Sayfa 54/58 İlkİlk ... 4445253545556 ... SonSon
Arama sonucu : 461 madde; 425 - 432 arası.

Konu: COSMO - Cosmos Yatırım Holding A.Ş.

1. Nazar etme ne olur çalış senin de olur .

Cosmo mühendislik ten ilk is haberi geldi

2. Cosmos mühendislik eylülde kurulmuş ve sadece 4 elemanı olan bir şirket.Ve de ocak 10 2023 te 22 milyonluk bir iş kapı açıkladı.
    Bakalım bu daha ilk haber.Bu yıl cosmos mühendislik ten kimbilir hangi iş haberlerini alacağız?Cosmos mühendislik de cosmos yatırım holding in 4 iştirakinden sadece birisi.700 milyonluk piyasa değeri olan bir yatırım holdingin 4 iştirakinden birisi 2023 yılının ilk 10 gününde 22 milyonluk bir iş alıyor.Ne güzel bir başlangıç oldu.Bir kere kap haberleri gelmeye başladı.Kontrolmatik vizyonu artık cosmo da .Kimbilir önümüzdeki üst pazardan sonra bizleri ne gibi güzel gelişmeler bekleyecek.Dedik hep dedik biz cosmo olarak boynuz kulağı geçecek dedik.Patronumuz Türkiye nin gelişen büyüyen teknolojinin her alanında olan Kontrolmatik patronu Ömer Ünsalan.Hele bir şu üst pazara geçelim de 09:55,12:55,13:55,17:55,18:05 eziyetinden kurtulalım.

3. Bugün saat 14:00 civarlarında cosmos yatırım holding yatırımcı ilişkileri sorumlusu Özge Hanımdan aldığım telefon kayıtlı görüşmemde cosmos mühendislikte 4 çalışan ,mekatronik yapı taahütte 11 çalışan ,panel smartta da 19 çalışan olduğu bilgisini aldım.Harveu Burger de zateen Bülent Kalemkuş a emanet ve de instagramdam Harvey Burger in dünya yolcuğuğu için COMİNG SOON diyoruz.
    Cosmos Yatırım Holding iştirakleri ciro üretmeye başladı.Artık üst pazar haberinin de önemli bir beklenti olmadığını önemli olanın cirolar ,iş kapları olduğunu zamanla görmeye başladık.

4. Neyse halaya devamke yahu

5.  Alıntı Originally Posted by lotcu Yazıyı Oku
    Kontrolmatik te de aynısını yaptı Ömer Unsalan.Hisse ne zaman kritik yere düştü kap yolladı.Tarzi bu şekilde.Bu akşam veya gelecek hafta kap gelebilir .
    Ömer Ünsalan ın hareketlerini ,tarzını kontrolmatikten ezberlemiştim.En kritik anlarda kap yolluyordu sağolsun.
    İşte borsanın kan ağladığı ,hepimizin Yip ten çıkış başvurusunu iç etti patron diye hayıflanmaya başlamışken cosmos yatırım iştirakimiz cosmos mühendislikten başlangıç için 22 milyonluk bir kap haberi göndermesi harika idi.Cosmo yatırımcıları için moral oldu.Artık bu saatten sonra cosmo ya birçok kurnaz borsacı alım fırsatı kollayacaktır.6 ocakta ''Gelecek hafta kap bekliyorum '' beklentim bugün gerçekleşti.Şimdiki beklentim şubat sonu bist yönetiminden üst pazar onay ı ve de ardından martın ilk haftası 2023 sene sonu bilançosu.Bugünkü cosmos mühendislik iş haberinden sonra 2022 son çeyrekteki cironun bana göre bir önemi yoktur.Orada düşük bir ciro bizim için gösterge olmaz.Çünkü artık bizim beklentimiz 2023 senesi için olacaktır.Bizim miladımız cosmo mühendislik 10 ocak kap ı ile başlamıştır .Tabii ki bana göre.Herkesin kararı kendisine.

Cosmos tavanda halay ,tabanda halay,yatayda halay.Cosmo da halaya devamke

6. hitit ve silvanxx üstadlar da yazmıyor artık.Neyse arada ben de halay çekerim yine.Eskisi gibi kendi kendime yazarım ,kendi kendime okurum.Ne yapalım

7. Bazı aceleci vurkaççılar ,alsatçılar tavan beklerken kontrolmatik tahtasını ilmek ilmek işleyen ,işini bilen tahtacımız ''Hoooop ben alsatçıya vurkaççıya değil ,yatırımcıma ,benimle uzun vade yıllarca yol yürüyecek yatırımcılarıma kazandıracağım.'' dedi ve eksi açılış ile 117.20 tlden güne başladık.Bu hafta cuma gününü ,geçen haftaki kapanış fiyatı olan 107.90 üzerinde kapatalım benim için kafi.Acelemiz yok ,vaktimiz bol.

Ne diyorduk ,yine diyelim ,artıda ,ekside ,tavanda ,tabanda cosmo ile halaya devamkeeee

8. Endekste enflasyon rallisi sona erdi.İşte bundan sonra gerçek borsa başladı.Haydi bakalım.Bize reel anlamda enflasyonu yenecek ,organik -inorganik büyüme hikayesi yazacak şirketler lazım.Artık ak ile kara nın ayrılacağı bir döneme girdik.İşte böyle bir dönemde 6 aylık taptaze piyasa değeri 700 milon tl olan cosmo nun zamanla değer yatırımcılarının ilgisini çekeceğini düşünüyorum.
    Tahta sahibi yukarı hızlı bir ralli yapmayarak piyasanın ilgisini çekmeyerek piyasadan olabildiğince mal almanın peşinde öyle olmasa dahi yeni vurkaççı ,tavan tavan peşinde koşup hisseyi tavandan alıp 1-2 tavanda satan ky yi istemiyor.Kendisine sadık bir yatırımcı kitlesini hedeflemiş durumda.Peki dün güzel bir haber aldık.Bugün eksiyiz.Neresi kötü?Dün borsa kan gölü idi.Bugün de kan gölü devam ediyor.Ve de cosmo daha 20 gün önce 80 tl iken bugün 110 larda kapatması uzun vadeli yatırımcıyı üzmemeli.Zaten dünkü haber çok çok büyük önemde olsa dün direkt tavan açar ,alsatçılara alım fırsatı vermezdi.Bugün 110 tl kapatsak dahi benim için kafidir.Borsanın %20 ye yakın zirveden düştüğü 10 günde 80 tllerden 110 a yükselmişiz neyine üzüleyim?

Halay ,halay halaya devamkeeeeee

Sayfa 54/58 İlkİlk ... 4445253545556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •