Sayfa 103/300 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 2395 madde; 817 - 824 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. 2019 da döviz kuruna göre 250 milyon tl borc olmayacaginin garantisi var mi? Arsa uzerinde yapilacak insaat isi tek çözüm gerisi boş. Kurtarirsa gayrimenkulden kurtarir, insaatla buyuyen bir ulkeyiz ve yine oyle olacak.Çalkantili dönem bitince yine insaat sektoru lokomotif olacak. Ciddi sabır isteyen ve ekrana bakmadan beklenmesi gereken bir surec kanımca.Herkese iyi tatiller diliyorum...ytd..

2. Garip bir durum

yakın izleme pazarında işlem gören Dardanel de eş tarafından miras hikayesi ile Dardanel’e Niyazi Önen ve Dardenia nin bedelsiz katılacağı ilan edildi.

Dardanel markası üstünden nemal*****n Dardaneli kurtarma hikayesi de ilginç süreçlere gebe.

ancak unutulmaması gereken tek şey var.

Dardaneli TTK kapsamında düzenlenen bilançoda kurtardığı gözüken tek kalem DARDANEL MARKA DEGERİ olmuştur.

Hatta TTK kapsamlı bilançoda marka değerinin bile emildiği rakamlarla sabittir.

ttk kapsamında 120 milyon öz kaynak gösteren şirketin öz varlıklara soktuğu marka değeri 306 milyon liradır.

eder etmez o bizim işimiz değil.

Dtr finans tarafından tespit edilen marka değeri 40,5 ile 52 milyon dolardır.

Brand Finance marka değerleri 2018 listesinde 88 sıradan listeye giren Dardanel e ise listede 15 milyon usd marka değeri biçilmiştir.

sonucta Dtr finans yerine brand Finance yi veri kabul edersek Dardanelin TTK bilançosunda bile öz kaynağı eksiye vurmuş demektir.

sorum şu ; Dardanel e TTK kapsamında özvarlığı kurtaracak marka değeri hangi man***** verilmiştir.

250 mil usd Yasar tahvili nedeniyle Pınar da panikleyen yatırımcı

pınar marka değerinin 342 Milyon usd ( Brand Finance 2018 ) olarak gösterildiğini aklından çıkartmamalıdır.

He bunlar elle tutulur degerlermidir zaman gösterecektir.

..........................

piyasa öncesi işlem platformunda yer alan ORMA ormanın vergi dairesi sonuçları geldi.

yatırım akabinde yüksek borç, yüklü negatif işletme sermayesiyle çok tehlikeli sularda yüzen Orma da ‘ batma riskini göze alarak bir miktar pozisyon taşıdığımı önceleri söylemiştim )

Orma da faaliyet açısından aslında durum bence çok iyi.

27 mil ödenmiş sermayeli şirketin

vergi dairesi tablolarında üç ay çeyrek bazlı net satışları ve faaliyet karları tam da şu şekilde ;

üçer aylık dönemler kümülatif toplamdan bağımsız olarak hesaplanmıştır.

q1 / Net satış 93,3 milyon tl

Faaliyet karı 12 milyon tl

q2 /. Net satış 105,5 milyon tl

Faaliyet karı 20,3 milyon tl

q3/ Net satış. 106,2 milyon tl

faaliyet karı 28,2 milyon tl

kısaca Orma orman sanayi son çeyrek vergi dairesi tablosunda sadece o çeyrekte sermayesi kadar faaliyet karı üretmiştir.

Bu şirket batmayıp ileride borçları kapatabilirse 5,10 yıl sonra çok konuşulabilinir.

Yazdıklarım , borsada yatırım mantığı seansı gecmeyen oyuncuya değildir.
    (savaştan dönen) 'Babam göründu.bir gözü ve bir bacağı sağlamdı' Margaret A

KAP : BORSA ISTANBUL

Yabancı yatırımcıların Pay Piyasası ve Piyasa Öncesi İşlem Platformunda gerçekleştirdiği 2018 yılı Aralık ayına ilişkin işlemler ekteki tabloda yer almaktadır.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. A101 Marketlerde arnavut ciğeri satılıyor. Ön tarafta koskoca bir DARDANEL yazısı. Arkada Niyazi Önen Gıda Aş. Oldu mu şimdi? Bu isim hakkı için herhangi bir ücret ödeniyor mu Dardanel Önentaş Gıda'ya?

ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

5.  Alıntı Originally Posted by krokolide Yazıyı Oku
    A101 Marketlerde arnavut ciğeri satılıyor. Ön tarafta koskoca bir DARDANEL yazısı. Arkada Niyazi Önen Gıda Aş. Oldu mu şimdi? Bu isim hakkı için herhangi bir ücret ödeniyor mu Dardanel Önentaş Gıda'ya?

ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR
    Eski batık şirketler var bir sürü. Emsan, Lio yağ, Raks, Sabah yayıncılık, Mudurnu tavukculuk vb. Bu işin sonu oraya doğru mu gidiyor acaba.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. irketimizin 2017 yılı ihracat rakamı 13,6 milyon USD iken 2018 yılı ihracat rakamımız %70 oranda artış ile yaklaşık 23 milyon USD gerçekleşmiştir. 2018 yılında alınan ihracat siparişlerimizin yaklaşık 18 milyon USD'ının teslimi 2019 yılına sarkmıştır.

Kap açıklmasına göre son çeyrekte en az 10 milyon dolar ihracat yapılmış....Yani 50 milyon tl den fazla....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    irketimizin 2017 yılı ihracat rakamı 13,6 milyon usd iken 2018 yılı ihracat rakamımız %70 oranda artış ile yaklaşık 23 milyon usd gerçekleşmiştir. 2018 yılında alınan ihracat siparişlerimizin yaklaşık 18 milyon usd'ının teslimi 2019 yılına sarkmıştır.

Kap açıklmasına göre son çeyrekte en az 10 milyon dolar ihracat yapılmış....yani 50 milyon tl den fazla....
    önemli olan ne kadar kar elde ettiği!!bunlar bu konuları çok iyi bilir. Daha öncede gemi tutmuşlardı açık denizlerde balık avlayıp borcu ödeyecekti.ne oldu....artık kaçıncı yılım bilmiyorum ama bunlara inanmıyorum...

Alıntı Originally Posted by geymeneli Yazıyı Oku
    önemli olan ne kadar kar elde ettiği!!bunlar bu konuları çok iyi bilir. Daha öncede gemi tutmuşlardı açık denizlerde balık avlayıp borcu ödeyecekti.ne oldu....artık kaçıncı yılım bilmiyorum ama bunlara inanmıyorum...
    Sayin yatirimci satin o zaman !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 103/300 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •