İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi düzeyinde 10 olmak üzere toplam 51, sınıflar esaÜçüncü kez karar değişti

Cumhuriyet’ten Ozan Çepni’nin haberine göre Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın ocak ayında bu sene sadece birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıflara uygulanarak önümüzdeki yıldan itibaren kademeli geçişle yıl yıl diğer sınıflara uygulanacağını açıkladığı, dört ay sonra ise 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren topyekün geçiş kararı alındığının belirtildiği müfredatla ilgili yeniden karar değişikliğine gidildi.

MEB, bu sefer de gelecek hafta başlayacak eğitim-öğretim dönemine yetişen birçok derste yeni müfredatı kullanma kararı aldı.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu imzasıyla 81 ildeki okullara gönderilen ‘Sene Başı İş ve İşlemleri’ başlıklı yazıda, zorunlu derslerden matematik, hayat bilgisi, Türkçe, fen bilimleri, sosyal bilgiler, inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, görsel sanatlar, müzik, oyun ve fiziki etkinlikler, beden eğitimi ve spor, teknoloji ve tasarım, trafik güvenliği, bilişim teknolojileri ve yazılım, insan hakları, yurttaşlık ve demokrasi dersinin müfredatlarının yenilendiği belirtilerek, yeni eğitim-öğretim döneminde yeni program ve ders materyallerinin kullanılması talimatı verildi.

Bakan yeni müfredatın arkasında: Beden eğitimi ve spor dersinde dahi Atatürk var

Hadi yorumlayın: Ders kitabında kutup ayısından ‘el hareketi’

Müfredattan seçmeler: Örtünmek farz oldu, kadının itibarı arttı

İmam hatiplerin ders kitabındaki ‘mesaj’: Trollük haramdır

Müfredata eklenen sinemacı Koçak Atatürk’ün çıkarılmasından üzgün: Nefes alıyorsam onun sayesinde

Müfredattan seçmeler: Dokuz yaşındakilere ders kitabında başkanlık propagandası

Bakanın ‘içi rahat’: En demokratik, en bilimsel, en çağdaş müfredat

MEB ‘toplum mühendisliği’ne soyundu: Kocanıza itaat edin, ateistle evlenmeyin

5’nci sınıf Sosyal Bilgiler kitabı: Atatürk çıktı, Arap turistlerin Rize tercihi vurgulandı

Bakan ‘iddialı’: Yeni müfredatla en çağdaş, en bilimsel eğitimi veriyoruz

Yeni müfredatın Biyoloji kitabı: Teoriler reddedilebilir, asla kanuna dönüşmez

Bakan yeni müfredatı savundu: Gereksiz konuları çıkardık

Yeni müfredatın Türkçe kitabı: ‘Darbe, sinsi, zalim, şehadet’i tanımlayınız

Ama müfredatta yok: Bakan evrime karşı değilmiş

Bakan müfredatı savundu: Atatürk’e dair öğretilmesi gerekip çıkarılan konu yok

Yeni müfredata tepki: ‘Evrim Ağacı’, liselilere internetten evrim dersi veriyor

CHP yeni müfredatı kabul etmedi: Türkiye bu deli gömleğine sığmaz

Üç bilim derneğinden ortak bildiri: Müfredat evrensel standartların çok altında

Bakan yeni müfredattaki cihat kavramını ‘açtı’: Rahatsızlık duymayın, dinimizde var

İşte yeni müfredat: ‘FETÖ,’ IŞİD, PKK, 15 Temmuz, cihat…s alındığında 176 müfredat yenilenmişti. Evrim teorisi çıkarılmış, ‘cihat’ kavramı girmiş ve Atatürk’e daha az yer verilmişti.

http://www.diken.com.tr/meb-yine-kar...e-uygulanacak/