Sayfa 98/637 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 777 - 784 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Sn. Trade Shark ve Cauti ,

O tarihte İstanbul dışında olmam sebebi ile kongreye kayıt yaptıramıyorum. Eğer kongre izlenimlerinizi paylaşma nezaketini gösterirseniz forumdaşlar olarak faydalanabiliriz.

Teşekkürler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,659
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    https://www.sermayepiyasalarikongresi.org.tr/

14-15 Kasımda Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi var. Güncel konular hakkında fikir sahibi olmak için güzel olabileceğini düşünüyorum. (katılım Ücretsiz,kayıt oldum)
    Syg.
    Çok teşekkürler. Kayıt oldum ben de. Umarım hepimize faydalı ve ufuk açıcı bir kongre olur.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Sn. Trade Shark ve Cauti ,

O tarihte İstanbul dışında olmam sebebi ile kongreye kayıt yaptıramıyorum. Eğer kongre izlenimlerinizi paylaşma nezaketini gösterirseniz forumdaşlar olarak faydalanabiliriz.

Teşekkürler.
    tabii ki...zaten başlığın amacı tecrübeleri aktarmak...erken emekliliği tercih eden bir beyaz yakalı olarak bu tür event leri takip etmeye çalışacağım...esas amacım da gidip notlarımı burada paylaşmak.

bu arada, off-peak saatlerde yaşayabilirseniz...zaman konusunda çok sıkıntınız yoksa, rahatsanız...istanbul gezmek, çeşitli event lere katılmak için güzel bir şehir

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20
    Uzun vade portföyüm aşağıdaki gibidir ama, al unut şeklinde değil. Gün içinde matriks anlık veri hep açık ve gerektiğinde satıp aşağıdan alma yoluna gidiyorum.
    1-Aselsan
    2-Çimsa
    3-Enka
    4-Ereğli

5. Sn merlin
    Lokomotif sektorler ve lokomotif sirketler. Basarilar, bol kazanclar dilerim.

SM-A310F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Ben sizin gibi düşünmüyorum.Bence çocuk için yapılabilecek en iyi yatırım eğitim için yapılan yatırımdır.Maalesef ülkemizde devlet okulları kanalıyla bu eğitimin yeterli olduğunu düşünmüyorum.Bahsettiğim sadece akademik eğitim değil,vizyonu olan ekol özel okullardan bahsediyorum.Zamanında verilmeyen iyi bir eğitim sonraki yıllarda milyonları verseniz bile fayda sağlamaz.
    Büyük oranda katılıyorum ancak : 1-Vizyonlu,misyonlu,çağdaş,gerçekten iyi eğitim veren özel okullarda %50 ve üzeri burs kazanarak okuyabilen çocuğun ufku açık bence, ana-baba yılda 40-60 bin harcasın,çocuğun ders ortalaması ödev ve projelerle şişirilerek ancak 70-80 olsun,bir halt olmaz,o ana-baba çocuğa ev alsa daha iyi zira çocuk paralı üniversitede okurken ana-babanın kazancı ev de tutmaya yetmeyebilir Ailenin tek evi varsa o ev çocuğu okuturken elden bile gidebilir ! Üstelik ülkem şartlarında ev satılarak çocuğu okutmuş isen,çocuk okuyup bitirse dahi o evi yeniden satın alacak parayı kazanma ihtimali çok düşük maalesef... Çocuk %100 bursla okursa ,gerçekten çok çalışırsa , aile de koleje dökeceği para ile ev alıp kendi yaşlılığı ile çocuğunun geleceğini garantiye alabilirse ne alaaaa 2-İşte tam da bu sebepten çocuk için yapılacak en büyük yatırım gerçekten de eğitime yapılan yatırımdır ama akademik eğitimin yanı sıra aktarılacak "değerler" ve "bilinç" eğitimi asıldır...Örneğin,sağlanan eğitim imkanlarının dibine kadar kullanılması gerektiğinin farkındalığı,iyi insani ve ahlaki değerler yok ise alacağı eğitimin onu zirveye taşısa da mutlu etmeye yetmeyeceği gerçeği , çalışkanlık ve belli dozda hırsın-rekabetin olumlu ,ineklik ve bilgiyi kendine saklama bencilliğinin rezalet bir durum olduğu gerçeği , "herkes öyle yapıyor" bahanesiyle değil "insanlığa-bana-ailemin emeklerine" yakışan nedir sorgulaması yapılarak yaşanması gerektiği, anlık-kısa süreli keyifler için yolundan sapmaması bilinci , hayatı daim etmek-mutlu olmak-mutlu etmek için salt bilginin yetmeyeceği,beceri-fedakarlık-sorumluluk-vefa-iyi sosyal ilişkiler kurup iyi bir eş edinmesi gibi yüzlerce faktörün de devreye girdiği ,yaratıcı-girişimci-atılgan olmaktan korkmamak ,hatalardan ders çıkartmak , aksiliklere karşı tedbirli davranmak,tökezleyince ya da düşünce vazgeçmeyip yeniden başlamak ve yaşamı boyunca sevgi-saygı-sorumluluk çerçevesinde erdemli bir yaşam sürmesinin vicdani rahatlık sağlayacağı gerçeği eğitimi alınası şeyler örneğin Hangi kolejde ? Bizzat yaşayarak-yaşatarak evde sadece...Ve bu devirde zorlanıyor insan,bir şeyler eksik,bir şeyler havada , bir şeyler ters gidiyor, tam içe sinmiyor , çabalamaya devam "olduğu kadar" denilip yola devam ediliyor Evlatlara katabildiklerimiz çoğu kez yaşarken gözlemlenerek değil anılırken malum olma yolu ile feed back veriyor )))Bir ömür uğruna bir ömür tüketildiği kesin de , bazen değiyor,bazen değmiyor Bence insanlık teknolojide hızla ilerliyor ancak insanlık , değerler , yaşam kalitesi , mutluluk düzeyi feci şekilde kan kaybediyor,geri dönüşü olur mu bilmem !

7. Sokakta hic egitim almamis 600.000 Suriyeli cocuk yetisiyor.

Bunlarla sadece mafyanin geri donusu gerceklesir.

Bizim sayilari 1 Milyona varan uyusturucu, tinerci gencligi saymiyorum bile.

8.  Alıntı Originally Posted by NPTN Yazıyı Oku
    Büyük oranda katılıyorum ancak : 1-Vizyonlu,misyonlu,çağdaş,gerçekten iyi eğitim veren özel okullarda %50 ve üzeri burs kazanarak okuyabilen çocuğun ufku açık bence, ana-baba yılda 40-60 bin harcasın,çocuğun ders ortalaması ödev ve projelerle şişirilerek ancak 70-80 olsun,bir halt olmaz,o ana-baba çocuğa ev alsa daha iyi zira çocuk paralı üniversitede okurken ana-babanın kazancı ev de tutmaya yetmeyebilir Ailenin tek evi varsa o ev çocuğu okuturken elden bile gidebilir ! Üstelik ülkem şartlarında ev satılarak çocuğu okutmuş isen,çocuk okuyup bitirse dahi o evi yeniden satın alacak parayı kazanma ihtimali çok düşük maalesef... Çocuk %100 bursla okursa ,gerçekten çok çalışırsa , aile de koleje dökeceği para ile ev alıp kendi yaşlılığı ile çocuğunun geleceğini garantiye alabilirse ne alaaaa 2-İşte tam da bu sebepten çocuk için yapılacak en büyük yatırım gerçekten de eğitime yapılan yatırımdır ama akademik eğitimin yanı sıra aktarılacak "değerler" ve "bilinç" eğitimi asıldır...Örneğin,sağlanan eğitim imkanlarının dibine kadar kullanılması gerektiğinin farkındalığı,iyi insani ve ahlaki değerler yok ise alacağı eğitimin onu zirveye taşısa da mutlu etmeye yetmeyeceği gerçeği , çalışkanlık ve belli dozda hırsın-rekabetin olumlu ,ineklik ve bilgiyi kendine saklama bencilliğinin rezalet bir durum olduğu gerçeği , "herkes öyle yapıyor" bahanesiyle değil "insanlığa-bana-ailemin emeklerine" yakışan nedir sorgulaması yapılarak yaşanması gerektiği, anlık-kısa süreli keyifler için yolundan sapmaması bilinci , hayatı daim etmek-mutlu olmak-mutlu etmek için salt bilginin yetmeyeceği,beceri-fedakarlık-sorumluluk-vefa-iyi sosyal ilişkiler kurup iyi bir eş edinmesi gibi yüzlerce faktörün de devreye girdiği ,yaratıcı-girişimci-atılgan olmaktan korkmamak ,hatalardan ders çıkartmak , aksiliklere karşı tedbirli davranmak,tökezleyince ya da düşünce vazgeçmeyip yeniden başlamak ve yaşamı boyunca sevgi-saygı-sorumluluk çerçevesinde erdemli bir yaşam sürmesinin vicdani rahatlık sağlayacağı gerçeği eğitimi alınası şeyler örneğin Hangi kolejde ? Bizzat yaşayarak-yaşatarak evde sadece...Ve bu devirde zorlanıyor insan,bir şeyler eksik,bir şeyler havada , bir şeyler ters gidiyor, tam içe sinmiyor , çabalamaya devam "olduğu kadar" denilip yola devam ediliyor Evlatlara katabildiklerimiz çoğu kez yaşarken gözlemlenerek değil anılırken malum olma yolu ile feed back veriyor )))Bir ömür uğruna bir ömür tüketildiği kesin de , bazen değiyor,bazen değmiyor Bence insanlık teknolojide hızla ilerliyor ancak insanlık , değerler , yaşam kalitesi , mutluluk düzeyi feci şekilde kan kaybediyor,geri dönüşü olur mu bilmem !
    Yazdıklarınızın çoğuna katılıyorum aynen sizin gibi Saydığınız meziyetler çok önemli fakat bahsettiğiniz nitelikli çocuğu yetiştirmek günümüz koşullarında maalesef biraz zor.Çalışan beyaz yakalıların çocuklarının eğitimine ayırabilecekleri zaman çok sınırlı.Bu açığı bir ölçüde nitelikli okullar yoluyla kapatabiliriz umuduyla yüksek meblağlar ödüyoruz maalesef.Görünürde başka bir çözüm yok gibi bence...

Sayfa 98/637 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •