Sayfa 119/777 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 945 - 952 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Yurtiçi ve yurtdışı ekonomistler bas bas bağırdılar ABD borsalarında düşüş olurken:

bu bir düzeltme bu bir düzeltme, panik yok, alım fırsatı alın bol bol alın, gelişmekte olan ülkeler hala çok ucuz düşmez düşsede az düşer...

Hatta büyük fon yöneticilerinden bazıları çıkıp düzeltme yüzde 10 sınırını geçmediği için hiç sorun yok dediler.
    Hep yatıştırma yapıldı.

Şu an dow jones yüzde 12,12 düşmüş oldu. Hiçbirinden gık yok. Kelime laf yok.

Geçmişte Abd hapşırdı biz grip olduk.

Her 3 ayda bir artan miktarda FED piyasadan para çekiyor. Peki bu parayı kim ödüyor? Fonlar tabiki. Bu fonların gelişmiş ülkelerde parası var mı var.

Oralarda dolar bazında paralarını sadece geçen yıl EM'lerde 2 katına çıkardılar mı çıkardılar. Tabiki karlı pozisyonlarını kapatacaklardır. Kendi borsalarında satıyorlar, EM lerde satıyorlar.

Bu işin sonu panik satışlara giderse elektriğe tutulmuşa döneriz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Yalnız bilmiyorum belki ben rastlamadım ama DJI deki bu düşüşün nedeni nedir ?

Bilen eden var mı

3 yerine 4 faiz artışı mı

Yoksa bizim bilmediğimiz başka bir durum mu...? 1extradan faiz artışının bu kadar böyle şiddetli şatışa yol açacağını düşünmüyorum..

2.dikkatimi çeken nokta dün DOW düşerken 10yr ve 2yr larda düşüş olmadı..

DOW da bir para çıkışı SATIŞ söz konusu ise çıkan para nereye girdi..

Ya satış şimdilik FAKE yada dediğim gibi bizim bilmediğimiz bir durumlar fiyatlanıyor..
    Tesbitlerinize katılıyorum.

Bu durum Çin ya da Japonya kaynaklı bir durumun fiyatlandığını düşündürüyor. Şu da ilginç; Trump vergi reformu adı altında şirketlere ciddi kıyak yapıyor ve bunun üzerine yedi yıllık boğa piyasasında ciddi aşağı yönlü düzeltme geliyor. Yoksa Trump yaklaşan büyük çöküşün şiddetini biraz azaltmak adına mı bunu yaptı?

3. 3.8450 lerden 3.82 nin de altına..
    amma yardırdılar doları bea..
    zar 1.3 ekside..
    12 nin altını gördü yine

14.50 den 11.80 e düştü idi tepemiyor bile..

breh breh breh..

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Yalnız bilmiyorum belki ben rastlamadım ama DJI deki bu düşüşün nedeni nedir ?

Bilen eden var mı...
    Victor Sperandeo, iki neden saymış: Yüksek borçlar ve Fed'in sıkılaştırması.

Victor Sperandeo: “There’s too much control by central planners. Meaning, all of the markets are centrally planned — they are controlled by governments. So right now the Fed can’t get out of the way without crashing the market. The problem is that the markets are crashing because the already massive worldwide debt will become even more monstrous in the future…

Let’s say that in the not-too-distant future we are talking about US debt of $35 trillion at 6 percent interest. That’s roughly $2 trillion a year in interest payments alone just to service the debt. Eric, do you see how nuts this is going to get? It simply can’t continue. That’s what caused this freefall in the stock market. Right now some will call this a ‘correction’ until we get confirmation that it’s more than a ‘correction.’ My view is that the recent highs in the stock market will remain in place until the next generation…

https://kingworldnews.com/alert-form...oint-freefall/

----

Vic Usta! Peki sosyal güvenlik sistemi ne olacak? Usta, işte bu noktaya değinmemiş.

Bir ihtimal daha var. Amerikalılara ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyor olabilirler. Başka bir ifadeyle, parasal sıkılaştırmanın acı sonuçlarını tattırdıktan sonra yüksek enflasyona dönebilirler Bakalım?!

----

ABD 10 yıllıklardaki faiz haftayı gene yüksekten (2.86) kapadı. Pazartesi, gene, "ilginç" bir gün olabilir.

Art Cashin: Another good friend, the legendary Jeff Saut over at Raymond James often notes that selloffs rarely bottom on a Friday, if ever. I’m not prepared to say never but I will endorse the very, very rarely.

https://kingworldnews.com/caution-th...odays-trading/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
    --------------------
    Son düzenleme : human01; 10-02-2018 saat: 20:15.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Fincan dan sonra yukarı mı oluyordu ?
    Tabi çift tepe de var ?

Sayfa 119/777 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •