Sayfa 702/777 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 5,609 - 5,616 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Zombi şirketler, zombi ekonomiler..

2019 patlak yılı olmaya aday gözüküyor..

Piyasalar düşsek mi, düşmesek mi modunda..

Aşağıdaki şekillerde daire ile belirttiğim kısımlara ''everything bubble'' diyorlar..ucuz ve bol para devrinin nimetleri..

FED ise baştan beri gaz alma modunda..ama gaz alıyım derken bütün gazlar birden boşalır mı bilinmez..

FED in mecburen %15-%20 borsa düşüşlerine kadar toleransı olacak gibi..o arada ayılanlar bayılanlar, acil servise kaldıralanlar olabilir pek tabii..

YTD..

The fundamentals of the Italian economy are very solid, Prime Minister Giuseppe Conte said on Friday
    Ha haa bu laf meşhur bir laftır..niye böyle laf ederler ki..

ECB önlem almazsa Ocak tan sonra görülecek İtalyan bankalarının durumu..

Ayrıca Avrupa bankacılık endeksi bir felaket..bakalım..

3. Bu haftaki dth verileri yaklaşık 3 milyar usd bir artış göstermiş. Dolarizasyon full throttle 🙂

Bu dthların her ne kadar banka bilançolarında bir karşılığı olsa da rezerv karşılığı yok.. eğer rezerv leri artıramayacaksak dolarizasyon un bir an önce tersine çözülmesi lazım...

4. Herkese sağlık mutluluk başarı dolu bir yeni yıl diliyorum..
    Kazancınız da bol olsun..

5. İyi seneler

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Happy talks..

Hoşuma gitti bu laf..

ABD nin dünya GDP sinden aldığı pay %25 ler civarında..

Ancak global borçlanmaların %55'i, global ticaretin %44'ü, MB rezervlerinin ise %63'ü dolarla..

Görüldüğü gibi beğenelim beğenmeyelim GDP ye oranla doların gücü çok fazla..

Powell malum Aralık'ta iplemedi Trump'ı..

Veriler elverir mi bilinmez ama umarım efsane başkan Volcker olmaya özenmemiştir kendileri..

Herkese iyi seneler..

7. Trump'tan flaş talimat! ABD Birlikleri'ne Suriye'den çekilmek için 4 ay süre verildi

ABD'li New York Times gazetesi, ABD Başkanı Trump'ın Suriye'deki birliklere çekilme için 4 ay süre verdiğini iddia etti.

Gazetenin ABD yönetiminden iki kişiye dayandırdığı haberine göre Donald Trump, Pentagon'a, Suriye'deki birliklerin tamamen çekilmesi için dört ay süre verdi.

New York Times'a konuşan yetkililer, Trump'ın, DEAŞ'a karşı mücadeleden sorumlu Birleşik Ortak Görev Gücü-Doğal Kararlılık Harekâtı Kumandanı Korgeneral Paul J. LaCamera ile yaptığı görüşme sırasında çekilme tarihini söylediğini belirtti.

---

ABD gene gollük bir pas atmış. Dört ay sonra, bizim yerel seçimler yapılmış ve kemer sıkma aşamasına gelmiş olacağız. Tam bu sırada da "Arabistan seferine" başlarsak, ekonomik durumu eleştirmek, "milli güvenlik problemi yaratmak" şeklinde yorumlanacaktır. İyisi mi şimdiden paylaşımları seyrekleştirip, toz duman dağılıncaya kadar kafayı dışarı fazla çıkarmamalı diye düşünüyorum. Ayrıca Trump bugün dört ay der, yarın iki buçuk ay der; sonuç aynı. Perşembenin gelişi Çarşamba'dan belli.

---

Ahaber'de, güney sınırına yapılan askeri yığınağın, Kurtuluş Savaşı'ndan beri yapılan en büyük yığınak olduğu söyleniyor. Gene aynı kanalda, Trump-Erdoğan görüşmesinde Trump'ın, bizi Deyrizor'a kadar ilerlemeye davet ettiği iddia ediliyor.

Erdoğan'ın Fırat'ın doğusu hakkındaki bir yorumu şöyleydi:

Şu anda Fırat’ın doğusunda öyle ciddi manada rahatsız edici şeyler yok. Çünkü, Fırat’ın doğusu diye zikredilen yerlere şöyle ağırlıklı baktığımız zaman oralarda adeta çölü görürsün. Burada önemli olan şey Fırat’ın doğusunda Deyrizor’dur. Çünkü, orası bir enerji potansiyelidir. Onun bir şöyle havzası var. Orasıdır asıl yer... Çünkü, buradan terör örgütü ham petrolü çıkartıp ondan sonra belli yerlerde işlemesini yapıp buradan çok ciddi bir rakam, rant elde ediyor. Terör örgütü zaten oralarla kontaklı halde. Başta DEAŞ olmak üzere... Burada YPG ve PYD, bunlar ise buraya kısmen ortaklıkları vs. oluyor. Tabii Rakka’nın durumu var. Bunlar için önemli olan. Öbür tarafta şu anda yukarıya doğru baktığımızda Haseke, Kamışlı, buralar var ama bir de çöl diyebileceğimiz bölge var. Şimdi buralarda bunların nasıl bir yaklaşım sergileyeceklerini bilemiyoruz. Aşiretlerin de bu noktada tavrı var. Münbiç’te... Bütün bunlara karşı. Ve hepsi de burada bayağı kararlı duruş sergiliyorlar. Şimdi Rakka noktasında da tabi yavaş yavaş rejim burada puan kaybediyor, daha çok koalisyon güçleri puan kaybedecek. Fakat zaman lehe işleyecek diye düşünüyorum. Çünkü şu anda Amerika ve koalisyon güçleri de bu konularla ilgili olarak arkadaşlarımız da onlarla irtibat kurma gayreti içerisindeler.

8. Kur 5.40'a doğru gitmeyegörsün merkez yine spotta 5.35'e denk seviyelerden bugün VİOP'ta 80 milyon dolar shortladı Ocak ve Şubat kontratları toplamında. Aracı kurumun sabah bülteninde 5.20'ler görülebilir aşağı kırabilir çıkış beklemiyoruz görüşü olunca sabah biraz bozmuştum, gün içi tırmanış olunca yukarı kırmaz döner diyerek biraz daha bozdum. Ancak VİOP'taki kur spottaki kadar yükselemedi merkezin hamlesinden olsa gerek. Yukarılardan biraz verdim, pek inmediği için az biraz geri aldım, gün sonu %25 TL %35 Dolar %40 Altın bıraktım yine. Ellerinden geldiği müddetçe kısa vadede 5.40'ı kolay kolay kırdırmayacaklar gibi görünüyor sanki.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 702/777 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •