Sayfa 114/637 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 905 - 912 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. herseyi tartışmaya hazırım hısse ozelınde, GM - USD vb... ama burada ağırlıklı olarak sanırım hısse uzerınde duracağız. once temel analız sonra teknık analız sonra zamanlama detayları...

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Ben de boyle bir imkan yok, buna en yakin sirketleri bulalim diyorum.

Ancak hisseleri yazmak istemiyorum, cunku dunyadan haberi olmayan birileri cikip ipe sapa gelmez seyler yaziyor.

Bir dusunun yilda %12 getirisi olan bir hissenin piyasa degeri icin , enflasyon kadar getirmis bir sey kazanmamis bu fiyat etmez diyebiliyor.

Oysaki o sirketin bir fabrika oldugunu, alet ekipman ve sistemlerinin her yil yeniden degerleme ile degerlendigini dusunemiyor ama konut icin hic yoksa enflasyona karsi en saglam bu diyor.

Yani kurulmus bir fabrikanin degeri ile konut degeri adamin gozunde farkli.

Nasil anlatacaksiniz.

2. Sayın HSIM,
    Hisselerle ilgili bir sitede emlak yorumu yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum. Neticede herkes burada hisse yatırımı için bulunmakta. Fakat, bence emlak da, hisse gibi yatırım araçlarından biridir. Neticede, aldığım riske göre elde ettiğim getiri hangisinde yüksekse ona yatırım yaparım. Emlak için bir benchmark koydum. Katılır veya katılmazsınız. Eğer borsa gibi riskli bir yatırım aracına giriyorsam getirisi, emlaktan iyi olmalıdır. Doğru, emlak için vakit harcamak gerekir. Fakat aynı şey hisseler için de geçerlidir. Teknik, temel analiz, gelişmeleri takip et, forumlarda yaz vb. Temettü getirisi ile geçinen hiç kimse görmedim, fakat kira getirisi ile geçinen pek çok insan gördüm. Bu sebeple sadece şeytanın avukatlığını yapıyorum. Temmettü ile geçinen kişiler görseydim belki de bu kadar kuşkucu olmazdım.

3. Bence her konuda getirileri abartma, götürüleri de küçültme alışkanlığımız var. Tam tersini yapmamız lazım. Mevduat faizinde 13,8 tavan oran bir büyük özel banka için, onu da belli bir vadeye ve belli tutara veriyor.
    Bu oranın da %15 stopajı var hem de getiriden direk tahsil ediyor. Yani gerçek getirisi, 13.8X0.85 = 11,73. Enflasyon %10 üzeri ise ki öyle, vadeli mevduat direk eksi çalışıyor demektir.

Et fiyatına bakın, dünyada 20 TL her yerde, bizde 70 TL, enflasyon %10 öyle mi?

4. [QUOTE=Mann;1091154]Sayın HSIM,
    Hisselerle ilgili bir sitede emlak yorumu yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum. Neticede herkes burada hisse yatırımı için bulunmakta. Fakat, bence emlak da, hisse gibi yatırım araçlarından biridir. Neticede, aldığım riske göre elde ettiğim getiri hangisinde yüksekse ona yatırım yaparım. Emlak için bir benchmark koydum. Katılır veya katılmazsınız. Eğer borsa gibi riskli bir yatırım aracına giriyorsam getirisi, emlaktan iyi olmalıdır. Doğru, emlak için vakit harcamak gerekir. Fakat aynı şey hisseler için de geçerlidir. Teknik, temel analiz, gelişmeleri takip et, forumlarda yaz vb. Temettü getirisi ile geçinen hiç kimse görmedim, fakat kira getirisi ile geçinen pek çok insan gördüm. Bu sebeple sadece şeytanın avukatlığını yapıyorum. Temmettü ile geçinen kişiler görseydim belki de bu kadar kuşkucu olmazdım.[/QUOTE]

Koc grubu, Sabanci grubu, AEH grubu tum aile fertleri bu sirketlerden maas aliyor olmali.

Benim boyle bir mantiga yazacak hic bir seyim olamaz.

5. Mantığınız anlayamadım. Hisse sahibi olmakla patron olmayı karıştırıyorsunuz sanırım. Çevrenizde temettüyle geçinen varmı diye sordum, Ali Koçu örnek verdiniz. Neyse daha fazla yanıt yazmayacağım bu konuyla ilgili.

6. Enflasyonu kaç kabul ediyorsunuz reel getiri yılda % kaç ve üzeridir sizce

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Ernesto Yazıyı Oku
    Enflasyonu kaç kabul ediyorsunuz reel getiri yılda % kaç ve üzeridir sizce

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    %10 alınabılır...yok aslında daha yüksek filan, bu toplara girmeye gerek yok...herkesin tüketim şekline göre hissettiği enf farklı olabilir... ortalama bir değer alacaksak herseye rağmen en makulü tuik in açıkladığı rakamları kullanmak.

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    %10 alınabılır...yok aslında daha yüksek filan, bu toplara girmeye gerek yok...herkesin tüketim şekline göre hissettiği enf farklı olabilir... ortalama bir değer alacaksak herseye rağmen en makulü tuik in açıkladığı rakamları kullanmak.
    TUIK'i dikkate alalim peki, ya emekli maaslarina yapilan zam oranlarina bir bakin, ikisi birbirini tutmali degilmi ?

Bilancolara uygulanan yeniden degerleme deger artis yuzdesini nasil bulacaksiniz.?

Muteahhit agzini actimi, gecen seneki demir cimento fiyatlari ile bugun ku fiyatlar ayni mi diye soruyor.

Haklimidir, haklidir.

O halde bu satislarin gerceklesmesi lazim, neden satilmiyor dersiniz ?

Sayfa 114/637 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •