Sayfa 163/300 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon
Arama sonucu : 2396 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
     Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Hıc sanmıyorum ümit bey, bence gayet iyi niyetli.. şahsını tanımam etmem ama milli manevi değerleri olan hakikaten hayatta paradan daha değerlı şeylerin olduğuna inanan bırı bana gore, elbette fikrine saygı duyuyorum, ama nereden bılebılırkı şirketin bankalara olan borcunu ödeyeceğini.. bu borçları kapatmazsa bu borçlulukla devam etse birçoğumuz zaten burda olmazdık... Bol kazançlar saygılar... Sadece yıgıdı öldurup hakkını teslım etmek lazım benim anlayışım budur.. Daha adamın paylaşıpta şu hissede çaktılar dediğimiz senede rastlamadım.. Hani olabılır de bir senet paylaşırsın birileri terste de bırakabilir yatırımcıları bunuda çok görmem ama ben daha rastlamadım.. Ky spek bozuntularını değil oradan buradan milletin üç kuruşuna göz diken karektersızlerı değil böyle bir takım değerleri olan karekterlı adamları takıp etmelı bana gore..
    valla 1 tl lerde iken rygyo reysas önermeyen 4 tl lerde önerirse, aynen arkadasın dediği gibi dardanel borcu cok ilgi alanımda değil diyip hisse 2 ye katladıktan sonra ilgilenip, hubvc de ( evet güzel kazandırdı ) halka acıklık % 15 lerden % 75 lere cıkmış , satan gedik bilmiyor mu bunları vs.. albaraka diyip ertesi günlerde yüklü ortak satısı gelmesi.. tesadüfmü bilemedim .. aynı sekilde oylum yüklenildi.. oda bedelli acıkladı.. ky ya girecek bedelliye yada satacak, ha pratik olan kazanıp cıkar o ayrı
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

2. Yapmayın arkadaşlar o senetlerde bekleyenler hepsi kazandı, dardnl de de kazanacak inşallah, ben onlar paylaşmadan dardnl aldım...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

3. Almayı düşünenler aşağıdaki faaliyet raporunda yazan yazıyı iyice bir okusun mutlaka.
    Ona göre kararını versinler.
    Birileri uzun zaman malı toplamış olmalı. Ve şimdi de malı yukarılara taşıyor. 30 milyon dolar arsalardan gelecek olan gelir ile borçlar sıfırlanır ve faiz gideri olmayan sermayesinin iki katı kadar net kar üreten bir şirket ortaya çıkar. Eğer proje gerçekleşirse tabi ki. Zaten bunun kokusunu alanlar hisseyi önce toplamış, şimdi de hızla yukarı çıkarıyor.

8- Finansman
    Konsolide finansal tablolar, Grup’un önümüzdeki bir yılda ve faaliyetlerinin doğal akışı içerisinde varlıklarından
    fayda elde edeceği ve yükümlülüklerini yerine getireceği varsayımı altında işletmenin sürekliliği esasına göre
    hazırlanmıştır.
    Grup’un negatif olan özsermayesi, sürekliliği ile ilgili şüphe uyandırsa da şirketin borç yapısı kısa vadeden uzun
    vadeye ağırlıklı olarak değişim göstermektedir. Faaliyet karında ciro ile beraber önemli artış olmuştur.Grup’un
    üretim ve satış faaliyetlerindeki olumlu gelişmeler yanında faaliyet dışından 1-5 yıl içinde elde etmesi muhtemel
    yüksek tutarlı gelir beklentileri oluşmuştur.Grup’un sahibi olduğu ancak geri alım hakkı ile borçlarına mahsuben
    protokol bankalarına (Vakıfbank, İş Bankası, Rct Varlık ve Kalkınma Bankası) mülkiyeti devredilmiş 9 parsel
    arazide imar değişikliğine gidilmiştir. Sanayi imarı, konut –sosyal ve kültürel alan imarına dönüştürülmüştür. 9
    parsel arazinin 2 parseli (toplam m2
    ’si yaklaşık 23.000 m2
    olup toplam 9 parsel m2
    ’ sinin yaklaşık yüzde 20’sidir.)
    bankalardan geri alınarak, yaklaşık % 50 - %50 hasılat paylaşımı anlaşması ile müteahhit firmaya devredilmiştir.
    Anlaşmaya göre, şirket, arazisini tahsis edecek, tüm inşaat harcamalarını müteahhit firma karşılayacak, satıştan
    elde edilecek hasılat da yaklaşık % 50 - % 50 müteahhit firma ile paylaşılacaktır.Müteahhit firmadan söz konusu
    proje için şu ana kadar arazi ödemeleri hariç yaklaşık 3.5 Milyon ABD Doları gelir sağlanmıştır. Müteahhit
    firmanın arazi ödemelerini de hesap ettiğimizde söz konusu projeden ilave gelir beklenmemektedir.Bu proje şu
    anda ülkemizde inşaat sektörünün içinde bulunduğu olumsuz koşullar nedeniyle beklemektedir.
    Söz konusu proje kapsamında yaklaşık 30.000 m2 satılabilir alan inşaası beklenmekte olup ve bu alanlardan da
    toplamda 30 milyon ABD Doları satış hasılatı öngörülmektedir, gerçekleşen hasılatın müteahhit firma ile
    imzalanan gelir paylaşımı sözleşmesi kapsamında Grup tarafından tahsil edilmesi beklenen hasılat toplam
    hasılatın %50’si tutarında ABD Doları olacaktır. Bu projeden sağlanacak nakit gelir avans olarak müteahhit
    firmadan alınmış durumdadır.
    Proje geliştirilecek bu 2 parsel dışında kalan 7 parsel arazinin geri alım işlemleri , geri alım hakkı olan 31 Aralık
    2019 tarihinden önce yapılacak ve izleyen süreçte müteahhit anlaşmaları yapılarak proje inşaat safhasına
    geçilecektir. Yeni yapılması planlanan projenin alan itibariyle şu anda gerçekleştirilen projenin (2 parsel
    üzerinde gerçekleştirilen) 4 katı büyüklüğünde olması planlanmaktadır. Söz konusu projeye ilişkin olarak elde
    edilmesi beklenen gelir tutarı, ilk projede olduğu gibi %50-%50 gelir paylaşımı şeklinde olup toplamda 60 milyon
    ABD doları proje geliri öngörülmektedir. Bu projede inşaat sektöründe yaşanan kriz sebebiyle henüz bir aksiyon
    alınmamıştır.Yani arazinin imari dışında arazinin bankalardan geri alınması, projenin hazırlanması, müteahhit
    firma bulunarak anlaşmaların yapılması hususları bekleme aşamasındadır.
    Bu projelerin toplamda Grup’un 1-5 yıllık projeksiyonunda 45 milyon ABD Doları’nın TL karşılığı olarak gelir elde
    etmesi, ve faaliyet dışı elde edilecek bu gelir ile Grup’un (-) özsermaye durumundan çıkması muhtemel olup
    aynı zamanda da bu durum hedeflenmektedir. Böylece Grup’un halka açık paylarının BİST’te işlem gördüğü
    Yakın İzleme Pazarından bir üst pazara çıkış müraacatı yapılabilir olacaktır. Yukarıda yer alan projelerden elde
    edilecek gelir bir tahmin olup, inşaat ruhsatı alımı, piyasa koşulları doğrultusunda bu tahminlerde değişiklik
    olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
     Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Yapmayın arkadaşlar o senetlerde bekleyenler hepsi kazandı, dardnl de de kazanacak inşallah, ben onlar paylaşmadan dardnl aldım...
    yahu bi kac yıl öncde katmer demişti..ne oldu patron satışı oldu dibi boyladı ne tesadüf dimi
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

5.  Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    yahu bi kac yıl öncde katmer demişti..ne oldu patron satışı oldu dibi boyladı ne tesadüf dimi
    Albrk da da patron satışı oldu ama yerinde duruyor, neyse çokta ta önemli değil isteyen istediğini takıp eder karda zararda bizlerin kimse kimseye bır şeylerin garantisini vermiyor neticede.. Guzel bır hafta olur inşallah hem hisselerimız hem de ülkemiz için..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...

6. her şey güzelde dostlar....

şu abd-iran gerginliği korkutuyor beni....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Tek yükselen altın %65 altın % 35 hisse için nakit

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

8.  Alıntı Originally Posted by mavideniz000 Yazıyı Oku
    Tek yükselen altın %65 altın % 35 hisse için nakit

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben full senetteyım üstad, böylede devam.. Drdnlmızde tavan gosteriyor bozmazsa tabi... Hadı inşallah 2020 nin yıldızı olma yolunda.. Balat, hubvc, drdnl ve btr el ele zırvelere...

Sayfa 163/300 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •