Sayfa 456/637 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Şöyle örnekleyeyim:
    X şirketinin ortaklık yapısı :
    A kişisi: % 40
    B kişisi: % 35
    Halka açık: 25
    Ödenmiş Sermaye: 1.000.000 ise
    A kişisi 400.000, B kişisi 350.000 Halk ise 250.000 lot hisseye mi sahiptir ?

2.  Alıntı Originally Posted by hendeseci Yazıyı Oku
    Haklısınız ödenmiş yazmam gerekirken öz sermaye yazmışım. Peki bu hisse sayısı kurucularında dahil bütün hisseleri kapsar mı?
    Bildiğim kadarıyla evet.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by hendeseci Yazıyı Oku
    Şöyle örnekleyeyim:
    X şirketinin ortaklık yapısı :
    A kişisi: % 40
    B kişisi: % 35
    Halka açık: 25
    Ödenmiş Sermaye: 1.000.000 ise
    A kişisi 400.000, B kişisi 350.000 Halk ise 250.000 lot hisseye mi sahiptir ?
    Evet öyledir. Bu 1 mn lot hisse de kendi arasında A, B, C vs diye de ayrıca ayrılabilir.

Örneğin şirket kurucu ortaklarına özel toplam 10.000 lot A grubu hisse, borsada işlem görmeyen ve blok olarak Citibank'a satılmış 100.000 lot B grubu hisse, kalanı da borsada işlem gören halka açık C grubu şeklinde yapabilirler.

Yalnız şunu unutmayın, MKK'dan hisselerinize bloke koyarsanız hemen işleme alınıyor. Ancak baktınız Turp Turump bi dangozluk etti, piyasa cortladı, aman hisselerimi satayım blokeyi kaldırayım derseniz geçmiş olsun, bloke kaldırma işlemini onayladığınız anda ertesi gün çözülüyor. Bunu unutmayın.

4. Sağolasın Oralet hocam..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,266
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Evet öyledir. Bu 1 mn lot hisse de kendi arasında A, B, C vs diye de ayrıca ayrılabilir.

Örneğin şirket kurucu ortaklarına özel toplam 10.000 lot A grubu hisse, borsada işlem görmeyen ve blok olarak Citibank'a satılmış 100.000 lot B grubu hisse, kalanı da borsada işlem gören halka açık C grubu şeklinde yapabilirler.

Yalnız şunu unutmayın, MKK'dan hisselerinize bloke koyarsanız hemen işleme alınıyor. Ancak baktınız Turp Turump bi dangozluk etti, piyasa cortladı, aman hisselerimi satayım blokeyi kaldırayım derseniz geçmiş olsun, bloke kaldırma işlemini onayladığınız anda ertesi gün çözülüyor. Bunu unutmayın.
    Bloke koyma aksam 20.00 den sonra blokaj kaldirma 10-20 dk sonra benim hatirladigim..
    Araci kurumun MKK sistemine baglanip son durumu guncellemesi nedeni ile siz blokajin kaldirildigini goremeyebilirsiniz.
    Syg,

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bloke koyma aksam 20.00 den sonra blokaj kaldirma 10-20 dk sonra benim hatirladigim..
    Araci kurumun MKK sistemine baglanip son durumu guncellemesi nedeni ile siz blokajin kaldirildigini goremeyebilirsiniz.
    Syg,
    Ağabey İşbankası kurumum. Blokaj vardı hisselerimde. Hisselerimden birisi %7 falan prim yaptı aniden, dur satayım nasılsa geri gelir dedim. MKK'ya girip blokajı kaldırmama rağmen satamadım. Aradım İşbankası'nı, ertesi gün kalkıyor dedi blokaj. Olur mu yaa, ben şimdi zarar edicem, ne demek ertesi gün falan filan diye şarlayınca 2 dakika bekleyin dedi bir üst amiri hanıma bağladı.

O da dedi ki, bu defalık ilk ve son kez olmak üzere açıyorum blokajınızı zarar etmeyin diye, ama bir daha olmasın. Blokaj ertesi gün kalkar.

Bu olay bir kaç yıl önceydi. Geçen başka bir sayfada bir arkadaş da bunu yazdı, o da satamamış blokajı çözdüğü halde. Şu anda kural değişti mi bilemiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,266
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Ağabey İşbankası kurumum. Blokaj vardı hisselerimde. Hisselerimden birisi %7 falan prim yaptı aniden, dur satayım nasılsa geri gelir dedim. MKK'ya girip blokajı kaldırmama rağmen satamadım. Aradım İşbankası'nı, ertesi gün kalkıyor dedi blokaj. Olur mu yaa, ben şimdi zarar edicem, ne demek ertesi gün falan filan diye şarlayınca 2 dakika bekleyin dedi bir üst amiri hanıma bağladı.

O da dedi ki, bu defalık ilk ve son kez olmak üzere açıyorum blokajınızı zarar etmeyin diye, ama bir daha olmasın. Blokaj ertesi gün kalkar.

Bu olay bir kaç yıl önceydi. Geçen başka bir sayfada bir arkadaş da bunu yazdı, o da satamamış blokajı çözdüğü halde. Şu anda kural değişti mi bilemiyorum.
    Isbankasi farkli bir kurum.
    Muhtemelen son duruma bakmistir MKK dan ve blokajin kalktigini gorup oyle izin vermistir.
    MKK ile araci kurumun sisteminin synch edilmesi her araci kurumda farkli oluyor.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,266
    Bu Hekts'in grafik pahali mahali gidiyor.
    Bu durum bana unlu yatirimci ve yasam feylezofu Halil Buhur'un su unlu ozdeyisini hatirlatti.
    "Giden kagit gitmeye duran kagit durmaya devam eder."
    2018 basinda Hekts ve Brisa ikisi de 7.00 TL. idi.
    Birisi durmaya digeri ise gitmeye devam ediyor.
    2021 basinda Allah izin verirse bakacagiz 3 yilda kim ne kadar prim yapmis @Cauti.
    Syg,

Sayfa 456/637 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •