Sayfa 266/467 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon
Arama sonucu : 3731 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: GENYH - Gen Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by meteak Yazıyı Oku
    spk ya bilanço göndermiyor uzun süredir
    Ndn göndermiyor ki. İflas ettiğinden olabilir mi. Yada alışkanlık haline getirdiklerinden. Adamlar hiç bir bilgiyi paylasmadilar ve de paylaşmıyorlar. Ula arkadaş söyleyin da açık açık iflas ettik iki hissemiz de battı. Ne haliniz varsa görün diye. Ama nerde. Yuzsuzluk tavan yapmış ortamda her şeye müsait. " Bu batar aldığımızı aldık nasıl olsa doğru düzgün de cebimizden para çıkmadi . Ama fena para da girmedi. Bin bereket versin . Şimdi hangi şirketi veya holdingi kursakki. Milleti de gaza getirecek bişey olsun . Mesela sermayesisini 10 katına çıkaracağız sunlarla anlaşacagiz. Nolcak lan olum millet yer SPK izin de verir." Ohhhh mis hayat. Bu nasıl bir ülkedir ya. Böyle adamlar yüzünden ülkenin başından bela eksik olmuyor.

2.  Alıntı Originally Posted by ünal Yazıyı Oku
    Dedi Murat DOĞAN. Ama bunu derken seni beni onu bunu salak yerine koydu çaktırmadan kazıkladı. Hemen bu toplantı gizli olsun. Deniz MKU Murat DOĞAN ve izmir gurubu olarak yapalım toplantıyı dedi. Sonra bir takım uyuşmazlıklar oldu. Toplantı aslen dün akşam iptal oldu.
    Neden ki?
    İzmirli bir gurup mu yok?
    İzmirli gurup var da, planınızı suya düşürecek birisi mi çıktı? Ünal MÜnal?
    Dava dosyası ki, seni müdahil eden benim. Ben o dosyayı oradan alma yollarını da bilirim. Dosya para mı etmedi?
    Konu ne?
    İzmirli diye Konyalıları toplantıya götürecektin, bunlarda çok lot var diyecektin de, MKU Mkk kayıtlarını online görmek isterim deyince, adamların lotsuz olduğu anlaşılır diye mi tırstın?
    Müjdat benim yazdıklarıma kızıp, başlarım toplantısına gitmeyin dedi de ondan filan mı oldu.
    Ne neden niçin nasıl yani?
     Alıntı Originally Posted by ünal Yazıyı Oku
    Böyle bir paylaşımı yapmadan Müjdat abine niye sormuyorsun Murat! Bak ben gelmeyeceğim dedim ama diğer yatırımcılara ayıp ettin. Toplantı iptal. MKU bana para vermedi filan diye ağlayıp, gizli toplantı niye yapmaya kalkıyorsun. Bilmiyor musun plan yapıcıların en büyüğü ALLAH'tır.
    10 gün içinde ne değiştiyse, ikisi ÇOK İYİ ANLAŞMAYA BAŞLAMIŞ.......

watsup grubu çok iyi.....kimi arasan var......ben bile varım.......

birbirlerine kızıp ikide bir grup kurup kapatıyolardı, bende ertesi gün bi grup açtım.......

bu seferde, onlar grup açtılar tekrardan.....

ama öyle , ama böyle genyatırım hissedarlarını TEK ÇATI ALTINDA TOPLAMIŞ oldum.......

3. arada geçen sürede şunlar olmuş.....

nuri, beni temsilcilikten AZLETMİŞ......( Sanki söz hakkı varmış gibi.....)

mahulli ve deepimpect, in peşine düşmüşler.......üye olup, birliğe katılsınlar diye......

ben kendi watsup grubumda temizlik yapıp, PARALI HALE GETİRMEYİ düşünüyorum.......( üyelere baktım kimisinde 50 kimisinde 100bin lot var)....hepside BENDEN ZENGİN.....

4. 3 YILDIR olduğu gibi, yine müjdat kardeşime, ATAR GİDER yapmaya başlamışlar......

hayalleri güzel......dava açıp, adam başı 1 er milyon kaldıracaklarmış........

5. grupta İÇTİMA YAPILDI geçengün sabah 11 de.....herkes lot sayısını bildirsin diye.....

yüzde 40 oy toplandı 2 saattte.....

bilinen 4 kişi hariç, sadece 2 kişi büyük oy beyan etti. 30 vee 50 bin lot......

geri kalanı, muammma......şurada şu kadar var, bu arkadaşta bu kadar var ama üye olmuyo, bunun amcasının kızının damadında 25 bin var ama kimliğini gizli tutmak istiyo, vesaire şeklinde......

6. kısaca aslında olan şu.........

NUR-MUR HİSSE PAZ. MAN. A.Ş. tekrardan FAALİYETE GEÇTİ.........

ünal Guest
    CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NA

MÜŞTEKİ : ....... ÜNAL T.C. Kimlik No: 3..........8

Adres : Ye....................

ŞÜPHELİLER :
    1- Yönetim Kurulu Başkanı: Müjdat Uslu (T.C.Kimlik No: 66025106196)
    Yunus Emre Mahallesi 371. Sokak No: 2/11 Sincan-ANKARA
    2- Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Pınar Uslu (T.C.Kimlik No: 65995107158 )
    Yunus Emre Mahallesi 371. Sokak No: 2/11 Sincan-ANKARA
    3- Üye: Murat Uslu (T.C.Kimlik No: 66022106250)
    Bebek Mahallesi İbriktar Aralığı Sokak No:8/2 Beşiktaş-İSTANBUL
    4- Üye: Ahmet Cevdet Kaya (T.C.Kimlik No: 20146401356 )
    Nispetiye Mah. Peker Sok. No: 3/8 Beşiktaş/İSTANBUL
    5- Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi : Kaan Aytekin (T.C. Kimlik No: 38554723052)
    ATB İş Merkezi Batı Bulvarı 174.Cadde C Blok No:1/34 Macunköy-Yenimahalle-ANKARA
    6- Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi : Ali PAYZA (T.C.Kimlik No: 26777110506 )
    Demirciler Sitesi 1.Cadde No:48 Siteler-ANKARA

SUÇ : Güveni Kötüye kullanma, Haksız çıkar sağlama, Özel belgede değişiklik tahrifat ve sahtecilik.

SUÇ TARİHİ : 26/11/2016 Tarihinde tespitli ve halen devam eden.

AÇIKLAMALAR :
    1-a) Genyh 2015 Yılı Bilançosunda 328.942.820 TL tutarında stok vardır. 231,810,420 TL Geçmiş Yıl karı açıklamıştır. Kap Yayım Tarihi (10.03.2016)..
    b)Genyh 2016 Yılı Bilançosunda 13.220.000 TL tutarında stok vardır. -242.200.000 TL Geçmiş Yıl zararı açıklamıştır. Kap Yayım Tarihi (26.08.2016)
    Şirket 206 Yılının Kasım ayında dahi (a) bendinde belirtilen rakamlarda direniyorken, 2017 Yılının mart ayında edindiği Bağımsız denetim firmasından da güç alarak, SPK yöneticilerinin de aymaz tavırlarıyla, (b) bendindeki rakamları üretmiştir. Üretmiştir ifadem şundan kaynaklıdır. Biz yıllardır hesap hatası yapmışız, şimdi hesapları inceledik gerçek rakamlar bunlardır gibi bir beyan ile, iki hesap arasında, Takriben 788.000.000 TL zarar üretmiştir. Şirketin yöneticilerinin tamamının şirketteki payı %0.002 dir. Geri kalan %99,998 lik kısım şirket yönetiminde söz sahibi değildir. Şahsımın şirkette %..... payı vardır. Şirket kar etmiş olsa hiçbir kazancı olamayacak olan yönetim kurulu üyeleri, üst üste 3 yıl süper karlı ilan ettikleri şirketi sadece bir kalem oyunu ile zararlı ilan etmiştir. Tüm hesaplar yanlış ise, bu hesapları yapan yönetim, bağımsız denetçi, halka açık şirketleri denetlemeyi kamu adına yapan SPK ortak suçludur. Ancak burada dikkat çeken ekstra husus şudur. Şirket stoklarını yanlış hesapladığını beyan ederek, 315 milyon liralık kalem oyununa rağmen, Maliye Bakanlığına ile 195 milyon liralık stok affı müracaatı yapmıştır. Stok affından elde edilen 195 milyon lira yine şirketin hesaplarına yansıtılmamıştır. Bu Müracaaat için 6736 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun 18 Ağustos 2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Yani bilançolar ile oynama yapıldıktan daha sonraki bir tarihte müracaat edilerek stok affından faydalanılmıştır. Hesap hatası olduğu belirtilerek var olmadığı ilan edilen stoklar, daha sonra çıkan Kanuni aftan faydalandırılmıştır. Ancak iflas erteleme davasının alehte sonuçlanması ile şirketin bağlı ortağı Genpower Jeneratör iflas ettirilmiş, şahıslar şirket üzerinde kalan son varlıkları da ilişkide oldukları şirketlere nakletmiştir. Kendi irtibatlı oldukları şirketler, bizim bu fabrikada şu malzemelerimiz var diye müracaat etmekte, şirket yöneticileri de evet bu mallar filanca şirketin diyerek, yok ettikleri devasa şirketin kalan son zerrelerini de hanelerine aktarmaktadırlar.
    2- SPK Gen Yatırım ve bağlı ortaklığı Genpower Jeneratör’ün 35.677.241 TL ve 7.000.000 TL alacağı için herhangi bir işlem yapılmamış olması nedeniyle, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 155 ve 207’inci maddesi gereğince suç duyurusunda bulunuldu. (11.11.2016 Tarih ve 2016/30 sayılı SPK Bülteni)
    DELİLLER : Sermaye Piyasası Kurulunun tespitleri. Bilançolar. Şirketin Stok affından yararlanmış olması.
    HUKUKİ NEDENLER : TCK. 155 ve 207 md. ve ilgili mevzuat
    SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca açıklandığı üzere şüpheli hakkında kamu davası açılmasına ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim. 29.01.2018

müşteki
    ....... ÜNAL
    3..................8

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by deniz4837 Yazıyı Oku
    kısaca aslında olan şu.........

NUR-MUR HİSSE PAZ. MAN. A.Ş. tekrardan FAALİYETE GEÇTİ.........
    Tabi önce çıkıp sonra tekrar girince guruba, orada yazılanları görmedin. Senin hacivat, murat'ın karagöz olduğunu, iki ayrı grupta yolunacak kaz aradığınızı yazdım. Hayret, murat tepki vermedi. Ama seni kaz yolucu yazdığımı görmeden sen tepki verdin. Neden ola ki? Tuhaf. Enteresting...

Sayfa 266/467 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •