne euro, hisse bazlı bakmak lazım olaya.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Ismarlama bir yazı olmuş sanki.

Bist100 endeksi ile herhangi bir hissenin getirisi bir değildir. 10 yılda Bist100 ne kazandırmış, Aselsan, Tüpraş, Hektaş, Soda, Egeen, Toaso, Froto, Kords, ne kazandırmış bir de öyle yayınlasınlar.

Ne dolar, ne altın, ne euro, hisse bazlı bakmak lazım olaya.
    Bu detaylara hakim olamayan insanlar için basit bir değerlendirme yapılmış. Adam borsadan anlamıyor tek bildiği altın, dolar , mevduat az biraz da borsa bu adama hisse senedi dersen endeksten anlar.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bende var aylık azar azar alıyorum yapıkredi abd teknoloji fonu ile akbank avrupa hisseleri, şimdilik memnunum

ama vergi muhabettini bilmiyorum umarım sadece%2,5-3lük fon gideri kesilir. Akbanktaki fonda yatırımcı sayısı 600 küsür baya talep az umarım vergiden patlamayız

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Teşekkürler, 2-3%'lük fon gideri + vergi derken asterı yüzünü geçebilir. İyi araştırmak lazım..

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hangi kritere bakarsak bakalım, önemli olan trendin nasıl olduğu..mümkünse zarardan kara geçen ve bunu yıldan yıla arttıran hisseler tercih edilmeli...bir de doyum noktasına gelmiş olabilir hisse, buna çok dikkat etmek lazım...25-30-40% brüt kar marjı trendi olan bir hisse muhtemelen doyuma doğru gidiyordur, hele hele temettu verme gibi bir eğilimi de yoksa firmanın yavaş yavaş uzaklaşmak gerekebilir.
    Teşekkürler, aslında iki hissede de trend gayet olumlu gözüküyor. Ancak birinin net kar oranı düşük olmasına rağmen diğerine göre özkaynak karlılığı bariz yüksek olması nedeniyle dikkatimi çekti ve bunu nasıl yorumlayabilirim diye merak etmiştim.

8. orta ve uzun vadeli düşünecek olursak bist-30 şirketleri en cazip yatırım aracıdır. Thyao, aselsan, tüpraş, otokar, ford gibi ve bunların yanında hikayesi olan asuzu ve karsanı da göz önüne almak lazım. Yatırım tavsiyesi olarak algılamayın. Sadece tarihe not düştüm.

Sayfa 381/637 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •