Sayfa 420/637 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Sn. Cautionary

Döviz tutmak yerine daha az capital ile döviz vadeli yapıp kalan parayı değerlendirmek istiyorumda döviz vadeli de en yakın vade mi en son vade m alınır ?

Mesela 12/18 vade 4,16 dan işlem görüyor ben bunu bugun alsam ve dolar 3,80 den 4e gitse yıl sonuna dogru yaklaşırken.
    4,16daki vadeli, 4,5a doğrumu yol alır? Yoksa 4 e doğru yakınsayarak bana zarar mı yazdırır?

Herzaman yakın vade gitmek mi mantıklı?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben de öyle yapıyorum zaten...Vadeli döviz piyasasında alım yapıyorum. Mesela 100.000 tl lik bir dolar bulundurmak istiyorsam portföyde, 100 bin bağlamıyorum, 5-6 bin tl bağlıyorum...kalan kısım da likit fonda bekliyor.

Ben strateji olarak en likit vadede poz açıyorum....çok ileriye dönük vadelerde, alım satım az olduğu için pozisyon kapamak istediğinde likidite sorunu olabiliyor...çift aylar, genelde en aktif vadeler oluyor...mesela şu an mart ve nisan vade en yakın vadeler, nisan vadede daha fazla pozisyon var.

ama önemli bir uyarı yapayım...buralarda işlem yapmak için biraz deneyim gerekir....işlem yapmaya başlarken bir kaç ay 1 kontrat ile işlem yapın, kar zarar hesabı, risk vs piyasayı öğrenin...yoksa yanlış vadede pozisyon açmak, alım yerine satım yapmak vs gibi iş kazaları ile karşılaşabilirsiniz.

Son olarak..döviz ileri vade fiyatlaması tamamen spot fiyat+faiz farkı şeklinde oluşuyor...bu fiyatlama çok az sapar...vade yaklaştıkça faiz farkı azalacağı için zamanla makas kapanır ve spotla vadeli aynı fiyata gelir vade sonunda.

2.  Alıntı Originally Posted by Fishon Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun sayın Cautionary. Bir sorum olacak. fiyat ilk x alım fiyatınızdan daha aşağılara düşerse mi diğer x alımlara başyalacaksınız? Buradaki stratejiniz nedir? Örneğin ilk alım fiyatından yükselirse diğer x alımlar beklemeye mi geçiyor?
    kesinlikle x ile başlıyorum ve hedef 10x e ulaşmayı planlıyorum...ama nasıl bir alım stratejisi olacağı hisseye göre değişiyor...mesela hisse uzun vadeli desteklerine yakındır, çok önemli bir seviyededir ve buranın kırılması teknik olarak zordur...bu durumda ikinci ya da üçüncü alımımı x değil 2x lot yapabilriim.

ya da piyasa kısa sürede ciddi bir düşüş yaşamıştır, benim alım planladığım hissede ciddi oranda düşmüştür...bu durumda 3x, 4x alım bile yapabilirim.

normal şartlarda, aşağı ya da yukarı %5-10 arası hareket ettikçe hisse x lot daha alıyorum...aynı seviyelerden bir den çok alım yapmıyorum...hareket şart....bu nedenle uzun süre dar bir bantta takılan hissede muhtemelen 5x lot un üzerine çıkamam...zaten böyle bir hisse muhtemelen 1-2 sene sonra portföyden çıkar.

3. SAĞLIĞIMIZLA ilgili lütfen dikkat edelim

Mehmet Şapçı; İçinde NBŞ (Nişasta Bazlı Şeker), Tatlı Zehir olarak nitelenen Mısır Şurubu bulunan gıdalar Kanser nedenidir.
    Ambalajlarda glikoz, fruktoz, şeker, şurup veya anlaşılmaz kodlarla belirtilerek tüketiciden gizlenmektedir.
    Tüm ambalajlı gıda ürünlerinde sadece NBŞ olarak yazılmalıdır.

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    SAĞLIĞIMIZLA ilgili lütfen dikkat edelim

Mehmet Şapçı; İçinde NBŞ (Nişasta Bazlı Şeker), Tatlı Zehir olarak nitelenen Mısır Şurubu bulunan gıdalar Kanser nedenidir.
    Ambalajlarda glikoz, fruktoz, şeker, şurup veya anlaşılmaz kodlarla belirtilerek tüketiciden gizlenmektedir.
    Tüm ambalajlı gıda ürünlerinde sadece NBŞ olarak yazılmalıdır.

Bunlardan kurtuluş yok.Şu anda en önemli sorunlarımızdan biri şeker fabrikalarının özelleştirmesi.Akşam açın bakın televizyonlara heryerde ittifaktı seçimdi oy pusulasıydı şuydu buydu tartışılıyor.Neden AKP nin oy deposu olan şehirlerde binlerce kişiyi olumsuz etkileyecek şeker işi konuşulamıyor.Küresel parababaları o kararı çoktan vermiş te ondan.Bu iktidar yerli ve milliyiz diyor ,aslında seçim mantığı açısından oy kaybına neden olacak bu kararı almaya neden mecbur bırakılıyor bunları düşünmek ve tartışmak lazım. Ama olur mu hiç marabaların düşünmesine ne gerek var di mi yesinler içsinler NBŞ li yiyecek ve içecekleri kendileri de çocukları da kanser olsun bir de ilaç satalım di mi mantıklı olan o kapitalizm açısından .Neyse belki reis ne özelleştirmesi ben karşıyım o işe der olay biter bekleyelim bakalım.

5. Arkadaslar slm. Katmr hissesiyle ilgilenen var mi ? Topicteki bir cok arkadas icin patron kriterinden sinifta kalacagini biliyorum. %100 bedelli %200 bedelsiz acikladi. Eger ilgileneniz varsa veya bos zamannda bir bakacak olan yorumlarini merak ediyorum.

SM-A310F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. 10 yıl önce 6 Mart 2008 tarihinden Tüpraş Toaso Türk traktör otkar Ford oto Arçelik bunlardan
    10'ar bin liralık alım yaptığımızı farzedelim bugünkü ortalama portföy değeri 1648000 olacaktir. Bu miktarın 1123000 u temettü şeklinde bize verilecektir

.(Örneğin 10 bin TLik Tüpraş bugün için 416.458 yada 10 bin lik arçelik bugün 80.110 tl değerinde olacaktı )

eğer o tarihte dolar almış olsaydık doların değeri 189 bin lira olacaktı.

Hesaplama min doğru olduğunu farz edip " boşuna mi kasiyoruz " sormadan edemiyorum güvenilir hisse olduktan sonra hertürlü kazanıyor sun ?

Siz ne dersiniz ?

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by mehmetim123 Yazıyı Oku
    10 yıl önce 6 Mart 2008 tarihinden Tüpraş Toaso Türk traktör otkar Ford oto Arçelik bunlardan
    10'ar bin liralık alım yaptığımızı farzedelim bugünkü ortalama portföy değeri 1648000 olacaktir. Bu miktarın 1123000 u temettü şeklinde bize verilecektir

.(Örneğin 10 bin TLik Tüpraş bugün için 416.458 yada 10 bin lik arçelik bugün 80.110 tl değerinde olacaktı )

eğer o tarihte dolar almış olsaydık doların değeri 189 bin lira olacaktı.

Hesaplama min doğru olduğunu farz edip " boşuna mi kasiyoruz " sormadan edemiyorum güvenilir hisse olduktan sonra hertürlü kazanıyor sun ?

Siz ne dersiniz ?

Hisselerin düzeltilmiş fiyatları üzerinden alım hesabı yapmış olma ihtimaliniz var mı?

8.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Hisselerin düzeltilmiş fiyatları üzerinden alım hesabı yapmış olma ihtimaliniz var mı?
    Koç un sitesinden hisse hesaplama modulunden yaptim

Sayfa 420/637 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •