Sayfa 114/300 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon
Arama sonucu : 2395 madde; 905 - 912 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Son zamanlarda Dardanel ürünlerininin ambalajının değiştirildiğini farketttim. Markanın ismi daha büyük ve vurgulu yapılmış.....

Private Label yani market markalı balıkların fiyatı geçen yıl bu zamanlarda 6-7 lira aralığında iken bu yıl 10,75 tl olmuş... Yani önemli oranda ciro artışı olacak yeni dönemde.......

Balık fiyatlarıda olağanüstü arttı. İnsanlar artık balık ihtiyacını 30-40 lira olan sokaktaki tezgah yerine marketlerden sağlamaya başladı. Çünkü 30 lira olan balık içi , çöpü ile birlikte otomatikmen 60 lira oluyor. Buda satışlara olumlu yansıyacaktır.

Geçen yıldan kalan ihracat taahhütlerinide hesaba kattığımızda bu yılın geçen yıldan çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

saygılarımla
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

2. 'Ölme Eşeğim Ölme' deyimi nereden geliyor?

Memlekette bir sene kıtlık olmuş; arpa, buğday kalmamış. Kış da gelip çatmış. Nasreddin Hoca, eşeğinin her gün arpasını azaltmaya ve hayvanın günlük payından kesmeye mecbur kalmış. Her gün birer parmak eksilen arpa, son zamanlarda iyice azalmış. Hoca hayvana yem verirken onunla konuşur gibi yaparmış; “Aman benim emektar eşeğim, sakın açlıktan ölme. Senin için on dönüm yonca ektirdim. Hele bir bahar gelsin, hepsi de senin olacak, bol bol yonca yiyeceksin. Yalnız şimdi biraz tasarruf etmemiz lazım.” deyip, arpayı günden güne azaltırmış.

Buna alışamayan eşek günden güne zayıflamış, iskeleti çıkmış ve bir sabah Hoca, ahıra girince eşeğin ölüsüyle karşılaşmış, “Vah zavallı eşeğim vah… Tam tasarrufa alışmıştın ama ecel sana zaman tanımadı. Yemyeşil yoncalara hasret gittin.” demiş.

3. Herkes bu kağıdın iyi olmasını istiyor ama yalancı çoban hikayesi geliyor insanın hemen aklına..o kadar boş vaadler sundular o kadar dolap çevirdiler ki;daha öncede kap açıklamalarıyla paylaştım.şimdi hiç güvenim kalmadı.ama en kötü miras bırakırım....ytd...

DARDL Konsolide 2018/12 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): -70199390

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. Milleti kandırmayı bırakın. Yok borç azalıyormuş felan yalan. Bu sene borç 40 milyon daha artmış.

6. 3. Çeyrek sonunda 90 milyon tl zarar eden şirketin 4.çeyrek sonunda kara geçmesini beklemiyorsunuz heralde......

Bekleyen SAF var ise bilmiyorum.....

Bilanço şirketin içinde bulunduğu duruma göre ve 3.çeyrek sonuçlarına göre olumlu genel olarak olumsuz.....

19 milyon tl esas faaliyet karı açıklamış ama 42 milyon tl faiz , 72 milyon tl de kur farkı ödemek zorunda kalmış.....

Bu sene kur eğer sabit kalır kalır ya da çok olağanüstü hareketler yapmaz ise kara bile geçebiliriz....

Bunun dışında 2017 yılında ihracat 13.655.725 dolar iken 2018 yılında bu rakam 21.608.845 dolara yükselmiş.....

satışlar 250 milyon tl den 343 milyon tl ye ulaşmış....

Bu sene hem ihracatın hemde satışların artarak devam edeceğini düşünüyorum....

saygılarımla
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

7. Adam 2.50 den beri önümüz güzel olacak diye yazıyor. Zerre utanma olsa yazı yazmaz. Hisse 1 e dayandı. Hala önümüzdeki yıl güzel olacak diyor. Sen bu hisse 1.80 deyken yükselecek dedin hisse 1 e geldi. Bunları yüzüne vurdum. Hangi yüzle önümüzdeki yıl iyi olur diyorsun. Hala yazıyorsun.

Alıntı Originally Posted by manisali Yazıyı Oku
    Adam 2.50 den beri önümüz güzel olacak diye yazıyor. Zerre utanma olsa yazı yazmaz. Hisse 1 e dayandı. Hala önümüzdeki yıl güzel olacak diyor. Sen bu hisse 1.80 deyken yükselecek dedin hisse 1 e geldi. Bunları yüzüne vurdum. Hangi yüzle önümüzdeki yıl iyi olur diyorsun. Hala yazıyorsun.
    Ammann Manisalı konuştuğun şeye bak... Hadi herbirlikte pozitif enerjimizi yolluyoruz ....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 114/300 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •