Sayfa 198/300 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon
Arama sonucu : 2398 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. 1. Ve 2. Çeyrek hasılat ciro rakamlarını nerden buldunuz daha açıklanmadı sanırım

2. Evet açıklanmadı.2019 yılı 2.çeyrek ciro toplamı 250 milyon Mehmet Önen satışların 3 kat arttığını kapasiteyi %50 arttığını söyledi %30 kapasite kullanımı %50 ye çıkmış oluyor.Ve bu corona hikayesinden ve sonra genel dardanel ürünlerinde en az %30 zam geldi kârlılık arttı.Ve birde ihraçat patladı diye düşünüyorum yurtiçi reklam bile yapmaz oldu çünkü siparişlere yetişemiyor birde pazarlama maliyeti çok düşeceğini tahmin ediyorum satıcılara iskonto oranlarında ciddi artılar elde edecek.Birde fabrika arazi geri alım dikkat ederseniz buna hiç girmedim ona da bir bakalım isterseniz 2019 yılında marka üzerinde ki ipotekli borç ödendi ve marka garantiye alındı 2020 yılı ilk 6 ayda fabrika arazileri üzerinde ki ipotekli borç ödendi bu çok önemli idi şirketin en büyük kamburu bu borçtu ve arazi alındı yeniden değerleme olacak tahmini 350 milyon civarı bir rakam olacağı kanatindeyim yani özsermaye 350-270=80 milyon artıya geçip kasım ayında gözaltından çıkıp Türkiye nin en değerli gıda şirketi olarak Avrupa ve dünyada çok kıymetli bir hâle geleceğini düşünüyorum birde Niyazi beyin 2016 yılında önümüzdeki 10 yılda dardanel markasını 2 milyar dolarlık bir şirket haline getireceklerine dair açıklamasını okuduğum da pek inanmıştım fakat şimdi bu rakamı 2 ile çarpacağız sanırım.Sabırla beklemek bize çok şey katacağını düşünüyorum.Hoşçakalın

3.  Alıntı Originally Posted by Orta537 Yazıyı Oku
    Evet açıklanmadı.2019 yılı 2.çeyrek ciro toplamı 250 milyon Mehmet Önen satışların 3 kat arttığını kapasiteyi %50 arttığını söyledi %30 kapasite kullanımı %50 ye çıkmış oluyor.Ve bu corona hikayesinden ve sonra genel dardanel ürünlerinde en az %30 zam geldi kârlılık arttı.Ve birde ihraçat patladı diye düşünüyorum yurtiçi reklam bile yapmaz oldu çünkü siparişlere yetişemiyor birde pazarlama maliyeti çok düşeceğini tahmin ediyorum satıcılara iskonto oranlarında ciddi artılar elde edecek.Birde fabrika arazi geri alım dikkat ederseniz buna hiç girmedim ona da bir bakalım isterseniz 2019 yılında marka üzerinde ki ipotekli borç ödendi ve marka garantiye alındı 2020 yılı ilk 6 ayda fabrika arazileri üzerinde ki ipotekli borç ödendi bu çok önemli idi şirketin en büyük kamburu bu borçtu ve arazi alındı yeniden değerleme olacak tahmini 350 milyon civarı bir rakam olacağı kanatindeyim yani özsermaye 350-270=80 milyon artıya geçip kasım ayında gözaltından çıkıp Türkiye nin en değerli gıda şirketi olarak Avrupa ve dünyada çok kıymetli bir hâle geleceğini düşünüyorum birde Niyazi beyin 2016 yılında önümüzdeki 10 yılda dardanel markasını 2 milyar dolarlık bir şirket haline getireceklerine dair açıklamasını okuduğum da pek inanmıştım fakat şimdi bu rakamı 2 ile çarpacağız sanırım.Sabırla beklemek bize çok şey katacağını düşünüyorum.Hoşçakalın
    Sn. Orta verdiğiniz bilgiler etkileyici. Acaba 2 milyar dolarlık bir şirket haline getirmek dediği hangi röportajında var. Çünkü çok büyük rakam. Linki atarsanız sevinirim.

Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by nicomedia Yazıyı Oku
    Sn. Nezihi siz eskilerden siniz hatırladığım kadarıyla. Acaba o yıllarda patron Niyazi Önen borçların ödenmesi ne karşılık hisse geri alımı yapmış mıydı? Takaslar konusunda bir fikriniz var mıdır ?

Ben artık oğul Mehmet Önen'in şirketi yavaş yavaş devraldigini ve yeni bir solukla level atlattığı kanaatindeyim.

umarım Mehmet oglan babası gibi yatırımcı düsmanı degildir.. sirketin harika cirolar yapması bir sey ama patronun bizle paylasmaması baska bir olumsuzluk..

Dardanel ürünlerini zararına Mr.No ve Dardania satıp paranın ana sirkete girmesini istemeyen, bankalara borclanırken Kücük yatırımcısını korumazken de aynı Niyaz Önen vardı..

İnsallah Dardanel büyük cirolar yapacak ama önemli olan tahtanın sahibi + Niyazi Önenin ne hedefledigi ?

herkes gibi ben de cift hane bekliyoruom ama daha gecenlerde yakalanmadı mı tahtada suni hareket yapan iki kişi?

YTD ..

5.  Alıntı Originally Posted by Nezihi Yazıyı Oku
    umarım Mehmet oglan babası gibi yatırımcı düsmanı degildir.. sirketin harika cirolar yapması bir sey ama patronun bizle paylasmaması baska bir olumsuzluk..

Dardanel ürünlerini zararına Mr.No ve Dardania satıp paranın ana sirkete girmesini istemeyen, bankalara borclanırken Kücük yatırımcısını korumazken de aynı Niyaz Önen vardı..

İnsallah Dardanel büyük cirolar yapacak ama önemli olan tahtanın sahibi + Niyazi Önenin ne hedefledigi ?

herkes gibi ben de cift hane bekliyoruom ama daha gecenlerde yakalanmadı mı tahtada suni hareket yapan iki kişi?

YTD ..
    Çok güzel yorum yapmışsınız sn. Nezihi.☺️

6. Ben suni hareket istemiyorum zaten şirketle beraber büyümek önemli.Birde güven çok değerli bir olgudur ben dardanel markasına güveniyorum.Güven sorunu yaşayan arkadaşlar diğer hisselerde nasibini arayabilir.Şahsım adına pompalamada yapmıyorum bunu zaman gösterecek ya haklı çıkacağız yada yanılacağım.

7. Az önce markette dardanelin ev yapımı hazır yemek ürünlerini gördüm. (Sebzeli tavuk sote, pastırmalı kuru fasulye, kuru patlıcan dolması)☺️Balık harici gıda işine de girmiş inceden sanki. Ben ilk defa gördüm.

8. Bir dev küllerinden doğuyor 😀😐😆

Sayfa 198/300 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •